На кая дата ви превеждат майчинство 2

  • 109 047
  • 678
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 29
Имам един въпрос.Родих на 26.02.2016 год.Кога ще ми бъде последния превод за първата година.През февруари или март?

# 211
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Имам един въпрос.Родих на 26.02.2016 год.Кога ще ми бъде последния превод за първата година.През февруари или март?

Ако 410 те дни ти изтичат на 26 ти февруари,не се гледа кога е родено дете,а кога ти изтича първата година,седмица след 26 ти ще ти изчистят февруари месец.При теб се пада да е в началото на март месец.Не забравяй да си попълниш в работата документите за втората година,ако ще ползваш такава

# 212
  • Мнения: 20
Здравейте,подадох си молбата за напускане с месец предизвестие на 09.01.2017г.,кога евентуално да очаквам да ми изплатят натрупаните платени отпуски?Благодаря за отговорите.

# 213
  • Мнения: 789
Здравейте,подадох си молбата за напускане с месец предизвестие на 09.01.2017г.,кога евентуално да очаквам да ми изплатят натрупаните платени отпуски?Благодаря за отговорите.
На мен ми ги изплатиха следващия месец след напускането в периода, когато превеждат заплатите на служителите!

# 214
  • София
  • Мнения: 3 709
Здравейте,подадох си молбата за напускане с месец предизвестие на 09.01.2017г.,кога евентуално да очаквам да ми изплатят натрупаните платени отпуски?Благодаря за отговорите.

Обезщетения по чл.224 се изчисляват към деня на напускането. Преди това никой не би знаел дали ще ползвате някакъв отпуск и колко точно дни.
Има счетоводна тема в Бъдещи майки май; въпросите ви са за там.

# 215
  • София
  • Мнения: 420
Здравейте,
значи ходих в НОИ от там ми казаха, че всичко е ОК и след като декларацията е подадена на 3.01.2017, да чакам превод след 10 раб. дни от подаването. Това добре.

Болничният ми обаче, който е последен 45 дни в дати от 31.10.2016 до 15.12.2016 не е изплатен.
Някакви идея защо? Проверих си стаутса в НОИ с ПИК и ми изписва за този период, че доумента се обработва, подаден е на 03.11.2016. Каква е тая обработка 2 месеца?

# 216
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
На място е кофти.Ей,така казват-всичко е наред пък не е.Или трябва да отидеш с точен въпрос-защо еди кой си болничен не е изплатен.Пиши мейл защо не са ти изплатили този болничен /точните дати/.Ще ти отговарят,ще кажат какъв е проблема.Ако е техен пропуск,ще го придвижат бързо

# 217
  • София
  • Мнения: 420
На място е кофти.Ей,така казват-всичко е наред пък не е.Или трябва да отидеш с точен въпрос-защо еди кой си болничен не е изплатен.Пиши мейл защо не са ти изплатили този болничен /точните дати/.Ще ти отговарят,ще кажат какъв е проблема.Ако е техен пропуск,ще го придвижат бързо

Пуснах мейл, да видим.

# 218
  • Мнения: 22
Здравейте, имам питане относно детските/ не видях отделна група/надявам се някой да има информация.М.Януари не са превеждали, а досега най-късно до 13-ти са плащали, има ли някой информация за забавянето/дали има други майки на които не са преведени или проблема е при мен/.Писах на РДСП, но отговор няма. Предварително благодаря!

# 219
  • Мнения: 88
Здравейте, имам питане относно детските/ не видях отделна група/надявам се някой да има информация.М.Януари не са превеждали, а досега най-късно до 13-ти са плащали, има ли някой информация за забавянето/дали има други майки на които не са преведени или проблема е при мен/.Писах на РДСП, но отговор няма. Предварително благодаря!
Миналата година са ги превели на 19.01. Доколкото знам изплащането е от 15то число на месеца... Би трябвало тази седмица да има, надявам се да е днес😁

# 220
  • Мнения: 29
Сега проверих и видях,че детските са преведени.

# 221
  • София
  • Мнения: 420
Момичете, моята драма продължава.

След като писах мейл 3-ти ден нямам отговор.... Болничния не е обработен все още , не знам какво да правя. До НОИ нямам как да ида, че малкия няма кой да го гледа,...

Няма преводи, няма нищо...

Какво да правя? Да се обадя ли? Ще ми помогнат ли?

# 222
  • Мнения: 342
Здравейте, момичета! Дали можете да ми дадете информация за сроковете за изплащане на 45-дневния болничен преди раждане - моят започва от януари и е до началото на март, ще имам плащания през февруари за януари, през март за февруари и през април за март или ще чакат да изтекат всички 45 дни или колкото са преди раждането и ще изплатят всичко на куп? Малко се обърках от това пояснение, качено на сайта на НОИ - "Обезщетенията, отнасящи се за периоди по-дълги от един месец, се изплащат до 5 работни дни след изтичане на месеца, за който се отнасят"...

# 223
  • Мнения: 22
Много Ви благодаря за отговорите, сега и аз проверих-преведени са! Hug Hug Hug

# 224
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Момичете, моята драма продължава.

След като писах мейл 3-ти ден нямам отговор.... Болничния не е обработен все още , не знам какво да правя. До НОИ нямам как да ида, че малкия няма кой да го гледа,...

Няма преводи, няма нищо...

Какво да правя? Да се обадя ли? Ще ми помогнат ли?

Отговорът по мейл отнема повече време,но ще ти отговорят.

Здравейте, момичета! Дали можете да ми дадете информация за сроковете за изплащане на 45-дневния болничен преди раждане - моят започва от януари и е до началото на март, ще имам плащания през февруари за януари края на февруари ще е първото плащане,което ще е за дните от януари,защото отнема време да се представи болничния в НОИ, през март за февруари и март ще ти го пуснат през март още.една седмица след изтичане на болничния.но ти ще имаш и 42 от болницата,с който ще се засекат.поне в общия случай се засичат.рядко се ражда на термин.засичането на двата не е проблем.случва се постоянно през април за март да,така месец за месец изплащат болничните  или ще чакат да изтекат всички 45 дни или колкото са преди раждането и ще изплатят всичко на куп? накуп не.само при проблем с болничния или инфото около него.и вече ако е станало март и нямаш превод,и март се разрешава проблема,ще ти го изплатят накуп Малко се обърках от това пояснение, качено на сайта на НОИ - "Обезщетенията, отнасящи се за периоди по-дълги от един месец, се изплащат до 5 работни дни след изтичане на месеца, за който се отнасят"...

Общи условия

Активация на акаунт