Банята - 27-ма тема

  • 125 942
  • 796
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 1 744
Според мен втората оферта е по добра. Но уточнете се дали има смяна на мръсен канал и сифони.Не виждам и мазилка дали е включена.Питайте с какво лепило ще лепят плочките.А вашата. баня в момента няма ли плочки и ако има те трябва да се къртят.

# 391
  • София
  • Мнения: 3 727
Банята има плочки, в тоалената няма. За къртенето мисля, че и сами ще се справим, не са много.

# 392
  • Сф
  • Мнения: 10 755
Мериан на коя фирма ще са материалите да питаш 2 рата фирма- оферта, това е важно.Уточни и пиши!За да не ти излезе през носа.И шпакловката също. Peace
Иначе погледнато реално и двете оферти са прилични.
Не видях лунички и монтажи също!

# 393
  • София
  • Мнения: 3 727
Мериан на коя фирма ще са материалите да питаш 2 рата фирма- оферта, това е важно.Уточни и пиши!За да не ти излезе през носа.И шпакловката също. Peace
Иначе погледнато реално и двете оферти са прилични.
Не видях лунички и монтажи също!
Мерси

# 394
  • Бургас
  • Мнения: 1 469
Някой ползвал ли е уред за откриване на теч зад плочки?
Майстор ВиК свалиха душ-батерията и вътре е сухо. Смениха гарнитурата. Въпреки всичко 4 плочки под нея са с променен цвят. Тази батерия е над вана. И точно фугата между тези плочки и ваната е влажно-мокро. Бърша и подсушавам. Не ми се къртят плочките. Реших да се префугират плочките, но майстор за "толкова дребна" услуга не мога да намеря. Да слагам ли на фугата между ваната и плочките силикон или ще си навредя?

# 395
  • Мнения: 41 795
Някой ползвал ли е уред за откриване на теч зад плочки?
Майстор ВиК свалиха душ-батерията и вътре е сухо. Смениха гарнитурата. Въпреки всичко 4 плочки под нея са с променен цвят. Тази батерия е над вана. И точно фугата между тези плочки и ваната е влажно-мокро. Бърша и подсушавам. Не ми се къртят плочките. Реших да се префугират плочките, но майстор за "толкова дребна" услуга не мога да намеря. Да слагам ли на фугата между ваната и плочките силикон или ще си навредя?

Ако имаш теч зад плочките без къртене няма да мине. Уредите не дават винаги надеждна информация, а струва скъпо да викнеш човек. Свеки беше наводнена от съседи отгоре, съседите се дърпаха, че не е от тях, идваха с уредите, но нищо не намериха. Накрая всичко стана с къртене и следване на тръбата. Прецени си дали има вариант за теч и кое ще ти е по-скъпо.

Но ако е заради лоша фуга не ти трябва майстор. Фуга и сама можеш да си сложиш (само добре изчисти старата за да има къде да влезе новият материал). Ако не ти, мъжът ти ще се справи, не се иска висше образование. И със силикон става също, само вземи хубав от висок клас. Конкретно между вана и плочки би трябвало да има силикон за да не тече отзад, но не си го представям добре.
В Брико;лаж продават и едни ПВЦ ъгълови ленти точно за уплътняване на прехода мивка (вана) стена. С тази лента също става.

Ето един примерен вариант: http://markita.net/lenta-silikonova-10h10mm35m-za-banya.html

# 396
  • София
  • Мнения: 3 727
Съседка намери теча с устройство за откриване на течове без разрушаване. Оказаха се съседите над нея, накрая те платиха за проучването, сумата беше трицифрена.

# 397
  • Мнения: X
Ето цени (случайно намерена фирма със сертификат) за обследване с инфрачервена термокамера:
Посещение на адрес -  Цена: 30 лв.
Обследване до 18 м2 - Цена: от 70 лв.
http://gamaterm.bg/%D1%82%D0%B5%D1%87%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D0%BF%D … D0%B5%D0%BC%D0%B8

# 398
  • Мнения: 6 366
Леля ми вика такава фирма. Не можаха да открият от къде е теча.... После викна майстори, които за да не къртят плочките предложиха по стената на коридора да пуснат нови тръби за около 500-600 лв (след това трябва да се прешпаклова и боядиса разбира се и това е отделно). И не даваха гаранция, че има спукана тръба и от там е теча. ММ се ядоса и накрая отиде. Намери къде е проблема и после се смя, че трябва да му даде сега на него тези 500 лв, защото проблемът е отстранен без грам къртене...
Викнете някой опитен майстор, обикновено ще реши проблема без уреди. Те имат поглед над нещата. А онези с уредите от ВиК грам не разбират...

# 399
  • Бургас
  • Мнения: 1 469
Откриването на теч с камера го четох в интеренет, опитах се да намеря фирма в Бургас, но не намерих. Всъщност, ако съм честна намерих една фирма и звънях. Отговориха ми любезно да звънна след час, че гледал детето. После каза да звънна на другия ден. На другия ден каза, че ще предаде на колегата си - и така чакам да му предаде от м. Август.

Къртене явно накрая ще трябва, ама и за това трябва майстор. Взимах препоръки от мои приятели и познати, ама те 90% заминали в чужбина. Искам да си платя даже и за посещение за консултация и никой не иска, а като разберат и за синята зона - там няма къде да се спре започнат да увъртат. Аз ли не мога да намеря, вече не знам.

Имах миризма от роговия сифон, ама бил стар модел от преди 15 години и трябвало да го сменя, за да имало водна тапа. След като четох, четох и гледах накрая стигнах до извода, че има една дупка, в която трябва да има нещо. Сложих капачката от лакочиститела, като я уплътних с домакинско мембранно фолио и спря миризмата. Излизаше, като включвах аспиратора в кухнята. Сега от къде смуче не знам, но поне не мирише в коридора като влезеш.

Извинявам се за дългото писане, ама от м.Юли правя ремонт и с колко майстори се сблъсках не е истина. Като има магазини за едро и дребно, ами и майсторите да се специализират за едро и дребно. Логично е и да има разлика в заплащеното.

Приятен ден от мен

# 400
  • Мнения: 6 366
Вижте си фугите. Изчистет ги добре и префугирайте или ползвайте санитарен силикон, но пак на почистено. Една дупчица може да е и тя да е проблема. Нас така ни наводниха стабилно при това.

# 401
  • Мнения: X
А онези с уредите от ВиК грам не разбират...
Преди две години спомагах на познат за търсенето на такава фирма.
(даже тук, във форума си разменихме "реплики" със собственик на такава от София)
Намерих във Варна сертицифирана. Свършиха си обследването. Написаха доклад.
Всичко се оказа на 100% вярно.
"Виновникът" си плати всички разходи по отстраняване на теча и щетите, произтекли от него.
Сумата за обследване (баня) беше 50лв. + 10лв. (транспорт)
ПП Ако водопроводната инсталация не е от ППР, то металните гният от мазилка с вар.

# 402
  • Мнения: 6 366
Браво имали сте късмет. Но онези, които ходиха при леля ми, като не открили с камерата от къде идва проблема, погледнали щранговете в пакета и казали „Ето от къде Ви тече”. Беше конденз, който нямаше как да избие на стената в кухнята и да направи петно широко 30см по дължината ѝ.... не и за толкова кратко време, не и с тези количества капки по тръбите.

# 403
  • София
  • Мнения: 3 727
Дори и най-прецизната техника в ръцете на некомпетентни хора няма да свърши работа. Само това ще добавя по случая!

# 404
  • София
  • Мнения: 1 744
Свалете розетките на батерията.между S и плочката има дупка оттам се просмуква вода. Там напълнете с фуга.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт