VIP Brother 2016 - тема 7

  • 286 658
  • 4 256
  •   1
Отговори
# 4 230
  • Мнения: 374
sincerita, за повечето пишещи тук Емануела не е трън в очите, но пък иначе съм  съгласна с поста ти,  че когато някой приема само по корицата,  то той най-вероятно  е бил достатъчно повърхвностен или мързелив, за да не прочете съдържанието
  П.П.Обаче...не съм съгласна с това за операта -тя никога не е била масовка,камо ли достъпна за просотлюдието и в този смисъл "чалга" .

ЗАНДАЛИ, уважавам мнението ти обаче дай да не си говорим за класическа музика, респективно опера, явно нахалост съм изучавала история на музиката. Mr. Green

Сега ще ви дам един много хубав пример: преди години в часовете по музикален анализ, когато се мъчихме над поредният класически "шедьовър", нашият доцент тогава си позволи едно откровение, което ще помня цял живот- "мили колеги, 90% от класическата музика не става за НИЩО, факта че останалите 10% са брилянтни и на тях се крепи световната музикална класика не омаловажава нейната нищожност". Думи, които подкрепям напълно и до ден днешен.
Така, че малко снизхождение към фолк-музиката не е излишно.
Лично за мен МУЗИКАТА е усещане и начин на живот и тя е или хубава или не става- независимо от жанр, стил и епоха.

# 4 231
  • Мнения: 1 011
Аз не съм запозната с жанра, пуснах Емануела - еми зле е работата там.  Peace Според мен.
Просто след второто слушане и вече ми идва да повърна /едно друсащо такова ми става. Кой търсеше втрисащ се емотикон. Абе гадна работа.
Иначе си права в другите жанрове си има абсолютно еквивалентни гадости.  Peace

# 4 232
  • Мнения: 2 089

Има един въпрос, който не ми дава мира- защо тази Емануела е трън в очите на всички.


Защо пък да е трън в очите на всички?
Аз не я харесвам, но и не ми е неприятна. Просто не видях нещо в нея, с което да ме спечели. И нехаресването ми няма нищо общо с чалгата. Не обичам тази музика и никога не я слушам, но преден сезон даже съм гласувала за колега на Емануела. Още си спомням, че с радост пратих смс за Коцето на финала. Без да съм слушала негова песен нито преди участието му във ВБ, нито след това.

# 4 233
  • Мнения: 2 650
sincerita,  възможно е професорът ти да е прав за  качеството, но това не променя факта, че операта  е била достъпна  само  за избрано общество...което съвсем не е било простолюдиеТО Peace

# 4 234
  • София
  • Мнения: 5 606
В колата си не слушам чалга, на компютъра си вкъщи нямам чалга песни, но ходя по такива заведения, това прави ли ме по-малко човек от домакинята Ирина или ...
Остави я Ирини. Тя не слуша, мрази и т.н., ама синът й знае и пее всички чалга хитове, които излизат!
Лара и Деси мятат гюбеци не като за сефте и т.н.
Така че тая работа с античалгата започва да ми прилича на яхване на вълната просто!

# 4 235
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 848
Готов е списъка за кошничката на кака Джули Laughing

Хайвер от белуга, трюфели, дива тихоокеанска сьомга, кафе Копи Лувак, шампанско Дoм Периньон, шоколад със златни 24 каратови люспи, кюлоти Фенди и двама негри да ми прислужват, ама не знам как ще наврете в кошницата Joy

# 4 236
  • Мнения: 14 830
Готов е списъка за кошничката на кака Джули Laughing

Хайвер от белуга, трюфели, дива тихоокеанска сьомга, кафе Копи Лувак, шампанско Дoм Периньон, шоколад със златни 24 каратови люспи, кюлоти Фенди и двама негри да ми прислужват, ама не знам как ще наврете в кошницата Joy


Е те ще я носят.Ай ся негри.
Майки не ти ли беше достатъчен.

# 4 237
  • Мнения: 19 087
И с Рени не се държат кой знае колко добре. Просто не я смятат за заплаха и конкуренция. Беше ужасно гадно, когато двете кикимори се бяха събрали и обсъждаха колко била тъпа Рени, прякор "Клевъра" ѝ измислиха, че Лара даже и след излизането така се изразяваше. Ако трябва да го сравнявам с училищния живот, отношението към Рени беше все едно популярната групичка да обижда и да се подиграва на някой с по-малко възможности от тях, и то възможности, които не зависят от него. Нищо, че Лара не е по-умна от Рени, тя е от този тип хора, които си мислят, че репутацията и постиженията на родителите се предават генетично и няма как тя нещо да не е намазала по този начин.

# 4 238
  • София
  • Мнения: 62 595
Така се изложиха всичките "интелектуалци", че не е за приказка.

# 4 239
  • София
  • Мнения: 1 732
От кого какво е наследила Лара, от Владо Береану ли? Rolling Eyes

# 4 240
  • Мнения: 374
Не харесвам Емануела, защото е проста, нагла, с никакъв морал, меркантилна, пресметлива, лека, евтина, позьорка и самовлюбена. Не смятам нито един от използваните тук епитети по адрес на Емануела за верни:
просто една земна и прилично държаща се  жена, точен човек с прилично поведение, НОРМАЛНА и без предрасъдъци, много интуитивна и сдържано показна

В същност Емануела и Жана взети заедно са един приличен събирателен образ на всичко онова, което не бих искала дъщеря ми да бъде.

Не съм от хората, които държат на доказателства, но все пак нещо като аргументи:
-"проста, нагла, с никакъв морал, меркантилна, пресметлива, лека, евтина, позьорка и самовлюбена"

Е, хайде сега Жана и Емануела на една плоскост- музикална или как? Къде е чалгата къде е попа? Или  който се е осрал ще го плюваме наред- там всички са равни, който е на ниво има разграничение на стиловете. Божееее newsm78

# 4 241
  • София
  • Мнения: 62 595
И къде е чалгата и къдее е попът? На едно ниво са - еднаква простотия.

# 4 242
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Няма нужда от аргументи. Това е тъпизъм. Все едно да се аргументираш, когато наречеш някого хубав, а друг не го вижда като такъв.
Няма нужда от отчет за мнението на всеки.

# 4 243
  • Мнения: 19 087
От кого какво е наследила Лара, от Владо Береану ли? Rolling Eyes

От родителите си. Те са хората с интелектуалните и артистичните заложби, за съжаление тя не ги е наследила, но все пак се е възползвала от връзките им, за да стане водеща на "Милион и едно желания". Всъщност, ако не беше семейната среда на Лара, тя едва ли щеше да има възможност да "хване" Береану. По същия начин е и Ернестина Шинова  - ужасно глупава жена, израснала с баща интелектуалец, потопена в среда от такива приятели и колеги на бащата, но самата тя данни няма. Ако беше родена в друга среда, нямаше да си изкарва хляба, играейки все роли на кифли и разпоретини (един вид "колко добра актриса съм") , нямаше да разполага с няколкото заучени фрази, а щеше да е точно кифла, ако не и разпоретина.

# 4 244
  • Мнения: 374
sincerita,  възможно е професорът ти да е прав за  качеството, но това не променя факта, че операта  е била достъпна  само  за избрано общество...което съвсем не е било простолюдиеТО Peace

ЗАНДАЛИ, продължаваш да не ме разбираш, примерът с моят доцент(жена е) няма нищо общо с операта. Има достатъчно информация за възникването и развитието на оперетния жанр,. Докато стигне своя апогей в наши дни, си е била народно изкуство или по нашенски "чалга". Да си чувала нещо за опера bufa и опера seria??? Дай да не спамим повече, но да не се окаже след години, че нашата чалга  е  прекрасна енто музика.

Общи условия

Активация на акаунт