Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 6

  • 81 494
  • 740
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 44
Във въпросния слинг Баба детето започнах да го нося след 10-тия месец, веднага след което архивирахме количката. Винаги го подпирах с една ръка, защото имаше опасност да се прекатури при по-рязко замятане. Изкарвала съм по-няколко часа, не само до магазина. Не е най-удобното нещо, но ми вършеше работа и както казах се слагаше супер лесно, а това е важно за мен. Също така бях дала не малка сума за моя бюджет и не съм си мислила да го зарязвам....това е моя опит, ако на накой ще му е от полза.Както и да е, седи си сега. Разучавам сега нещо по-функционално, което да замести още отначало количката. А тези шалове, лично на мен не ми харесват, защото имам усещането че бебето е много пристегнато, и особенно лятно време не ми се мисли как ще прегрява. Плюс това нямам нерви за завързването. Това лично за мен, иначе може да са много хубави. Аз съм във Варна, тук незная да може да се пробва или наеме...

# 391
  • NE
  • Мнения: 10 999
Някакъв мираж е че слинг се слага трудно. След 3-4 пробване нещата се случват лесно и бързо. Аз с опити само с еластичен слинг успях да наглася добре тъкан слинг дошъл малко на гости. Има няколко канала в youtube с много подробни и ясни инструкции - Olga Ducat, Wrap you in love, Wrapping rachel и др.

# 392
  • София
  • Мнения: 8 671
Ти си се справила тогава с наличното  Peace   
Убедена съм, че като опиташ с раница или дори слинг, ще видиш разликата.Там бебето не се килва, въобще не се налага да придържаш. Можеш да носиш и на гръб и да готвиш, да чистиш...да буташ друго бебе в количка  Laughing 
С малко бебе все едно не носиш нищо.А с голямо е улеснение.Аз нося дете на 2г. и 4м. , тежест обичайно не усещам.

# 393
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Боже, като го описвате е толкова лесно, моя звяр само като види шала и започва да пищи Sad
Явно няма да се носим. Ще го прибера за седмица, дано го забрави Sad и да опутам пак.
Онзи ден ходих до еконт на две преки от нас, но май го претоплух и от тогава не ще в слинга, а аз останах без кръст.

# 394
  • Мнения: 573
kremi1393, Бабата е ок за 10 месечно бебе, макар и не най-удобният вариант, но за новородено определено е добре да вземеш нещо по-сигурно и да не го слагаш в поза люлка най-вече - опасно е.

След активно носене вече 13 месеца и употреба на количка само 2 месеца в най-големите жеги, съм изготвила следния план за бебе номер 2, ако има такова. Признавам, че не изпитвам желание да се увивам в слингове (колкото и да е лесно), а също така и мъжът ми носи активно, така че ми трябва вариант, който да сложа едва ли не като блуза и да тикна бебето в него Grinning Но в същото време да е безопасно и удобно. Така че първоначално бих взела "опростен" вариант на слинг - Caboo close, като вече не ни е оптимален (но бебето е поне на 4 месеца), ще вземем ергономична раница от слингов плат с регулируем панел (примерно Исара, ако не намерим нещо по-удобно до тогава), като стане детето на годинка и нещо и 85 см. поне ще вземем същата тодлър вариант. През цялото време ще имаме 1 лятна количка за максимум 100 лв, втора употреба, с две изисквания - максимално лека и компактна + голям кош, ако отиваме някъде да пазаруваме, както и в най-големите жеги лятото. Цялата инвестиция в транспортните средства на детето (без кош и стол за кола), ще е в порядъка на 800 лв - колкото една прилична нова количка (чиито цени са си безбожно завишени и без това). Но пък далеч по-удобно, приятно и полезно и за двете страни. Разбира се, всяко транспортно средство ще бъде продадено, след като вече е израснато, така че ще си върнем известна част от инвестицията.

# 395
  • София
  • Мнения: 8 671
Синеока, как сте били облечени като излизахте? Или като си пробвала да го слагаш?
Обличай максимално леко, с панталонки, които могат да се разтягат лесно като се разкрачи детето.Аз не слагах и боди, а блузки. Сега са нормални температури и се топлите взаимно.
Аз обличах с клинче, което не се врязва, като се разкрачи детето(т.е. да се образуват стегнати гънки между дупе и бедра, под коленете), при бодито се притеснявах, че копчетата може да ръбят, както и да се впиват ръбовете. По-дълги чорапки, които да не се свличат(има едни в H&M И Джъмбо, които се прегъват, аз ги опъвах. Носех жилетка, якенце...връхно нещо, но в чанта, не го обличах на бебето.
Така съвсем леко облечено в слинга/раницата и "монтирах". На мен слагах жилетка/яке, с чиито краища да позаметна детето, ако духа. При по-малки бебета е лесно.
Движи се като слагаш, танцувай, говори. Излизайте почти веднага. След това вече можеш да го свикнеш да седи и вкъщи.
Моят син не беше носен много време...някъде от година и 2 месеца, до към 2 години и месец. В началото отказваше в тодлър раницата, но свикна и навън даже не иска да слиза от нея.
Щом вироглав тодлър е свикнал, значи и бебе ще склони  Laughing

# 396
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аврора чудесен план имаш а и щом сте го пробвали  Simple Smile

Аз като излизам за цял ден имам нужда и от количка, само с раница няма как да се оправя.

# 397
  • София
  • Мнения: 8 671
Моят план за второ е подобен  Laughing Само, че ще си взема нов еластичен слинг(предния не ми допадаше особено). След това раница с регулируем панел, хвърлила съм око на някои десени от новата Тула   Laughing  
Количка няма да купувам- имам 2 летни тип чадър, една голяма с два коша. Нея всъщност съм я дала на сестра ми да я предаде на нейна близка, която ще ражда Юли.Ако всичко е наред с плановете ни за второ бебе ще ни трябва чак от началото на другата година...пък и жената още ползва моята количка, ще си ползвам слингът и раницата.  Сестра ми има също количка тип лятна, но с пълно легнало положение.Та ако ми потрябва, все ще взема от някъде.
Ако всичко е наред, бебето ще се появи Декември...зимата не смятам да се дундуркам с количка, още повече, че имам по-голямо дете, след което ще подтичвам.  
Смятам да продам тодлърското easy feel  след някой месец, с него ще си финансирам следващата раница.
Ще питам в магазина, от който го купих за колко е редно да го продам/пусна на дип. Ако го продам за 140лв примерно...  това означава, че инвестицията за транспортно средство за следващо бебе ще е около 250лв+паричките от easy-to . Т.е. еластичен слинг и раница с регулиращ се панел. Пък след раницата ще видим за тодлърска.  

# 398
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Дези да ти честитим ли  Praynig Hug

# 399
  • София
  • Мнения: 8 671
Още не...след седмица две може  hahaha

# 400
  • NE
  • Мнения: 10 999
Значи стискаме палци  Hug

# 401
  • Мнения: 4 097
Палци и от мен!

# 402
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Дези, беше с панталонки, дебели чорапи, същите дето описваш, боди с дълъг ръкав и блузка.
Той е на 50дни, реших че е ок ... Аз бях с жилетка и като духа го загръщам. През седмицата ще опитам пак. Трябва да свикне, просто много ми тежи и не мога да издържам. А е само 5кг... Но са ми все в ръцете.

# 403
  • NE
  • Мнения: 10 999
Какъв е слинга? Например с еластичния на Зилана не се разбрахме.
И с раничката също се наложи опознаване. След еластичния слинг на Боба търсих нещо комфортно. Исарата определено не беше нашата раничка. Бебето се зачервяваше от рев от излизането. Пробвах Chimparoo и се влюбихме. Много леко и приятно се носи в нея. Колана е широк и удобен и след 5-6 км пак не ми тежи или се набива. Падонга по презрамките е много правилно разпределен за да няма болка и умора в рамото. Плата е слингов и все едно гушваш бебето в одеалце.

# 404
  • Мнения: 6 559
Моят слинг е от Зилана също. Носила съм го няколко пъти и му е добре. Спи вътре и се събужда чак като огладнее. Но понякога реве и се извива и не иска да стои в него. Възможно ли е да го връзвам не както трябва, да не му е ок и затова да се дере?

Общи условия

Активация на акаунт