Фон дьо тен, бази за грим и перфектен тен - 26

  • 116 057
  • 775
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 390
Благодаря за новата тема. През есента използвам Clinique Superbalanced и метеорити. С тази комбинация постигам естествен и свеж вид Simple Smile

# 46
  • Бостън
  • Мнения: 13 680
Да, пудрите на Шанел имат склонност към образуване на кора. Особено Бежа е задължително. Peace
И все пак за мен са най-добрите. Heart Eyes

Останала съм с впечатлението (може и да греша, естествено!), че комбинацията от мазна кожа като моята и много фина, деликатна пресована пудра често води до "кора", т.к. не пера четките за пудра/пуфовете след всяко позлване и част от себума се задържа върху тях и се трансферира върху пудрата. Звучи ли ви реалистично!?! newsm78

Денси, ще ти бъда много благодарна да споделиш кои метеорите са ОК върху твоята кожа? Също и ВВ/СС кремове.
(предполагам си споделяла много пъти и мога да потърся в старите ти мнения?)
За ранна есен, преди да е станало студено и да имам нужда от по-тежък защитен слой на лицето си обичам мнго комбинацията от ВВ крем + хубава пудра. В момента довършвам ВВ/Shiseido + свободната пудра на La Prairie - крема е със фактор, пудрата хем матира, хем замазва бръчки, добра е комбинацията (тази пудра, колкото и да я харесвам сама по себе си при мен не стои добре с по-тежки фдт, като setting пудра не е подходяща да се ползва)

# 47
  • Мнения: 31 382
Имам и ползвам много Метеорити предимно лимитирани. От редовните най-светлите.
ББ крем не ползвам, понякога, но много рядко СС на Шанел. Фон дьо тени и въобще тониращи продукти не използвам. Имам много чиста кожа без проблеми и не са ми нужни. Само на събития нося минерален фон дьо тен на Мас и един път годишно в голяма жега, когато трябва да изкарам по над 14 часа ДУ ЕЛ.

Не, има пудри който се спичат и такива които не се. Пера четките си след почти всяко ползване, а и имам наистина страшно много, та да ги сменям и да не се налага никакво пране 10 дни примерно. Не е от себум и четки.

# 48
  • Бостън
  • Мнения: 13 680
Много ти благодаря!
Ревизирам си мнението за пудрите!

# 49
  • Мнения: 2 592
Да, свободната пудра на ЛаПрери е просто чудесна за ползване самостоятелно  Heart Eyes

# 50
  • Мнения: 5 936
Компактните пудри-фон дьо тен на Guerlain са  перфектни върху гола кожа. Те си ги водят фдт, но за мен са пудри, с пълно покритие. Пудрата Виталюмиер на Chanel също е идеална за самостоятелно носене.

Аз имам въпрос за фдт-на Terracotta skin. Това е единственият тонален продукт от Guerlain, който не притежавам.
Можете ли да ми дадете информация за него и на кого бихте го оприличили като качества.
Благодаря.

# 51
  • Мнения: 1 602
Здравейте,имам нужда от вашата помощ по няколко въпроса.1.Търся стик за контуриране,никъде не откривам освен двойния на Мейбълин.2.Търся наистина добра прозрачна пудра,която да фиксира фдт за цял ден без брашнян ефект.3.Търся Ben Nye banana powder,но никъде не я откривам.Благодаря предварително! bouquet

# 52
  • Мнения: 5 936
3.Търся Ben Nye banana powder,но никъде не я откривам.Благодаря предварително! bouquet
В ОЛХ излиза, че я има.

# 53
  • Мнения: 612
Здравейте,препоръчайте ми, моля ,фон дьо тен за не повече от 20-25лв ,за млада и не проблемна кожа. Как се нанася с четка ,пръсти? Confused Не съм наясно тъй-като не съм използвала никога.
Ps. Съжалявам за малоумния въпрос.
Simple Smile

Последна редакция: сб, 29 окт 2016, 16:43 от tanya27

# 54
  • Мнения: 5 936
Здравейте,препоръчайте ми, моля ,фон дьо тен за не повече от 20-25лв ,за млада и не проблемна кожа. Как се нанася с четка ,пръсти? Confused Не съм наясно тъй-като не съм използвала никога.
Ps. Съжалявам за малоумния въпрос.
Simple Smile
Аз малоумен въпрос не прочетох. Wink
Трябва да дадеш информация за това, каква е кожата ти-мазна, суха...
А що се отнася до нанасянето-аз предпочитам с четка и отдавна не нанасям с пръсти.
Има добри четки на прилични цени.

# 55
  • Мнения: 31 382
А най-добре се нанася с Бюти Блендер-оригинал. Имам четки всякакви, най-любимата ми на Диор с малка, кръгла глава ми е фетиш, обаче като розовия ББ нищо не нанася така добре.

# 56
  • Мнения: 612
Здравейте,препоръчайте ми, моля ,фон дьо тен за не повече от 20-25лв ,за млада и не проблемна кожа. Как се нанася с четка ,пръсти? Confused Не съм наясно тъй-като не съм използвала никога.
Ps. Съжалявам за малоумния въпрос.
Simple Smile
Аз малоумен въпрос не прочетох. Wink
Трябва да дадеш информация за това, каква е кожата ти-мазна, суха...
А що се отнася до нанасянето-аз предпочитам с четка и отдавна не нанасям с пръсти.
Има добри четки на прилични цени.
Нормална ,рядко към мазна,ако трябва да съм точна:)

# 57
  • Мнения: 433
Искам да се похваля, че днес пристигна доставката на Guerlain Les Voilettes и Dolce and Gabbana - The Matte Concealer.
Изпробвах ги веднага. Гримирах се към 12 с основата Sebium на Bioderma, фдт на Guerlain Tenue de perfection и сложих пудрата и коректора.  Прекарах цял ден навън и преди малко свалих грима. Нямаше лъщене и не съм "поправяла" нищо. За момента съм доста доволна.
Благодаря на всички за препоръките!  bouquet
По-нататък ще взема и Метеоритите.  Laughing

# 58
  • Мнения: 4 478
Здравейте,препоръчайте ми, моля ,фон дьо тен за не повече от 20-25лв ,за млада и не проблемна кожа. Как се нанася с четка ,пръсти? Confused Не съм наясно тъй-като не съм използвала никога.
Ps. Съжалявам за малоумния въпрос.
Simple Smile
Няма да препоръчвам фон дьо тен, защото и аз все още не съм намерила най-перфектния за мен, особено в този ценови клас, но ще ти препоръчам с какво да го нанасяш - в DM има имитации на въпросния beauty blender - розова яйцевидна гъбка. Търси тази, която е изцяло розова, а не трицветна, марката е ebelin и струва 6-7 лева. Преди употреба се напоява с вода и се изстисква внимателно и подсушава със салфетка, след което ФДТ се нанася с потупвания - можеш да потърсиш клипчета в Интернет. Лесно е и крайният резултат е много добър. С пръсти не получавам добър ефект, а с четки честно ми е трудно (имам такъв тип).

# 59
  • Мнения: 2 596
Един път съм нанасяла фдт с горепосочения тип четка и се почувствах като бояджия.  Crossing Arms Ефекта, който получих също не ми хареса. Предпочитам бъфинг четките от този тип
Скрит текст:

А гъбка за нанасяне на фдт също имат и H&M и в Лили видях, но не помня марката  ooooh! В момента използвам на H&M. Малко по-мека е от тази на Ебелин и ми харесва резултата.

Фон дьо тен мога да препоръчам Bourjois healthy mix. Има лек сочен ефект, но аз го матирам с пудра   Peace
Скрит текст:

Чела съм добри отзиви за новия на Катрис, но не съм го ползвала
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт