Детската градина – всичко, което ни вълнува – 17

  • 49 505
  • 799
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 15 063
Нашата градина има сборни групи по време на зимната, пролетната и лятната ваканции.

# 766
  • София
  • Мнения: 1 609
И при нас е така. Ваканция ли са учениците - пускат се списъци и се правят сборни групи. В нашата група е рядко; в повечето случаи от 32 по списък поне 20 деца са заявили, че ще посещават и си остават в нашата стая и с нашите учителки. Но пък идват деца от други групи, така че де факто пак става сборна.

# 767
  • Мнения: 15 063
Ми то 50 % от родителите като чуят за списъци и намират начин да си ги гледат у дома. Ако не пускат списъци, половината няма и да се сетят, че има междусрочна ваканция или пролетна и т.н, ако нямат ученик вкъщи.

# 768
  • Мнения: 69 051
Хора, аз като супер неразбрала, да попитам - какви са тия сборни групи заради училищните ваканции, нали за детски градини става дума? Ние в нашата градина изобщо не се влияем от тях...

Абе нали който има кака или батко, който съответно е ваканция, понякога оставят и малките вкъщи - така и така някой ги гледа, или по-голямото гледа малкото. И съответно броя в групата намалява и има вероятност да направят сборни групи. Но тази ваканция е кратка, не знам как ще е..

# 769
  • shumen
  • Мнения: 18 139
 Не мисля,че ще има сборни групи.Все пак са само 3 дни.

# 770
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 390
Не мисля,че ще има сборни групи.Все пак са само 3 дни.

Тази ваканция на учениците някаква междусрочна ли се явява?

# 771
  • Мнения: 15 063
Да, междусрочна е.

# 772
  • shumen
  • Мнения: 18 139
Теди,Съни ти е отговорила.
Хайде време е за нова тема.Някои ще я пусне ли?

# 773
  • София
  • Мнения: 5 293
Може да имат причини...въпросните родители.
В първа група детето ми също лятото беше с дълъг ръкав-тънка блузка, тъй като от дерматита сгъвките на ръцете се бяха зачервели доста, раздразнени и подсърдени бяха, на него му беше неудобно-срамуваше се явно и не искаше да се виждат раните.

Разбирам желанието ти да си толерантна, но горкото детенце го жалехме всички. Очевидно си му беше зле на милото, но след поредица скандали учителките се примириха и просто ни се късаше душичката на всички...

# 774
  • Мнения: 69 051
Не гледам в чуждата паница аз. Родителите си знаят. Причина определено е имало.
А щом всички сте били притеснени,кой от вас говори с родителите му, да попита, да разбере? Или типично по нашенски само сте цъкали с език отстрани.

# 775
  • Варна
  • Мнения: 25 286
На чужди деца в облеклото не се бъркам аз, най-много да отнеса някоя майна. Но определено си имам мнение по въпроса, особено като видя лятото в жегите майката по потник, а детето с три ката дрехи, че и с качулка. Няма начин да има здравословна причина, просто няма.

# 776
  • Мнения: 69 051
....а може и да разбереш причината. Wink

Когато нещо не ти харесва, действаш да го промениш. Иначе другото си е чисто клюкарство Whistling

# 777
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Е как ще променям облеклото на чуждите деца??? Ти как ще реагираш ако дойде някой и ти дава тон как да си обличаш детето? Щото аз ще реагирам много негативно. Но това, че няма да се намеся не значи, че нямам мнение по въпроса. Много пъти съм виждала лятото, в разкошно време бебета с дъждобрани на количките и съм се възмущавала искрено в себе си, но и през ум не ми е минавало да хукна да питам майките им имат ли акъл. Макар че съм се чудела. Коментирала съм го с близки около мен, за мен това изобщо не е клюкарене, по тая логика не трябва никога нищо да не коментирам с когото и да било.

# 778
  • София
  • Мнения: 23 178
като заговорихте за дрехи да взема да попитам.
в яслата имаше списък с какво да не са облечени, ципове, копчета, качулки.
ясно ми е защо.
в градината няма, явно са позволени вече, защото сами се обслужват.
сутринта се замислих с качулка дали мога да го изпратя?
в яслата ми обясниха че се дърпали и ставали инциденти.
ама те тука са доста по-буйни.  Rolling Eyes

# 779
  • Варна
  • Мнения: 25 286
И аз съм се чудела, но ми се струва, че качулката просто не е удобна, да му се мандахерца цял ден на детето... Забрана сякаш няма конкретна.

Общи условия

Активация на акаунт