Раждане

  • 1 816
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
Здравейте, имам въпрос относно раждането:
Естествено или секцио ?
В момента съм във 36 седмица, и остава още малко. Проблемът обаче е че ме е страх от самото раждане, още повече след като лекаря вчера ми каза, че се очаква голямо бебе?
Как да постъпя и какво да избера ?

# 1
  • София
  • Мнения: 28 564
Това трябва да го обсъдиш с лекаря. И при двата вида раждане има рискове – медицински, съответно трябва да бъдат обсъдени с медик. Никой от форума не знае твоето медицинско състояние.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 14 404
Ееее, ако темата е истинска, ползвай търсачката. Всяка година има по една такава тема. Wink
За мен главните предимства на едното и на другото:
- на безпроблемно протеклото естествено раждане: по-бързото възстановяване и най-вече възможността за повече безрискови бременности след това;
- на секциото: приема се за по-малко рисково за бебето.

# 3
  • Мнения: X
Когато бях бременна се надявах да родя естествено, зарадфи по-бързото възстановяване. Това мое желание наложи спешно секцио, защото и моето бебе беше доста едро и нямаше как да излезе. Та устих и двата вида раждане. Ако бях избрала планово секцио нямаше да изпитам страха дали детето ми ще оцелее докато го извадят. И все пак ако структурата ти го позволява те съветвам да родиш естествено. А и мерките на ехографите са приблизителни и не е сигурно колко точно е голямо бебето. Каквото и да избереш успех!

# 4
  • Мнения: 6 764
Едва ли има жена, която не се страхува от раждането. Решението е лично и не дължиш оправдания и обяснения. Всяка жена ще ти даде съвет въз основа на личния опит. Моят е нормално раждане на бебе 4.250кг, второ дете отново бих родила нормално. Peace

# 5
  • Мнения: 74
Много ви благодаря за мненията, надявам се времето да ми стигне да взема правилното решение Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт