Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 6

  • 81 537
  • 740
  •   1
Отговори
# 375
  • NE
  • Мнения: 10 999
Никой нищо подобно не е казвал за тъкания слинг. Еластичния не е подходящ за лятото защото спарва, понеже има 3 пласта плат върху бебето. При тъкания е един и с подходящ бленд може да не се създаде такова претопляне.
Това, че моето бебе натежа бързо в еластичния не е критерий. Много бебета изкарват до 6-тия месец в него. Има и майки, които си го ползват (еластистичния) слинг и лятото.

# 376
  • Мнения: 9
Объркала съм , сега видях   - искала съм да напиша еластичен   -  поправям в червено Embarassed

 Flower Fairy , моето също натежава  и наддава  -за това  .

 А  мнения за   този тип ранички или  е малко бебето  и по-нататък  :
https://kayadesign.net/category/ergonomicni-ranici

Последна редакция: пн, 10 апр 2017, 15:15 от Melodi _NMK

# 377
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Melodi _NMK, Кая са български и ... да ме прощават, но малко недомислени ... Умаляват за 2-3 месеца ползване, особено с бързорастящи бебета и не си струва ...

Ако искаш слинг тъкан ... според мен се насочи към Соул. Индийски са и с добър грамаж на линеен метър. Цвети от "Вълшебен възел" прави преордър за тях от време на време, а и сега чака да дойдат от там  ще има и в "Лилав слон".
Иначе аз все още нося 3+ годишното в ринг на Жабките и ми е супер за това, което ми трябва. Разгледай им секцията с 2-ро качество (реално я има, я не по някоя разместена нишка) и си поръчай от там (ако искаш слинг), знай, че във всяка последна събота и неделя от месеца имат още 20% отстъпка от обявената цена ... Така една 5-ца примерно може да я вземеш и за 40-45Е. Ако се комбинирате с покупка 5-6 човека ... от Жабката махат и доставката от 10Е Simple Smile
Ако искаш непременно раница ... влез в някоя немска група и си вземи 2-ра ръка слингова Емибейби - ще се родиш Simple Smile

Имала съм всякакви раници, слингове, рингове, мей тей, онбу ... За всяка структура на носещия, за всяко дете, за всяка възраст, през която преминава детето ... различни са нещата. Като казвам, че съм имала, смятайте - купувам ползвам малко ... продавам след 2-3 месеца, бързо ми омръзват, а искам и да се насладя на всякакви носилки, че съм носила само с последните 2 деца Simple Smile Сега, ако ми се налага да нося с от новородено ... бих купила от някоя англ. група за първите 3-4 месеца Попузле или Кабо; после директно бих минала на слингово Емибейби до към 2-2,5, и за разкош бих завършила с един много качествен ринг и онбу (с каквито съм в момента Simple Smile)

# 378
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
За да може наистина да разбере човек цената на слинговете, през ръцете му трябва да минат поне 3-4, за предпочитане от различни марки и състави.
 
Ринг слингът е чудесна носилка, но както вече няколко пъти споменавам тук, не става за начинаещи. Трябва да имаш опит с правенето на дълбока и солидна седалка.

Папузъл (Papoozle) и Кабу (Caboo) наистина са добър вариант за новородени+начинаещи, но те влизат в категорията на еластичният слинг (т.е. три слоя  плат върху бебето).

Емейбейби (Emeibaby) е прекрасна носилка, но принципа на оформяне на седалката й е като на ринг слинг. Ако не знаеш какво правиш, краката на детето ще увиснат в не-ергономична поза.

# 379
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Тъканите слингове имат специална сплитка на плата, наречена кепър. Тя го прави много здрав и му позволява да обгърне бебето максимално добре, тъй като се разтяга само по диагонал. Тъй като като платът не се разтяга на дължина, бебето не може да провисне, а на вас не ви се налага да пристягате шала след като вече сте го вързали.

# 380
  • Мнения: 44
Здравейте, засега съм бременна и живот и здраве след няколко седмици ще си имаме още едно детенце. Обръщам се към вас с молба за съвет каква ерго раница да си купя и от къде, че ми е адски объркано. С предното дете ползвах количка и Баба Слинг, повече слинга. Сега не ми се разправя с колички, и без това е пренаселено за тях, искам ергораница, за която изикванията ми са да е най-напред удобна, функционална, да я ползвам от новородено до 2-3 години, практична. Не ми е толкова важно да е красива, вид платове, сезонност  и такива работи...нещо ми е трудно обаче да се ориентирам в нета за раниците, марки и цени.....Кои марки според вас стават за мен и от къде да си купя....

# 381
  • NE
  • Мнения: 10 999
Обсъждано е почти на всяка страница, но накратко. За новородено не е най-добрия избор ерго раница. По-добре еластичен слинг - Boba, Manduca, Moby, Liliputi.
Вариант за лятото е тъкан слинг, но се връзва с една идея повече усилия. Има предостатъчно видео материали в youtube. Марки с бюджетни слингове - Little frog, Yaro, Fidella, Diva Milano  и др. Ерогономични раници с регуляруем панел са Isara, Tula free to grow, Kokadi и др. С вложка за новородени Chimparoo, Liliputi. Руските ранички Алое имат различни модели за различни групи килограми. Едно бебе трябва да изпълни ред усливия за да се носи в ергономична раница за да е оптимална позицията му. Съвета ми е да започнете със слинг, но не Baba sling, който няма нищо ергономично в него, дори е опасен за здравето на бебето.

# 382
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Боба също е с вложка за новородени. Аз също мисля, че шал е по удобно за новородени, но доста често виждам и новородени в ергономични раници.

# 383
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Много хора си носят новородените и в кенгуру, но това не го прави правилно. Подложките са трудни за наместване (особено от човек пипащ раница за първи път), не постигат ергономична поза и като цяло въобще не се препоръчват.
Присъединете се към някоя от Фейсбук групите и следете за срещи.
Върнете се няколко страници назад, непрекъснато пишем по темата. Също  е така може да прочетете и защо трябва да изхвърлите Баба слингът, ако още го пазите.

# 384
  • Мнения: 1 775
Баба слингът можете да ползвате, като детето седи самостоятелно и то за кратко време, защото ще ви натежи, няма възможности за регулиране. Поза люлка е отречена след смъртни случаии при бебета заради притиснати дихателни пътища.

За новородено - раница не. Тъкан слинг или носилка от слингов плат с регулируем панел от рода на Хоп тай/ Флай тай, която прилепва към извивките на бебето и осигурява ергономична позиция на крачетата и С-образна форма на гърба. Раница с регулируем панел - най-рано 3-4 месец. Еластичният слинг е най-добър за начинаещи и малко бебе, но в жегите ще е твърде топло с него, тъй като са 3 слоя плат върху бебето. Но ако вкъщи поддържате нормална температура, препоръчвам с 2 ръце. Ринг слинг е чудесен вариант за лятото, но е труден за начинаещ с малко бебе, затова бих го препоръчала на мама с опит от по-голямо дете.

Вложките са различни при различните раници. При Чимпару е платка от еластичен слинг, при Боба е седалка/възглавничка под дупето.  В първата новородено не знам как стои, но възглавничките са компромис и са сложени там само за да се събере бебето в раницата с разтворени крачета, не осигуряват добра форма на гръбнака и поддръжка на врата, необходима за толкова малки бебета.

# 385
  • Мнения: 44
Благодаря ви много, че се отзовахте толкова учтиво на въпросите ми. Надявах се поне в тая област да не изучавам из основи въпроса, за да си реша проблема. Аз не искам да ставам експерт по всевъзможните слингове и раници, но ето че научих, че ергораница не била подходяща за бебе. А тези шалове с омотаването не са за мен, плюс това ми се иска да купя едно, а не да няколко, които са за различна възраст. С баба слинга не съм имала проблеми, на мен много ми харесваше, че беше изключително лесен за употреба, а и тогава още не бяха толкова модерни толкова много видове слингове и раници...връщам се да чета назад, явно ще трябва. Само да попитам наистина ли може да навреди носенето на бебе(новородено още)в раница и с какво? Поздрави!

# 386
  • София
  • Мнения: 8 696
Раниците са за бебета, просто не мънички  Peace
Позицията на новородено бебе в раница не е оптимална.Т.е. крачетата не са добре разположени, гръбнака може да не е извит в С  . Може да доведе до изкривявания.
Естествено, ако трябва да се избира между кенгуру, лежащо в баба слинг и раница с подложка, бих избрала раница с подложка.Другите варианти са опасни и още по-вредни.
Баба слингът е подходящ по-скоро за големи,се дящи бебета.Ще натежава, но за мъничко до магазина става.
Еластичните слингове са по-евтини и са добър вариант.Има много клипове, картинки и бързо ще схванеш как се връзва. В групите във фейсбук продават използвани и за по 20-30лв. Когато натежи можеш да преминеш към раница, която вече в повечето случаи се ползва до към година и 2-3 месеца. Повечето хора спират да носят като проходи детето, други си взимат още по-големи раници  Laughing 

# 387
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Баба слингът можете да ползвате, като детето седи самостоятелно и то за кратко време, защото ще ви натежи, няма възможности за регулиране.

Баба в основата си е ринг слинг и самостоятелното седене на бебето не е фактор.
Освен това има някаква система за регулиране, но благодарение на на дунапренчетата и другите подобни "екстри" не може да обгърне оптимално дори пораснало дете.



# 388
  • Мнения: 1 775
Баба слингът можете да ползвате, като детето седи самостоятелно и то за кратко време, защото ще ви натежи, няма възможности за регулиране.

Баба в основата си е ринг слинг и самостоятелното седене на бебето не е фактор.
Освен това има някаква система за регулиране, но благодарение на на дунапренчетата и другите подобни "екстри" не може да обгърне оптимално дори пораснало дете.

Аз Баба слингът, който съм виждала, не е с рингове, а проста подплатена презрамка. Може и да има други от този тип, нямам идея, аз май ги слагам под общ знаменател тези, в които се слагаха децата в поза люлка и бяха с дунапренени подплати.
Колкото до седенето, именно в тези слингове като чанта с подплатена презрамка, може детето да се сложи седнало като в хамак, но трябва да има добър контрол на врата и гръбнака, какъвто имат самостоятелно седящите деца.

# 389
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Да, да, с катарама на подплатената презрамка е Баба-то и отзад има едни коланчета.
Детето и да има перфектен контрол, няма голямо значение, защото горната релса не може да се затегне като на нормален слиг.Освен, че така не се осигурява добра упора, тежестта на детето дърпа слинга надолу и надалеч от тялото на носещия.
Скрит текст:

Дори на рекламната им снимка детето е сгърчено много неприятно ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт