Банята - 27-ма тема

  • 125 643
  • 796
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 9 656
Ех момичета, благородно ви завиждам за красотите..  Crazy По темата, че и с малко средства може да се направи нещо хубаво, абе не е съвсем така. Аз като притежател на бюджетна баня, която си харесвам принципно, си дадох сметка, че с малко пари може да се направи нещо прилично, сравнително качествено, но за съжаление доста обикновено. Ако имаш пари можеш да направиш чудеса с гранит, хубави плочки, вградени душове, осветления и тнт.. Но пък за това трябва да имаш и сравнително голяма баня, което си е рядкост.. С по-малко средства е доста по-трудно да постигнеш същите ефекти и то при положение, че в нашите магазини положението е трагично откъм разнообразие. Единственото, с което съм 100% съгласна е, че с много пари може да се направи нещо ужасно  Joy
Също така и да се оплача от смесителя ми, който е някаква каскада.. Като се пусне докрай струята почти прескача мивката.. Останах доста разочарована, ама.. каквото такова. Не бих препоръчала каскаден смесител, освен ако мивката не е дооста широка.. Освен това самата струя пада доста косо напред, по-скоро по диагонал, отколкото по парабола  Confused

И за да не е съвсем безсмислен моят пост, ето две от любимите ми бани, много харесвам нишички в стената



# 91
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Mомичета, дали и къде във Варна мога да намеря профили от дурополимер, конкретно този профил ще търся
Провери в магазина за тапети Дегоратор на Червения площад.

http://www.degorator.com/page.php?id=28

 bouquet bouquet bouquet Огромни благодарности от мен! Отидох в този магазин, има точно каквото си представях Simple Smile дори с широчина 6,5см което ми трябва и мислех, че няма да има.

# 92
  • Мнения: 1 787
Не съм сигурна, че ме разбрахте правилно Simple Smile Няма да слагам мивка върху плот, а плот ПОД мивката, т.е. ниско долу под сифона, вместо шкаф Simple Smile В тази връзка той няма да се мокри активно, ако мога така да се изразя, а само от случайно попаднали капки. Върху него ще сложа няколко кошчета, в които ще подредя обичайните за една баня неща.

# 93
  • Мнения: 5 234
Здравейте,
За баня с квадратна форма и площ 3 кв. м колко лунички трябва да се сложат на тавана?

# 94
  • Burgas
  • Мнения: 503
Нашата е 2.89 кв.м и имаме 4 *6,5 вата led луни- много добре осветяват Peace

# 95
  • Sofia
  • Мнения: 863
От другия вторник ще къртим банята, но сега като видях снимките на Дорис се отчаях, никога няма да я докарам така!  Sad
Мимката, я по-бодро!  Laughing Hug
Не гледай тея измишльотини, а реалистично се настрой!
Лия, отчаяна съм, не умея да избирам плочи, аксесоари, ММ е много зает и няма да има време да ми помага, трябва да се изнесем в чужда къща по време на ремонта и всичко това ме потиска тотално....мразя да правя ремонти и да обзавеждам! Защо не трябваше да купувам нов тоалет или да науча китайски, виж в това ме бива hahaha Намерих магазин Баня стил в който има дизайнерка и прави проект с избраните от теб плочки и смятам да се възползвам...иначе съм загубена! Praynig Преди две години правих нова спалня и детска, ММ не се интересува как е у нас, дава парите и...., избирай каквото искаш...ми как се избира я, ни материали знам, нито ме интересува да чета и гледам проекти....но сега като си погледна стаичките изглеждат много спретнато и шик.....дано и с банята успея! Praynig
Ето например банята предложена в горната снимка много ми допада, но аз никога не бих могла дори и наполовина да измисля какво искам Cry
Мими, щом ММ не те ограничава финансово - действай!  Wink Hug
Избор има голям и само остава да я вплетеш в общия вид на апартамента.
Баня Стил в София правят ужасни проекти, просто ужасни  Laughing Може в Бургас да е различно, но не вярвам.
По-добре се спри на стил и цветово решение и търси качествени плочки и добър майстор, а проекта си направи сама.
И с извинение към Дорис отново, но да се превъзнасяш по Мерцедес, когато можеш да си позволиш Пежотка е малко таковата... съчинение по картинка  Laughing Разбрахте ме, надявам се  Wink Hug

# 96
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Лия естествено, че всеки ще се съобрази с бюджета и със собственото си усещане за стил и естетика. Ако харесва дървен под за баня може да се замени с гранитогрес с такъв фладер, ако харесва мрамор може да се замени с плочки имитиращи такъв, може в ниша да се сложат и на мрежа истински или само под душа... А и не всички са силно ограничени от бюджета, погледни банята на Гадамер- прекрасна! Идеята ми е , че и с много пари резултатът да е кофти. С малко пари съм виждала дори много интересни решения - бели плочки за по 6 лв 20/20 на редени на диагонал на стена например. Много от баните във форума са с приличен бюджет, паравани, смесители за 1000 лева лентови сифони... Не мога да разбера защо не трябва да показвам и готово корито с камък започващи от 400 лв?

Темата е за всички и тези, които са с плочки за 20 и тези с по 200. Аз съм почти до първите, но това не ми пречи да искам моята баня да е различна от готовите предложения налепени в магазините. Имам идеите, които съм съгласна, че няма да се харесат на всички, но нали аз ще се къпя там Simple Smile

# 97
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Записвам се в темата, че от половин година сме в ремонт на банята. Mr. Green Тъй като е в апартамента, в който си живеем и беше абсурд да се изнесем с все деца и куче  Laughing някъде за 2 седмици (минимума, който ни дадоха различни майстори за направата на банята), ММ реши да я прави сам. Дотук добре, прави я качествено, но бавно... като чета темата и оплакванията от майстори може и добре да сме го решили.  Crazy Вярно, всичко става поетапно и можем да си я ползваме междувременно (заедно с тоялетната е), но вече доста се изнервих - той работи основно вечер и през почивните дни, аз пък искам да излизаме някъде семейно, угодия нямам  Twisted Evil.

Както и да е, дотук сме я докарали до сменени тръби, където се налага, инсталирана висяща тоалетна с вградено казанче и три стени с налепени плочки. Остава още една стена и пода, и висящ таван с осветлението. За тавана има ли нещо, което трябва да знам? Mr. Green

Купихме шкаф за мивката, смесител за нея и душ, както и разни други аксесоари за банята (основно от Икеа и Амазон). Остава ни да купим вана и не можем да се спрем на никаква марка и модел, така че ще съм благодарна за препоръки. Peace Сегашната ни беше някаква словенска, която преди 10 години купихме от някакво изложение за бани и не помним нито марка, нито фирма, от която сме я купили. Качествена е, но при ремонта освободихме място и сега идва къса. Трябва ни вана, дълга 170-175 см., да не е ъглова, а правоъгълна, максимално изчистена. Peace

Освен това мислим да сложим някакъв стъклен/пластмасов параван на част от ваната, там където е душа, за да ограничим пръскането. Нещо подобно:

И за това ще ми е интересно да чуя мнения и препоръки.

# 98
  • Мнения: 313

ПП Изграждайте куфарите си от аквапанел

За крайно непросветените куфарите какво са и къде се изграждат? Имам идея, но моля първо за обяснение и после ще задам допълнителните си въпроси.

Madeleine,
Нашата баня (с плочки Мараци, серия colorline) изглежда подобно. Разменени са местата на сините и белите плочки. А подът е изцяло гранитогрес. Уви, сега ходя по мъките да разбера защо се напукаха 1/3 от плочките...
Скрит текст:
Ето тук е проектът ни
http://visoft360.com/en/Panorama/Viewer/34586

Последна редакция: пт, 04 ное 2016, 15:13 от fifi_0421

# 99
  • Мнения: 6 292
Куфари са кутийките, които скриват структурите за вграждане на тоалетните и щранговете. Обличат се с профили и гипсокартон най-често.

# 100
  • Мнения: 1 787
fifi_0421, наистина е подобен! Simple Smile  Харесва ми! Нашите плочки са друга серия или цели 3, ако трябва да сме точни Wink

Аз по-напред в темата написах мнението си за плочки Мараци и въобще не мисля, е причината е в качеството им. Допускам всичко друго - кофти майстор, кофти лепило, кофти строеж, кофти транспортиране, съхранение и т.н., и много, ама супер много ще се изненадам, ако се окаже кофти партида, честно! Макар че човек никога не знае... грешки стават и при най-добрите.

Има ли някакво развитие по въпроса? Свързахте ли се с производителя, с дистрибутора? Какво се случва оттук-нататък?

# 101
  • Мнения: 313
Куфари са кутийките, които скриват структурите за вграждане на тоалетните и щранговете. Обличат се с профили и гипсокартон най-често.

Нашите структури, щрангове и тн са в гипсокартон. Възможно ли е да се получава вибрация и оттам пукването. Макар че имаме пукнатини и на тухлени стени.

Madeleine,
Не съм ходила още в Мараци. 3ма майстори смятат, че е от плочките. Недобро изпичане, температурни разлики и напукване. Церезит взеха лепилото и плочките и ще тестват в лаборатория. Почти съм сигурна за становището им. После ще ходя в Мараци, защото те първоначално ми казаха, че е от лепилото. Или че са лепени "на дебело".

# 102
  • Мнения: 40 913
Аз по-напред в темата написах мнението си за плочки Мараци и въобще не мисля, е причината е в качеството им. Допускам всичко друго - кофти майстор, кофти лепило, кофти строеж, кофти транспортиране, съхранение и т.н., и много, ама супер много ще се изненадам, ако се окаже кофти партида, честно! Макар че човек никога не знае... грешки стават и при най-добрите.

Аз мисля, че подобно напукване може да е само и единствено следствие от дефектна партида поради  някаква грешка в технологичния процес. Ако правилно схващам от снимките, самите плочки са здрави, а пукнатините са повърхностни, само по емайла отгоре. Повечето изброени до тук причини - силно лепило, слабо лепило, слягане на сградата, криви стени и прочее биха довели до усилия главно върху тялото на плочката, а виждаме, че тя си е останала здрава. Точно както ако намажете една глазирана курабийка и я понатиснете няма начин да се спука глазурата, а курабийката да остане цяла. Затова най-вероятната причина според мен е някаква грешка в термичните процеси, която е довела до неугасени вътрешни напрежения между основата и глазурата, а от там и до напукване - дали на момента, дали след време или от излагане на ниски/високи температури. Има някакъв шанс вредата да е от друсане и удари, но не ми се вярва. От транспорт се случва дъното на горната плочка да издраска глазурата на долната например, но не и да доведе до такива пукнатини като паяжини.
Поисках и второ мнение от майстор и той каза същото - българските фабрики (така каза той, а нали прочетох, че имало шанс тези плочки да са български в края на краищата, но и да не са все едно) за да не претърпят загуби не спират от продажба партиди, за които се знае, че е имало отклонения в производствения процес, стига дефектите да не са много видни. И после си траят и чакат "ако мине". И май най-често минава, защото хората нямат мерак или сили да се разправят, банята вече е готова и кой да сваля плочки за да ги носи на експертиза, всички останали по веригата - склад на едро, продавач, майстор- си прехвърлят вината с всякакви аргументи и пострадалият се оказва в безизходно положение.
Та това е истината според мен. Като се купуват плочки трябва да се оглеждат внимателно на силна светлина преди поставяне (при покупката няма как да стане), евентуално и с намокряне (водата влиза в пукнатините и те стават по-тъмни и видими). И ако може да се оставят малко да постоят на различни температури. На този етап ако се хванат тези пукнатини може да се пусне рекламация, но после май е кауза пердута.

П.П.
В моята собствена баня и аз имам няколко плочки измежду многото с подобни пукнатини, затова говоря толкова уверено. На практика вреда няма, защото пукнатините се виждат само с лупа и ако ги търсиш. Стават по-видими като се намкорят, но след изсъхване банята си изглежда съвсем ОК.

# 103
  • Мнения: 6 292
Куфари са кутийките, които скриват структурите за вграждане на тоалетните и щранговете. Обличат се с профили и гипсокартон най-често.

Нашите структури, щрангове и тн са в гипсокартон. Възможно ли е да се получава вибрация и оттам пукването. Макар че имаме пукнатини и на тухлени стени.

Madeleine,
Не съм ходила още в Мараци. 3ма майстори смятат, че е от плочките. Недобро изпичане, температурни разлики и напукване. Церезит взеха лепилото и плочките и ще тестват в лаборатория. Почти съм сигурна за становището им. После ще ходя в Мараци, защото те първоначално ми казаха, че е от лепилото. Или че са лепени "на дебело".
Не е от куфарите, няма как! Иначе всяко трето семейство щеше да пропищи!
Плочките са и то при транспортирането или складирането. Имате два вида, които ще са произвеждани отделно. Малко вероятно е технологията и при двата да е сбъркана.

# 104
  • Мнения: 1 787
Не искам да споря с никого, но искам да знаете, че и аз не говоря наизуст.  Peace

След като прочетох за този проблем, логично се притесних за нашите плочки и също се консултирах - имаме близки, които работят с Мараци, често посещават фабриките им в Италия, получават доставките от там и имат и майстори, които работят много често с тези плочки. За толкова години в бранша и до ден днешен точно Мараци продължават са едни от най-предпочитаните, най-търсените и най-продаваните им серии. Смятам, че това не е случайно, затова аз също се ориентирах към тях, когато ни ги препоръчаха. Въпреки това, както казах, грешки стават и при най-добрите и за нещо човек може да гарантира на 100 % само, ако е излязло изпод собствените му ръце - за всичко останало просто няма как. В тази връзка може би е най-добре да напишете писмо на производителя, да приложите снимки и да очаквате обратната връзка.

Общи условия

Активация на акаунт