Банята - 27-ма тема

  • 125 785
  • 796
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 232
Имам нужда от стикер за стъкло за прозореза в кухнята 1,4/1,4 метра
Пиша тук, защото същите стикери съм виждала и при душ кабините.
Имате ли представа дали са качвствени? Дали стават за засенчване? newsm78

# 376
  • Мнения: 6 320
Стикер или фолио релефно ще лепиш по-скоро като гледам размера newsm78 Да, вършат работа. Леля ми от години има такова "монтирано" на холната врата. Купувахме го на времето от Практикер.

# 377
  • Мнения: 41 368
Бойлерът най-общо може да има две издънки:
- лоша изолация, от там да хаби енергия
- след време да му се разяде казанът, да протече и да те наводни, и да трябва да сменяш.

С оглед на последното погледни Светльо Шишков.
, където гаранцията на ел. части е само една година?

Може, не съм препоръчвала изрично и казах само да проверят. Казах го от гледна точка на казана, който е най-важен, другото се сменя. Ако им е слаба ел. частта, значи не стават.
Но по закона за защита на потребителите гаранционният срок е минимум 2 години.

# 378
  • Мнения: 1
ох страшно...
Опитвам се да изчета последните теми в опит да намеря точния човек/бригада за ремонт на двете бани, но започвам да се плаша... Румен Янев има ли фирма? Коя... да не попадна по погрешка... кой е шадолмен (shadowman предполагам) да не би да си е сменил ника...

толкова патих от майстори че ме е страх да започвам ремонт вече.
Имам да бутам стена между  мокро и малка тоалетна, да се кърти до основа стари плочки (наслагвани 100% понеже едното е с 3 пръста надолу от основния под а другото поне с 10 см нагоре) да се слагат на ново сифони, окачени тоалетни, скрити системи за окачване душ кабини.. Страх ме е да не попадна на някойкойто да го има и в белия и в черния списък и аз да съм от изпатилите. С две дечурлига трудно ще сабирам пари за ремонти два пъти един след друг

Здравей,
Аз съм доволна от майсторите, с които работи магазин Нова Баня в София. Закупих си всичко от тях, направиха ми и проект и изпълнението беше перфектно. Без излишните майсторски съвети, без забавяне.

# 379
  • Мнения: X
направиха ми и проект и изпълнението беше перфектно.
Покажете чрез снимки перфектното изпълнение, моля.

# 380
  • София
  • Мнения: 1 743
Здравейте. Преправяме малка баня в мокро помещение. В него ще има пералня, сушилня, малка мивка и бойлер. Имам два въпроса:
1. Искаме да оставим сифона, които ще се ползва само в случай, че нещо стане с пералнята. Притеснявам се да не мириши от сифона, като не се полза постоянно.
2. Стените бяха със стари плочки, които сме махнали и сега са на тухла. Искаме да ги боядисаме с латекс за баня. Вариант ли е, да залепим директно към стената водоустойчив гипсокартон и след шпакловка да се боядиса.
Има сифон на фирма AKVO с клапа против миризми. Около 15лв.А за стените грундирайте и после картона.

# 381
  • Мнения: 95
Здравейте. Преправяме малка баня в мокро помещение. В него ще има пералня, сушилня, малка мивка и бойлер. Имам два въпроса:
1. Искаме да оставим сифона, които ще се ползва само в случай, че нещо стане с пералнята. Притеснявам се да не мириши от сифона, като не се полза постоянно.
2. Стените бяха със стари плочки, които сме махнали и сега са на тухла. Искаме да ги боядисаме с латекс за баня. Вариант ли е, да залепим директно към стената водоустойчив гипсокартон и след шпакловка да се боядиса.
Има сифон на фирма AKVO с клапа против миризми. Около 15лв.А за стените грундирайте и после картона.
Мерси

# 382
  • Мнения: 855
Благодаря за съветите, ще чакам и други от вас да споделят мнение. Нашата баня е завършена от към плочки, моноблок, душ, мивка. Остават ни довършителни работи, като огледало, някакви шкафове, колона може би..тези дни ще разглеждам по магазините. Иначе сега ремонтираме малко мокро помещение, където ще има втора тоалетна, мивка и бойлера ще е там. Първоначално мислех там да е пералнята и да си е като килер, но после реших, че втора тоалетна ще е безкрайно удобна с двама мъже в къщи, които не излизат от тоалетната докато не си изиграят играта или не им падне батерията на телефона  #2gunfire #Crazy Реших плочки да има само на пода, за стените ще ползвам тапет. Ще се радвам скоро да ви покажа снимки Simple Smile Мисля че имам на банята в лаптопа, сега ще видя как се качват, че съм забравила  Heart Eyes

# 383
  • Мнения: 855
, , , Това е преди да се направи осветлението, затова са по тъмни, но само тези имам. Като я завършим ще кача пак.

# 384
  • София
  • Мнения: 1 743
Чудесна баня със здраве да е използвате.

# 385
  • София
  • Мнения: 3 712
Здравейте, който скоро е правил баня може ли да си спомни каква сума теракол или друг подобен материал на квадратен метър е използвал. Оказа се, че имаме 2 оферти от майстори, но при едната е с негов материал, при другата, със собствен. Едната е за 3100 със собствен, а другата-за 2500 с наш материал. Аз си мисля, че втората оферта е по-изгодна. Права ли съм?

# 386
  • Мнения: 6 320
Материалите само до теракол ли се свеждат? Мазилка, картон, крепежи и други подобни няма ли?
Защо не снимаш офертите и не ги сложиш тук да видим за какво иде реч и от къде са разликите реално?

# 387
  • София
  • Мнения: 3 712

      Общо всичко:      2,571.00 лв
това е едната офирта с наш материал


         Общо всичко:      3,136.37 лв
Това е другата оферта с материал на майстора.

 Благодаря, че помагате!

Последна редакция: чт, 15 дек 2016, 10:18 от merian64

# 388
  • София
  • Мнения: 1 743
Не виждам в офертите монтаж на мивка,тоалетна и т.н.Обикновено,който прави вик после и монтира.вик включва ли и смяната на мръсния канал и нови сифони.

# 389
  • София
  • Мнения: 3 712
Ами предполагам, че подмяната на ВИК включва смяна на канал и сифони. Изграждане ВИК тоалетна е подмяна на тоалетната чиния. За мивка и аз не виждам цена, но не в това е въпроса, а кое е по-изгодно?

Общи условия

Активация на акаунт