Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 094 999
  • 36 877
  •   2
Отговори
# 28 005
  • Мнения: X
Именно затова предложих сега на първо време да се бутне цялото гето - от една страна се предприемат мерки срещу незаконното им строителство (което държавата толерира заради неспособността и нежеланието им да се интегрират) , от друга страна това е за назидание за престъпните действия на членове на това гето - да се замислят и други гета дали да се набиват на очи по този начин, или да живеят мирно и благодарни за нашата толерантност. Това не е цялостно решение на проблема, но е поне нещо конкретно и нещо повече от твоето "трябва да се намери начин". Това за мен е някакво начало. Те друго няма да разберат.

Кое по-точно е ‘‘нещо конкретно‘‘?
Би ли обяснила, стана ми интересно...
И с какво е ‘‘нещо повече от на Вейпър "трябва да се намери начин".‘‘?

# 28 006
  • Мнения: 5 500
И това мълчаливо толериране на беззаконност от страна на ромите бива поощрявано чрез неприлагане на законите.
Но затова пък им се отплаща щедро на избори, щото братята удариха бройката 1 милион неотдавна.
Не знам в Германистан дали затова си ги отглеждат зелените,за гласоподаватели?

# 28 007
  • Мнения: X
И това мълчаливо толериране на беззаконност от страна на ромите бива поощрявано чрез неприлагане на законите.
Но затова пък им се отплаща щедро на избори, щото братята удариха бройката 1 милион неотдавна.
Не знам в Германистан дали затова си ги отглеждат зелените,за гласоподаватели?


Естествено, че е за гласоподаватели. Няма друго обяснение.

Едните печелят гласоподаватели чрез критикуване на ‘‘новите съграждани (НС)‘‘ - например АфД, но и някои от CSU,
а други печелят гласоподаватели чрез критикуване на АфД и другите критично настроени към (НС).

За самите НС на никой не му пука. Дори и това да не бива огласено на всеослушание.
Обичам да чета между редовете, съответно някои факти ми правят впечатление.

Когато се описва поредния ‘‘единичен случай‘‘, сбиване, изнасилване, убийство и подобни мили, и ценни за вестниците случки. В една голяма част, бих казала преобладаващата от тези случаи, НС живеят в бежански приют.
Тоест - къщите ги няма. Нали си спомняте за ‘‘къщите‘‘ обещани на бежанците!
Мисля, че повечето НС живеят и ще останат да живеят в такива приюти. Тези, които ги поканиха прекрасно са го знаели този факт, но никой от тях не излезе широкомащабно в медиите, за да опише в какви точно условия живеят НС.
Ето ти пример за акумулиране на напрежение.

Последна редакция: ср, 09 яну 2019, 17:32 от Анонимен

# 28 008
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 556
Да, умишленото затваряне на очи  за очевидни беззакония  може да се нарече толерантност. И се практикува от доста време. Ние ги толерираме (търпим), защото всички методи до тук са се провалили и са били саботирани от тяхна страна, срещайки огромна съпротива. И да, аз смятам, че те дължат благодарност за това, като не вършат престъпления.
И ако буташ нещата натам, че аз съм против интеграцията - това никак не е вярно. Просто съм реалист и както казах - тя е химера. Не само в България, а навсякъде. Именно абсолютната й невъзможност ме кара да пиша в тази тема и да съм против масовата миграция на подобни индивиди.

# 28 009
  • Мнения: 5 500
Едните печелят гласоподаватели чрез критикуване на ‘‘новите съграждани (НС)‘‘ - например АфД, но и някои от CSU,
а други печелят гласоподаватели чрез критикуване на АфД и другите критично настроени към (НС).
Чудна система,нали? Междувременно кацата продължава да се пълни и правилните хора да прибират обществени поръчки.

# 28 010
  • Мнения: X
Едните печелят гласоподаватели чрез критикуване на ‘‘новите съграждани (НС)‘‘ - например АфД, но и някои от CSU,
а други печелят гласоподаватели чрез критикуване на АфД и другите критично настроени към (НС).
Чудна система,нали? Междувременно кацата продължава да се пълни и правилните хора да прибират обществени поръчки.

Да, точно така е Мишел, много си наблюдателна.
Поне в моето обкръжение, няма никой, който да е пострадал от новите гости. За което много се радвам.
И болшинството от немците нямат  директни негативи по отношение на личния или професионалния си живот. Все още. Ако не броим страха у някои от хората, но за това не се говори много, затова не мога да преценя. Съдейки по познати и съседи, никой не е спрял да ходи на сбирки  или концерт до 23 часа, защото го е страх да се прибере по тъмното.

Последна редакция: ср, 09 яну 2019, 21:27 от Анонимен

# 28 011
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 556
Аз за себе си мога да кажа обратното със стотици примери, но избягвам да споделям лични неща. Била съм свидетел на хиляди престъпления - сексуални посегателства, продажба на наркотици, жестоки боища, обири. Работата ми беше на 4 мин пеша до вкъщи и се е случвало за тези 4 мин 5 пъти да ме заговорят банди с "ficki ficki?". Около мен хората са със същите наблюдения. Да не говорим за случките на децата им в училище.

# 28 012
  • Мнения: 12 364
И ако буташ нещата натам, че аз съм против интеграцията - това никак не е вярно. Просто съм реалист и както казах - тя е химера. Не само в България, а навсякъде. Именно абсолютната й невъзможност ме кара да пиша в тази тема и да съм против масовата миграция на подобни индивиди.

Доколкото разбирам, не става дума за мнението ти за интеграцията, а за принципна позиция - специално в случая за България, доколкото обсъждахме положението на голям процент българи от  цигански произход - ти очевидно ги смяташ за различна категория хора, които не са равни пред закона с останалия процент българи и дължат благодарност за това свое неравенство. Не виждам с какво останалият процент българи сме по-лоши/по-добри, та да не решим да си затваряме очите и за простъпките на всички останали.

Не знам доколко е оправдано такова отношение - от една страна бих нарекла го високомерие, от друга безхаберие. Във всички случаи е очевидно, че не работи. Независимо дали става дума за малцинства, обитавали векове някакви територии или за сравнително новодошли, на които е позволено да се обособят и да се почувстват недосегаеми за законите /които нерядко са по-строги в страните им по произход/.

# 28 013
  • Мнения: 9 152
Аз за себе си мога да кажа обратното със стотици примери, но избягвам да споделям лични неща. Била съм свидетел на хиляди престъпления - сексуални посегателства, продажба на наркотици, жестоки боища, обири. Работата ми беше на 4 мин пеша до вкъщи и се е случвало за тези 4 мин 5 пъти да ме заговорят банди с "ficki ficki?". Около мен хората са със същите наблюдения. Да не говорим за случките на децата им в училище.
И аз избягвам да споделям лични неща, а имам доста повече случки от вече написаните.

# 28 014
  • Мнения: 14 790
Пребиха военният,властта сега се сети да събаря незаконни постройки,а от Каракачанов се оплакват,заради ''циганите''.А какви са?Мангали?Последното е обида от циганин към крадлив,мързелив циганин.Каза ми го лично циганин. Naughty
https://www.vesti.bg/bulgaria/zhalba-sreshtu-karakachanov-za-cig … bylgariia-6090758

# 28 015
  • Мнения: 5 500
Много се закани за предстоящите избори.
За какво, че ще вдигнат таксата ли? Smile

Една мъжка батик-вещица пак се е разпенявила
https://www.segabg.com/node/43516
сакън някой да не каже нещо хубаво за бялата раса.





# 28 016
  • Мнения: 7 325
Франция, Германия, Португалия, Холандия, Ирлания, Румъния, Люксембург и Италия са си разпределили 49 мигранта, но още 249 спасени последните дни от Малта ще заминат след тях към същите държави.

# 28 017
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 556
Салвини готви европейска пролет, а Антифа готви антифашистка пролет. Из социалните мрежи - ум да ти зайде от всякакви съвсем открити заплахи с насилие, саморазправа и онищожаване. Появи се и скрийншот с гордо признание на Антифа за нападението над Магнитц, но линковете към него водят към празни пространства и затова няма да го кача.

I. Hr до нас има испански ресторант на име Мангал и точно вътре са ми казвали, че значи "скара" и от там съм с тези впечатления. Толкова е испански явно...

# 28 018
  • Мнения: X
Тук в Швеция дори са верига заведения тези ресторанти Мангал, в Стокхолм са три ресторанта Мангал
http://www.mangal.se/

# 28 019
  • Мнения: 10 108
Преди малко попаднах на Това
Салвини ще се договаря с Качински за "обща програма" за ЕС, по-скоро промяна в политиката.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт