ЛОНДОН - 9

  • 127 247
  • 746
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 1 036
В Скайгардън, ако искаш посещаваш заведенията т.е. може и нищо да не поръчваш

# 436
  • София
  • Мнения: 1 270
В Скайгардън няма места за моята дата , ако искам да вляза за някое от заведенията ще ме пуснат ли?

# 437
  • Пловдив
  • Мнения: 2 219
Моля за помощ, колебая се за колко часа трябва да резервирам  easybus, кацаме 8:05  на Лутън и не знам колко време отнема да се придвижим до спирката.



# 438
  • Мнения: 232
Моля за помощ, колебая се за колко часа трябва да резервирам  easybus, кацаме 8:05  на Лутън и не знам колко време отнема да се придвижим до спирката.

Аз взех за след 1час и 20мин.

Момичета,моля помагайте за вчерашното ми питане за билети...
А относно техните контакти и нашите щепсели....как ще си зареждаме тел.и фотоапар.😕😕😕




# 439
  • Варна
  • Мнения: 3 363
hrisi74 , потърсете си преходник, ей така изглежда :

http://www.cable.bg/kabel.php?cPath=111_11109&products_id=21 … c1i74usqt9pqfbia2

има и едни универсални , които също вършат работа :

https://ezon.bg/prexodnik-eu-us-uk-au-ot-i-k-m-eu-us-uk-au-dt-22 … ercalen-byal.html

Да вметна ,че зоопарка не си заслужава особено , видях ,че си писала ,че мислите да го посетите.
За билетите , виж в някой от сайтовете какви комбинации има , ей тук например : https://www.365tickets.co.uk/europe/united-kingdom/england/london/central-london



Здравейте, да попитам някой с впечатления от аквариума има ли? Ще сме там през декември и търся забавления за децата на закрито?

ali, чела съм доста отзиви ,че не е сред най - добрите , но на мен лично аквариума ми хареса , на малката също . По - скоро зоопарка не ни хареса. Може да видиш първа страница на темата , където Мимми е публикувала  важна информация, закачила е и моя пост от миналия февруари , когато ходих в Лондон с дъщеря ми ,тогава на 9 г. и програмата ми изцяло беше съобразена с нея  / пише разказа на Сребърна паричка, намира се в долния край на поста / . Незнам колко са ти големи децата , но може да ти хареса нещо от нашите разходки.

# 440
  • Мнения: 73
Здравеите и от мен. Хотела в които ще бъда е Илфорд. Моля,някои запознат да ми каже коя спирка на метрото е на близо, има ли магазини, молове наблизо, имали ли   наблизо Карфурд,   въобще какво има интересно около него.И как става предвижването до центъра.

# 441
  • Мнения: 4 204
Ако си пуснете Гугъл карта ще си отговорите на въпросите.

# 442
  • Мнения: 73
Благодаря, някаде четох че контактите не са като в България двоика така ли е.

# 443
  • Мнения: 4 487
3 мнения по-горе има за преходниците. Ако нямате електроуред, а само зарядно, с малко сръчност може и без преходник. Ама има хора дето винаги ще се вкарат в беля с техника, най-добре си вземете преходник

# 444
  • Мнения: 232
Момичета, много благодаря на всички ви за отговорите!Безценни са съветите ви!

Само едно ме тревожи,никъде не видях че в Зоооарка може да се възползваш от 30% намаление от Букинг.
И кой е най-евтиния вариант за придвижване по Темза до Гринуич с посещение на Обсерваторията?

Благодаря!

# 445
  • Мнения: 759
Привет!
Предстои ми едно много бързо пътуване до Англия транзит през Лондон.
Ще пътувам с Изиджет в понеделник по обяд. Нали не бъркам, че на северият терминал кацат полетите на Изи?

От кой терминал мога да хвана влак за на юг (Портсмут, Саутхемтън) - същият , където кацам или на друго място?

Няколко дни по-късно се връщам като имам един следобед около 5-6 часа в Лондон.
Как бихте ми препоръчали да ги оползотворя? Тюсо, Аквариуми и музеи не ме интересуват май. На Окото съм се качвала. Някой качвал ли се е на Shard? Макар така като гледам в сайта им да е затворено в петък за посетители...
В същото време трябва да е на гара/метро странция, от която мога да хвана нещо за вечерния полет на Уиз от Лутън. Дали ще ми стигнат 3 часа преди плет да се придвижа в час пук петък? Bowtie

# 446
  • Варна
  • Мнения: 3 363
xtna007 , предполагам ,че в първата част от въпросите  става дума за Гетуик. Ако кацаш на северния терминал, трябва да се придвижиш до южния, има вътрешнолетищен шатъл. Гарата е до южния терминал. Имаш директни влакове до Сотън / Southempton / и Портсмут , както и такива с 1 или 2 смени, внимавай за какъв влак си вземаш билет, да не се озовеш на друго място, ако си с прекачване. Пътуването е около 2 часа до Сотън , до Портсмут  по - малко..

За Лутън, в петък вечер нещата могат да бъдат брутални. Може и за там да си вземеш влак и ще избегнеш задръстванията. Например от Blackfriairs и трябва да слезеш на Luton Airport Parkway, оттам трябва да хванеш автобус до летището / близо е, автобуса пътува около 5 минути / . Мисля ,че около 40-50 минути пътува влака.

Пък какво искаш да видиш , зависи какво те влече - само разходки , музеи, църкви , дворци, заведения, избори много.

# 447
  • Мнения: 759
Оф, да , за Гетуик е, пропуснала съм да кажа. Благодаря за насоките!
Шатълът колко пари е? Гледах сега в сайта, но намерих само, че е денонощен. От къде се купува билет за него?

Понеже ще съм в Англия от понеделник до петък, но дефакто в Лондон само тези два дни, мога ли да си взема отворен билет за отиване и връщане за влакове от-до Лондон+метро и от къде?

Преди година като ходих ми бяха купени фирмено, имах само две хатийки, които показвах за навсякъде и минавах. Нямам идея какви са били, но ползвах няколко различни вида влак (южна линия, северна), 1 автобус в Саутхемптън до едно градче и няколко смени в метрото в Лондон направих, всичко само с тези две билетчета съответно...

 

# 448
  • Варна
  • Мнения: 3 363
Шатъла между терминалите е безплатен и представлява еднорелсово влакче, обаче на указателните табели пише Shuttle.


Преди година като ходих ми бяха купени фирмено, имах само две хатийки, които показвах за навсякъде и минавах. Нямам идея какви са били, но ползвах няколко различни вида влак (южна линия, северна), 1 автобус в Саутхемптън до едно градче и няколко смени в метрото в Лондон направих, всичко само с тези две билетчета съответно...

 [/i]


Само предполагам ,че са ти взели билет от тоя тип, за извънградските пътувания с влака/ извън Лондон / : https://www.visitbritainshop.com/world/britrail-england-pass/  + карта, която да важи за градския транспорт в Лондон / Ойстер или хартиена травъл кард /  . Иначе навсякъде вече по гарите и летищата са поставили машини за закупуване на билети. Щом си ходила вече , ще се оправиш  Peace
В Лондон не може да се закупи билет "на ръка" от шофьора на автобуса !!!!

# 449
  • Мнения: 1 042
Момичета имам две Oyster карти, ако някой ги иска до ми пише.

Общи условия

Активация на акаунт