ЛОНДОН - 9

  • 127 250
  • 746
  •   1
Отговори
# 450
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Дали ще ходиш на Шард или на Скай гардън в другия небостъргач наречмен уоки-токи пак има гледка от високо. На мен във втория много повече ми хареса. Освен това и двата са в Ситито, а там има гара, на която спират влаковете за Лутън и ще то бъде удобно. Гарата не се сещам в момента името й , но не е Канън стрийт. Май в името й имаше Сити. На една улица са двете гари.

# 451
  • Мнения: 70
Някой може ли да ми каже със сигурност дали мога да плащам в автобусите в Лондон с българска карта?
Защото тук пише, че не може, което ме учудва. http://bulgariansinlondon.com/portfolio/kak-da-patuvate-nay-evtino-v-london/ И другият ми въпрос е, трябва ли за целта да си регистрирам предварително картата в сайта на TFL?

Последна редакция: пт, 03 ное 2017, 13:37 от KitKatChunky

# 452
  • София
  • Мнения: 1 954
Aз лично съм ползвала българска дебитна карта със статут на кредитна в лондонските автобуси, без да е регистрирана на сайта. Дали всички БГ карти минават, гаранция не мога да дам.

# 453
  • Мнения: 4 488
Някой може ли да ми каже със сигурност дали мога да плащам в автобусите в Лондон с българска карта?
Защото тук пише, че не може, което ме учудва. http://bulgariansinlondon.com/portfolio/kak-da-patuvate-nay-evtino-v-london/ И другият ми въпрос е, трябва ли за целта да си регистрирам предварително картата в сайта на TFL?


Там пише
Цитат
Приемат се само безконтактни карти, издадени във Великобритания – Visa, MasterCard, Maestro или American Express.
, което категорично не е вярно, не само според сайта на лондонския транспорт, но и на практика. Дали ще работи точно вашата карта, предполагам няма 100% гаранция предварително.

# 454
  • Мнения: 70
Aз лично съм ползвала българска дебитна карта със статут на кредитна в лондонските автобуси, без да е регистрирана на сайта. Дали всички БГ карти минават, гаранция не мога да дам.

Случайно картата ти да е Debit MasterCard на FiBank?

# 455
  • София
  • Мнения: 4 317
Аз също ползвах безконтактната си дебитна карта в автобусите без предварителна регистрация. На друга банка беше, не мисля че това е определящо. Peace

# 456
  • София
  • Мнения: 1 954
Aз лично съм ползвала българска дебитна карта със статут на кредитна в лондонските автобуси, без да е регистрирана на сайта. Дали всички БГ карти минават, гаранция не мога да дам.

Случайно картата ти да е Debit MasterCard на FiBank?
Не, Виза дебит на ЦКБ.

# 457
  • Мнения: 2 765
Здравейте, в края на ноември съм командировка в Бирмингам, която ще включва и един свободен уикенд. Обмислям ходене до Лондон, защото никога не съм била там. Принципно ще имам и наета кола, но като че ли не е удачно да се завирам в града с нея и май ще ми е по- спокойно да пътувам с обществен транспорт. Сега ще чета темата назад да се ориентирам. Искам да видя основните неща- Бъкингамския дворец, Биг Бен, Пикадили.. Достатъчно ще ми е...

# 458
  • Мнения: 1 670
Здравейте,

Не съм ходила в Лондон от 15 години 😁 и ми е объркващо всичко. А живях там не малко време, но всичко  се променя..  
Другата седмица отиваме с децата за 4 дни и искам да попитам отново за пустия транспорт. Какви карти са най- удачни за нас? Те са на 10 и 13 години.Ойстер? Но за какви пари да заредя? 30 стигат ли горе долу? Или да действам с безконтактни карти, а на детето над 11 ойстер? За детето на 10 трябва ли? Останах с впечатлението, че не, но пак да попитам и вас.
 Ще отседнем у приятели в крайна зона, 6. Къде мога да видя дневния лимит за зони 1-6? сигурно ще е скъпо...но не се сещам за друг вариант....
 Освен забележителностите около Бъкингамския, Биг Бен и окото, кое бихте определили като задължително да се посети? Аквариума? Зоопарка?
За Гринуич сме със сигурност, синът ми иска да отиде на Стадиона на Станфорд, дъщерята иска шопинг...
Всички насоки биха били полезни. Изчетох темата и още имам неясноти...и не знам как да подредя оптимално времето ни.

Последна редакция: чт, 09 ное 2017, 23:18 от JLo

# 459
  • Мнения: 7
Здравейте,

Не съм ходила в Лондон от 15 години 😁 и ми е объркващо всичко. А живях там не малко време, но всичко  се променя..  
Другата седмица отиваме с децата за 4 дни и искам да попитам отново за пустия транспорт. Какви карти са най- удачни за нас? Те са на 10 и 13 години.Ойстер? Но за какви пари да заредя? 30 стигат ли горе долу? Или да действам с безконтактни карти, а на детето над 11 ойстер? За детето на 10 трябва ли? Останах с впечатлението, че не, но пак да попитам и вас.
 Ще отседнем у приятели в крайна зона, 6. Къде мога да видя дневния лимит за зони 1-6? сигурно ще е скъпо...но не се сещам за друг вариант....
 Освен забележителностите около Бъкингамския, Биг Бен и окото, кое бихте определили като задължително да се посети? Аквариума? Зоопарка?
За Гринуич сме със сигурност, синът ми иска да отиде на Стадиона на Станфорд, дъщерята иска шопинг...
Всички насоки биха били полезни. Изчетох темата и още имам неясноти...и не знам как да подредя оптимално времето ни.

# 460
  • Мнения: 7
Върнахме се от Лондон на 02,11,2017,бяхме там за 6 дни.Обиколихме всичко.Най-лесният и евтин начин за транспорт е да заплащате с Ойстеркард.Купувате я от автомат още на летището или на която и да е метростанция.Ние отначало заредихме по 20 паунда ,но не ни стигнаха и на четвъртия ден добавихме по още 10.Направи ми впечатление, че в неделя при ползване на метро не ни дърпаше пари през целия ден/пътували сме само първа и втора зона/.Избягвайте ползване на метро в часовете 7:30-9:00 и 16:30-18:30 АД е!Автобусният транспорт е много добре развит и по повечето улици автобусите използват бус лента за предимство ,проучете внимателно с кои линии докъде може дастигнете и ви съветвам да използвате автобусите/за наше съжаление открихме това чак на 3 ден/.Относно атракциите много ни хареса Музеят на Мадам Тюсо,Camden market,Tower Hill и Hop on Stop Bus.Приятно пътуване!

# 461
  • Мнения: 7
Моля за помощ, колебая се за колко часа трябва да резервирам  easybus, кацаме 8:05  на Лутън и не знам колко време отнема да се придвижим до спирката.




25 мин. от кацането до спирката.За по-бързо чекиране на изхода на Лутън може да носите задграничните си паспорти/чекирате се сами на автомат бързо и лесно е/.Ние закъсняхме с 20мин за часът на автобусния билет,но нямаше никакъв проблем.Автобусите са полу празни и на често.

# 462
  • Пловдив
  • Мнения: 2 219
25 мин. от кацането до спирката.За по-бързо чекиране на изхода на Лутън може да носите задграничните си паспорти/чекирате се сами на автомат бързо и лесно е/.Ние закъсняхме с 20мин за часът на автобусния билет,но нямаше никакъв проблем.Автобусите са полу празни и на често.
Благодаря за отговора!
Да попитам и аз за Ойстерите, четох че след 9,30 таксува по-ниска тарифа, това важи ли и за автобусите или е само за метрото?

# 463
  • Мнения: 4 488
Не важи за автобусите, те по начало са на още по-ниска тарифа. Май беше 1.50 на пътуване, 4.50 макс. за ден, ако се използват само автобуси. Без зони са, ама ако пътувате много надалече ще ви отиде целия ден

# 464
  • Варна
  • Мнения: 3 363
Здравейте,

Не съм ходила в Лондон от 15 години 😁 и ми е объркващо всичко. А живях там не малко време, но всичко  се променя..  
Другата седмица отиваме с децата за 4 дни и искам да попитам отново за пустия транспорт. Какви карти са най- удачни за нас? Те са на 10 и 13 години.Ойстер? Но за какви пари да заредя? 30 стигат ли горе долу? Или да действам с безконтактни карти, а на детето над 11 ойстер? За детето на 10 трябва ли? Останах с впечатлението, че не, но пак да попитам и вас.
 Ще отседнем у приятели в крайна зона, 6. Къде мога да видя дневния лимит за зони 1-6? сигурно ще е скъпо...но не се сещам за друг вариант....
 Освен забележителностите около Бъкингамския, Биг Бен и окото, кое бихте определили като задължително да се посети? Аквариума? Зоопарка?
За Гринуич сме със сигурност, синът ми иска да отиде на Стадиона на Станфорд, дъщерята иска шопинг...
Всички насоки биха били полезни. Изчетох темата и още имам неясноти...и не знам как да подредя оптимално времето ни.

За пътуването с деца какви отстъпки ползват , пише тук https://tfl.gov.uk/fares-and-payments/travel-for-under-18s/zip-oyster-photocards . Малкото пътува безплатно, без карта , на входовете на метрото и влака , минавате през вратичките за инвалидите - детето + възрастен с карта. В автобуса само възрастния си чекира картата и влиза с детето. За по-голямото, ако ви се разправя , изкарвате фотокарта , виж линка по-горе. Ако не - му правите нормална карта на възрастен , може да се купи от всеки автомат за билети / карти , има ги навсякъде вече.
Тук можеш да си видиш ,цените за 1-6 зона http://content.tfl.gov.uk/adult-fares.pdf

Пък какво ви се гледа , зависи от интересите ви, лично за мен 4 дни са малко . Биг Бен е в ремонт. По-горе писах ,че на мен аквариума ми хареса, зоопарка - не , но има и доста мнения ,че аквариума не е интересен. Аз бих посетила и някои музеи с децата, достатъчно големи са за да им е интересно . Моста Тауър също  Peace

Не бих ползвала автобуси за по-големи разстояния, губи се много време в път. За разходка и шляене 1-2 пъти става , да се повозиш на горния етаж си е атракция.

Общи условия

Активация на акаунт