На кая дата ви превеждат майчинство 2

  • 109 173
  • 678
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 3 714
Аз съм го получавала за няколко месеца назад, т.е. беше подадено заявление с бая задна дата, така че срокът едва ли е само няколко дни...

# 241
  • Мнения: 6
Имам ли право да получавам майчинство при положение, че детето ходи на ясла, а аз работя, защото питах няколко човека и получавам различни отговори.

# 242
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Имам ли право да получавам майчинство при положение, че детето ходи на ясла, а аз работя, защото питах няколко човека и получавам различни отговори.

Да,имаш право на 170 лв на месец от НОИ.Попълни декларацията за 50 те процента майчинство за работеща майка в работата.Те ще я подадат в НОИ.Това че детето ходи на ясла е без значение.Яслата НЕ Е заведение на пълна държавна издръжка

# 243
  • Мнения: 68
Здравейте ! Детето ми на 12.01 навърши 1 годинка,а термина ми беше на 01.02 . Имах превод в началото на месец Февруари . Документите са ми подадени за втората година . Въпроса ми е ,като влезна в НОИ ми изписва приложение № . . . ,но нямам дата за ведомост,само статус в момента се обработва . Въпроса ми е,кога ще имам превод за 2-рата година . Благодаря !

# 244
  • Мнения: 448
Здравйте.
Искам да питам дъщеря ми след 2 месеца става на годинка. Какъв документ трябва да се подава след първата година. Защото питах на работата ми и те казаха че нищо не знаят. Просто ми писна от некомпетентни хора

# 245
  • София
  • Мнения: 3 714
Работодателят ви следва да подаде информацията в НОИ, а вие да подадете до него молба за отпуск за отглеждане на дете до 2 години. Горното само в случай, че оставате да я гледате, защото не става ясно какво ще правите след като "дъщаря ви става на годинка".

# 246
  • Мнения: 448
Щи я гледам до навършване на 2 години

# 247
  • София
  • Мнения: 3 714
Пуснете си молба в свободен текст до работодателя за срока до втората година съгласно чл. 46 от Наредбата за работното време и почивките и чл. 164 от КТ, а той следва да подаде прил.7 в НОИ.http://www.nssi.bg/forusers/forms/239-maternity.
Сайтът на НОИ и секция "обезщетения" са доста информативни...

# 248
  • Мнения: 448
Благодаря за изчерпателната ивформация  Simple Smile

# 249
  • Мнения: 32
Здравейте! Simple Smile Имам едно питане. Сега съм в майчинство. Последният ми болничен издаден от личния лекар изтече на 21.01.2017г. Попълних необходимите документи и счетоводителката ми каза,че го е подала на 20.02. Въпросът ми е кога мога да очаквам превод на майчинство? Предварително благодаря!

# 250
  • Мнения: 15
Здравейте! Simple Smile Имам едно питане. Сега съм в майчинство. Последният ми болничен издаден от личния лекар изтече на 21.01.2017г. Попълних необходимите документи и счетоводителката ми каза,че го е подала на 20.02. Въпросът ми е кога мога да очаквам превод на майчинство? Предварително благодаря!
До колкото знам се подават документи в НОИ до 10-то число на месеца. Ако ги е подала Февруари би трябвало Март да имате превод. Влезте с НОИ с ПИК и проверете или пишете e-mail до НОИ и ги питайте.

# 251
  • Мнения: 32
Здравейте! Simple Smile Имам едно питане. Сега съм в майчинство. Последният ми болничен издаден от личния лекар изтече на 21.01.2017г. Попълних необходимите документи и счетоводителката ми каза,че го е подала на 20.02. Въпросът ми е кога мога да очаквам превод на майчинство? Предварително благодаря!
До колкото знам се подават документи в НОИ до 10-то число на месеца. Ако ги е подала Февруари би трябвало Март да имате превод. Влезте с НОИ с ПИК и проверете или пишете e-mail до НОИ и ги питайте.

Благодаря! Проверявам в НОИ но все още няма излезнал документ в справката. Ще чакам  Simple Smile

# 252
  • Пловдив
  • Мнения: 271
Здравейте! Simple Smile Имам едно питане. Сега съм в майчинство. Последният ми болничен издаден от личния лекар изтече на 21.01.2017г. Попълних необходимите документи и счетоводителката ми каза,че го е подала на 20.02. Въпросът ми е кога мога да очаквам превод на майчинство? Предварително благодаря!
До колкото знам се подават документи в НОИ до 10-то число на месеца. Ако ги е подала Февруари би трябвало Март да имате превод. Влезте с НОИ с ПИК и проверете или пишете e-mail до НОИ и ги питайте.

Благодаря! Проверявам в НОИ но все още няма излезнал документ в справката. Ще чакам  Simple Smile
Провери пак към 3-4,виж кои дати се падат Вторник и Четвъртък. 2-3 дни преди превода ги качват в справката, поне при мен тогава излизат,а съм.вече 6 месеца в майчинство.

# 253
  • Мнения: 32
Благодаря много!

# 254
  • Мнения: 12
Здравейте,на 13 01 детето ми навърши една годинка,терминът ми беше на 18 01. Последно получих майчинството за януари на 29 12 2016.След това на 26 януари получих 219 лв.Счетоводителката каза че до 10 02 ще ми подаде декларация за втората година.Днес на 02 03 получих 178,10 лв.Въпроса ми е какви са били тези 219 лв ,както и тези 178 лв от днес и кога да очаквам майчинството за февруари ?Благодаря ви предварително.

Общи условия

Активация на акаунт