Детската градина – всичко, което ни вълнува – 17

  • 49 506
  • 799
  •   1
Отговори
# 780
  • Варна
  • Мнения: 36 738
По-напред из темата, или в предишната, бистрихме въпроса, май и за градините стана дума какви правила налагат за дрехите.

# 781
  • Мнения: 69 051
Е как ще променям облеклото на чуждите деца??? Ти как ще реагираш ако дойде някой и ти дава тон как да си обличаш детето? Щото аз ще реагирам много негативно. Но това, че няма да се намеся не значи, че нямам мнение по въпроса. Много пъти съм виждала лятото, в разкошно време бебета с дъждобрани на количките и съм се възмущавала искрено в себе си, но и през ум не ми е минавало да хукна да питам майките им имат ли акъл. Макар че съм се чудела. Коментирала съм го с близки около мен, за мен това изобщо не е клюкарене, по тая логика не трябва никога нищо да не коментирам с когото и да било.

Месечинке,по-горе  ставаше дума за дете от ДГ. На чието облекло всекидневно са се "възмущавали" другите родители и са го съжалявали-също всекидневно. Без обаче да обелят дума пред никого. Само с обсъждане и мрънкане тук, във форума...Има разлика, нали?

А мнение е нормално да имаш.

# 782
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Е, аз доколкото разбрах учителките са опитвали да говорят, но се е стигало до скандали и са се отказали в крайна сметка. Просто има родители, които много си навличат децата, има и обратните случаи, когато ги каляват с прекалено леки дрехи. Аз си падам по златната среда, нито едната, нито другата крайност ми харесват.

# 783
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Моето дете си ходи с суичър с качулка на градина, а като гледам и другите деца от групата. Даже се правят на зомбита с качулките. Joy Joy Joy
Аз също не се меся в облеклото на чуждите деца, но редовно отнасям забележки за моето. Mr. Green

# 784
  • Мнения: 2
Има ли някаква законова норма, която да задължава детските градини да извеждат децата при определени условия? Ако има, може ли някой да ме насочи къде да я намеря?
Мерси

# 785
  • Пловдив
  • Мнения: 6 647
така, така Mr. Green
Наскоро една баба ми направи забележка, как мога да пусна дъщеря си по къс ръкав, а сина ми - с елек hahaha Бях в добро настроение и просто и се усмихнах hahaha ...имаше късмет Mr. Green

По въпроса за дрехите в градината - не знам да има някакви органичения newsm78 Имат и блузки с качулки - не са много, но пък си ги носят.

# 786
  • Мнения: 69 051
Има ли някаква законова норма, която да задължава детските градини да извеждат децата при определени условия? Ако има, може ли някой да ме насочи къде да я намеря?
Мерси
Май няма. В наредбата за здравните изисквания ...има задължение 2 пъти дневно да се проветрява само. Ще потърся пак за извеждането,но предполагам е по преценка на персонала...
В сайта на МОН има качени наредбите касаещи ДГ.

# 787
  • Мнения: X
Повечето блузи с качулки са по-тесни при вратлето и по-трудно ги събличат, а дори да не са по-малките пак се омотават в качулката при събличане, избягвам да го пращам с такава. В нашата група имаме и дете, което спи задължително с чорапки, странно ми е, но си е работа на родителите. Аз все се чудя зимата с какво да го обличам - вътре жега, подът е леден, а те все седнали на пода играят. С по-дебела блуза се поти, с по-тънка замръзва. Елечетата ги карат да събличат, веднъж набутано в гардерабчето не се сеща пак да го сложи, когато му е студено.

# 788
  • София
  • Мнения: 23 178
той лесно ги съблича и облича тия с качулките.
има няколко , които са му любими и все си ги иска, пък аз по навик ги пропускам, затова се зачудих дали може.
сега е на възраст, в която картинките са му по-важни, нинджи, коли, самолети, удобството му е на заден план  Simple Smile

# 789
  • Мнения: 15 063
Редовно е с качулка, никой нищо не е казал по въпроса.

# 790
  • Мнения: 69 051
Търсих за извеждането, но няма нормативно разписано такова задължение. Вероятно някакви препоръки може да има от страна на бившето ХЕИ, РИОКОЗ и последно РЗИ ли се водеше, които осъществяват контрол над обществените заведения, каквито са и ДГ, но пак ще са само препоръки, не задължения Confused

# 791
  • Мнения: 15 063
Излизането зависи от много фактори. В нашата сграда едната група я извеждат, те са 3-та група, нашата, втора, не я извеждат. Но в нашата все още има деца, които не могат да се обличат сами, няма как една учителка и една леля да приготвят всички деца за излизане, половината ще са се облекли и ще се потят, докато други ги стъкмят в дрехите. Другата година мисля, че ще е по-лесно.

# 792
  • Мнения: 69 051
Отговарях на

Има ли някаква законова норма, която да задължава детските градини да извеждат децата при определени условия? Ако има, може ли някой да ме насочи къде да я намеря?
Мерси

 Peace

А иначе е ясно, че мнения има различни, както и практики.

# 793
  • Мнения: 2
Много ви благодаря за инфото!

# 794
  • Мнения: 69 051
Моля..няма за какво Peace
Може да се звънне в РЗИ да се попита Thinking

Общи условия

Активация на акаунт