ЦЕНТЪР ЗА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ - ТЕМА 24

  • 74 150
  • 728
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 592
Нещто забиха със тия заповеди . От две седмици стоят на 32013. За догодина ще да е , и то си става , 1 година от подаването .

Номер 32013 е съобщил на 27.10. Минали са 5 дена, 2 от които почивни!!!

Ето отчета за октомври:


А защо не раздават заповеди в началото на годината ? Като гледам месеци 1,2,3, за 2016 - едва по 150  !
Така ли да ги смятам за 2017 ?
А декември раздават ли или да го пишем и него празничен месец ?

 newsm78

# 61
  • Мнения: 177
Аз мисля че и него , януари клиниките преподписват догаворите със фонда , а фефруари я дали 150 заповеди.

# 62
  • Мнения: 206
Олелее... направо ме притеснихте. До нас има още 308 номерца, а като ви чета може и февруари да не си взема заповедта. А се надявам на декември...

# 63
  • Мнения: 212
Здравейте и от мен завръщам се и аз отново за трети последен опит по фонда номер 3497*.Чакането ще е голямо както и предните пъти.Успех на всички ни .

# 64
  • София
  • Мнения: 2 411
Разяснение (N-то поред)
1. Заповеди се раздават плътно до последния работен ден на декември месец.
2. Последните 2 години за декември са раздадени приличен брой заповеди.
3. Януари не се дават заповеди, защото тогава се сключват договорите с клиниките. В края на януари започват първите обаждания за получаване през февруари.
4. Февруари и март са "бедни" на заповеди, защото самото финансиране на Фонда винаги се бави и има проблеми и ...кой знае колко още бюрократични тъпизми, дето не ги и знаем.
5. Всяка година е сама за себе си и зависи от бюджета на Фонда, а тази статистика е чисто ориентировъчна. А именно - колко заповеди са дадени за година; в кои месеци може да се очакват повече заповеди и кои месеци са слаби; с каква скорост напредва раздаването на заповеди. Така човек, на който му остават 308 номера, може да сметне, че дори и да дадат само 200 заповеди декември, със сигурност влиза във февруари. Всички се молим заповедите да са повече и за много от вас това да е един прекрасен коледен подарък.

Като човек минал през това към всички, които чакат заповед за първи път - макар и дълго, това е най-лекото чакане. Защото все пак ще вземете заповед. Голямото треперене и чакане е в дните на стимулация, и после докато ви кажат, че има годни ембриони за трансфер и после докато видите заветните 2 чертички. Така че се отпуснете и просто си мечтайте за вашето малко чудо, което рано или късно ще се сбъдне bouquet

# 65
  • София
  • Мнения: 10 642
Да добавя, че и след 2те черти, чакането не става по-малко и в никакъв случай по-леко - чакане за първи преглед... втори преглед (има ли тупкащо сърчице)... скрининг... фетални морфологи... все е чакане и то не по-леко от сегашното

# 66
  • Мнения: X
Абсолютно съм съгласна с последните две мнения за чакането  Peace

# 67
  • Мнения: 1 592
За заповеди смятаме  Mr. Green

Значи смятам 1700 човека преди мен , ужас- отиваме към май-юни !  Shocked
Ами толкова - една година чакане.  Tired

Сега сме си финансирали 1 опит, обаче ако се провали сега ноември се замислям , че може и да не дочакаме заповед.

# 68
  • Благоевград
  • Мнения: 164
Здравей те искам да попитам имам заповед оставена за изчакване на кой телефон трябва да се обадя за да си я получа сега и колко време се чака. Благодаря

# 69
  • Мнения: 28
Привет момичета,
както виждам няколко дни има затишие от към обаждания за заповеди както тук предполагам и във фб. Предполагам обаждания има, но не е публикувано никъде. Вие как мислите  newsm78

# 70
  • София
  • Мнения: 2 411
Нормалното затишие в началото на всеки месец. Обажданията най-вероятно ще започнат след средата на месеца за получаване декември. И още едно уточнение за чакащите - обаждания за получаване декември би следвало да са най-късно до 09.12. Възможно и грешно да изчислявам, но предвид че между обаждане и заповед има около 14 дена, дано наистина да се обаждат до последния възможен ден.

Привет момичета,
както виждам няколко дни има затишие от към обаждания за заповеди както тук предполагам и във фб. Предполагам обаждания има, но не е публикувано никъде. Вие как мислите  newsm78
Разбира се, че не всяко едно обаждане се отчита тук или във ФБ. Всъщност на месец съобщават 25-30 човека от 300-400  Grinning Статистиката, която се води, е въз основа само на публикувани номера.

# 71
  • Мнения: 28
Да така е прави сте! Силно се надявам края на годината и началото на годината да се раздават приличен брой заповеди, защото точно тоя промеждутък между месеците ми се струва най- сложен и не видението е най- голямо поради почивки празници и сключване на договори. Но стоически ще издържим момичета.  Laughing

# 72
  • Мнения: 152
Искам да ви питам, а къде проверявате проектобюджета за 2017, касаещ финансирането на  фонда?
 
В момента има някакъв проектобюджет в Министерство на финансите и рових в документите, но всичко е много общо и не намерих перо за фонда ( http://www.minfin.bg/bg/page/1101 ). 

Не би ли трябвало да включат някакви конкретни суми и за фонда? Ясно е, че после може и да не ги приемат в същия размер, но поне е някакво ориентиране...  Rolling Eyes

# 73
  • Мнения: 819
Момичета и аз имам въпрос.В понеделник трябва да отида да си взема заповедтта,а вчера ми беше трансфера.Чудя се дали в понеделник да ходя да си взема заповедта.Или да им звънна и да искам да я отложим до декември.Дали няма да е късно да им звънна в понеделник,като тогава ми е датата за получаване?

# 74
  • София
  • Мнения: 2 411
Искам да ви питам, а къде проверявате проектобюджета за 2017, касаещ финансирането на  фонда?
 
В момента има някакъв проектобюджет в Министерство на финансите и рових в документите, но всичко е много общо и не намерих перо за фонда ( http://www.minfin.bg/bg/page/1101 ). 

Не би ли трябвало да включат някакви конкретни суми и за фонда? Ясно е, че после може и да не ги приемат в същия размер, но поне е някакво ориентиране...  Rolling Eyes

Бъджета на Фонда и е към бюджета на МЗ. Тоест дават парите на МЗ и те после ги разпределят по своите си пера. На този етап малко трудно ще се намери инфо какви пари са заложени за 2017, но дано да не са по-малко от предходните. Така или иначе, ако са по-малко ще трябва да се вдигне шум и пак натиск и борба.

Момичета и аз имам въпрос.В понеделник трябва да отида да си взема заповедтта,а вчера ми беше трансфера.Чудя се дали в понеделник да ходя да си взема заповедта.Или да им звънна и да искам да я отложим до декември.Дали няма да е късно да им звънна в понеделник,като тогава ми е датата за получаване?

Мисля, че ще е по-добре да отидеш на място, но предвид състоянието ти, рано в понеделник им звънни да се разберете. Късно, не късно, днес няма на кой да се обадиш там Grinning

Общи условия

Активация на акаунт