Идеи за стартиране и развитие на бизнес 24

  • 139 010
  • 752
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 4 275
А защо реши да го продаваш? И аз питам от любопитство. Ако ти се споделя, де.

# 256
  • Мнения: 594
Самият бизнес беше тест дали мога или не мога. Та, за това още в началото бях с нагласата, че след време ще се продаде, ако е успешен. В последствие нещата тръгнаха много добре и стигнах до момента, в който да взема решение - развивам мащабно или продавам. И тъй като времето ми беше станало съвсем кът, а романтичната мисъл за започване на бизнеса беше да имам време за семейство и деца, реших, че е по-добре да го продам.

# 257
  • Мнения: 4 275
Браво! Хубаво е човек да знае, че може. Преди няколко месеца и аз се бях ентусиазирала да почвам собствен бизнес. Но тогава четях разни такива книги, в това число и "класиката" в жанра "Богат татко, беден татко" Trollface Истината е, че откак спрях с тези книги, ми изчезна и желанието за бизнес. И сега съм на кръстопът: връщам се да си работя работата, която не е никак зле платена, или отново да прегръщам идеята за бизнес.

На моменти ме обсебва идеята, че няма невъзможни неща и ми иска да си подкарам нещо мое си, ей така само, за да си докажа, че наистина няма невъзможни неща... Просто трябва малко да се помисли Simple Smile И в тази връзка да питам, има ли хора, които са поръчвали изработката на продукт в Китай или да са внасяли стока от Турция? За последното се опитват да ме убедят колко трудно била и бла, бла, бла. Не се съмнявам, че е така, ама чак толкова, че да ме откаже?! Нали няма да съм първата, която ще го прави все пак Wink

# 258
  • Мнения: 2 013
Vaassaa, просто на прима виста се сетих, че не си споменала да си оглеждала обекти за кафенета около големи университети. Там има по-голям човекопоток и желаният от теб брой клиенти мисля, че е постижим. (Просто идея на лаик в областта).

Мишелин, за стоки от Китай - един мой познат поръчва, а аз му помагах с детайлите. Транспортът трябва внимателно да се обмисли и коя спедиторска фирма да се използва - просто таксите, митата и т.н., както и някои непредвидени разходи (например митническа проверка) може да оскъпят превоза. Иначе най-евтин е морския превоз - 30-45 дни от Китай до пристанище в БГ.

# 259
  • Варна
  • Мнения: 10 493


Мишелин, за стоки от Китай - един мой познат поръчва, а аз му помагах с детайлите. Транспортът трябва внимателно да се обмисли и коя спедиторска фирма да се използва - просто таксите, митата и т.н., както и някои непредвидени разходи (например митническа проверка) може да оскъпят превоза. Иначе най-евтин е морския превоз - 30-45 дни от Китай до пристанище в БГ.

Много внимавайте с вноса от Китай, задържаха ни 2 месеца стока само защото решиха, че фактурата е за много малко пари. Накрая и глоба платихме.

# 260
  • Мнения: 190
Браво! Хубаво е човек да знае, че може. Преди няколко месеца и аз се бях ентусиазирала да почвам собствен бизнес. Но тогава четях разни такива книги, в това число и "класиката" в жанра "Богат татко, беден татко" Trollface Истината е, че откак спрях с тези книги, ми изчезна и желанието за бизнес. И сега съм на кръстопът: връщам се да си работя работата, която не е никак зле платена, или отново да прегръщам идеята за бизнес.

На моменти ме обсебва идеята, че няма невъзможни неща и ми иска да си подкарам нещо мое си, ей така само, за да си докажа, че наистина няма невъзможни неща... Просто трябва малко да се помисли Simple Smile И в тази връзка да питам, има ли хора, които са поръчвали изработката на продукт в Китай или да са внасяли стока от Турция? За последното се опитват да ме убедят колко трудно била и бла, бла, бла. Не се съмнявам, че е така, ама чак толкова, че да ме откаже?! Нали няма да съм първата, която ще го прави все пак Wink
за Турция мога да помагам

# 261
  • Пловдив
  • Мнения: 382
Здравейте момичета, нахълтвам в темата с конкретно питане. Поразгледах и старите теми, но не открих каквото ме интересува. Та....какво мислите за следното: отвори ни се възможност да закупим малък бизнес. Става въпрос за малко заведение като кафе, но с обедно меню. Намира се до болница и поликлиника. Всъщност помещението е под наем, доста приличен, продава се бизнеса с оборудването. Много се запалихме, трябва да решаваме бързо, а имаме доста неизвестни. Дайте мнения , идеи, насоки някакви.

# 262
  • Мнения: 72
Здравейте момичета, нахълтвам в темата с конкретно питане. Поразгледах и старите теми, но не открих каквото ме интересува. Та....какво мислите за следното: отвори ни се възможност да закупим малък бизнес. Става въпрос за малко заведение като кафе, но с обедно меню. Намира се до болница и поликлиника. Всъщност помещението е под наем, доста приличен, продава се бизнеса с оборудването. Много се запалихме, трябва да решаваме бързо, а имаме доста неизвестни. Дайте мнения , идеи, насоки някакви.
Като заначало поразпитайте някой защо продават бизнеса. Няколко дни наблюдавайте, колко клиенти посещават заведението на ден. Проверете техниката как върви като цени за да не я платите на безумна цена, а тя да е по-евтина в магазините за втора употреба.

# 263
  • here and now
  • Мнения: 4 289
Повечето бизнеси от този тип се продават заради липса на персонал. Получава се така, че собственика плаща а реално не може да разчита, защото си намират по-добра работа, защото заплатата е малка или пък са минали 3 години от последната "борса" и е време пак да не работим.., че защо ли да го правим?.., защото се разболяваме или имаме други ангажименти, защото забременяваме на 6-ия или 7-ия месец от започването на работа (точно когато е изтекъл изпитателния срок). В един момент се оказва, че му е по-изгодно той да отиде някъде на заплата, вместо да работи и да си плаща..
Моя съвет към конкретната оферта е да си направите сметката дали ще можете сами да се справяте с бизнеса, без да разчитате на нает персонал. Направете си калкулация на приходите и разходите и си преценете дали резултата би ви удволетворил....

# 264
  • Мнения: 39
Здравейте!

Имам идея за бизнес,който е много популярен,но все пак имам надежда.И той е продажба на дамски дрехи,а може и мъжки,но главно дамски.

Бих искала да попитам дали случайно някой от вас е зареждал дрехи от Турция?Има ли човек с опит в тази сфера?
Намерила съм едно-две места,но не са от Турция и цените хич не са ниски,което не е оферта.Не искам да продавам боклуци,а дрехи с добро качество и най-вече да са модерни и търсени от хората.

Много ще бъда благодарна за всякаква помощ и съвети,знам,че не е лесно,но смятам,че когато има желание нещата се получават.

Благодаря предварително!

# 265
  • Мнения: 516
Ралица Здравкова, идеята ти е доста... банална, но щом те влече може да опиташ.

За да получиш съвети е хубаво да кажеш в кой град си, под наем ли ще е магазина, ти ли ще продаваш или ще имаш продавачка, дали искаш да е за конкретна възрастова група /младежко, делово облекло/, изобщо как си го представяш ти.

Защото понякога и голямото желание не помага нещата да се получат.

# 266
  • Бургас
  • Мнения: 6 925
Повечето бизнеси от този тип се продават заради липса на персонал. Получава се така, че собственика плаща а реално не може да разчита, защото си намират по-добра работа, защото заплатата е малка или пък са минали 3 години от последната "борса" и е време пак да не работим.., че защо ли да го правим?.., защото се разболяваме или имаме други ангажименти, защото забременяваме на 6-ия или 7-ия месец от започването на работа (точно когато е изтекъл изпитателния срок). В един момент се оказва, че му е по-изгодно той да отиде някъде на заплата, вместо да работи и да си плаща..
Моя съвет към конкретната оферта е да си направите сметката дали ще можете сами да се справяте с бизнеса, без да разчитате на нает персонал. Направете си калкулация на приходите и разходите и си преценете дали резултата би ви удволетворил....

Типичното разсъждение на БГ работодател. Дай сега хората да не раждат деца защото ще ви провалят бизнеса. Всеки знае какво е трудовото законодателство в България. Като се започва бизнес трябва да си го има предвид и да си калкулира нещата иначе да не се захваща.

# 267
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Повечето бизнеси от този тип се продават заради липса на персонал. Получава се така, че собственика плаща а реално не може да разчита, защото си намират по-добра работа, защото заплатата е малка или пък са минали 3 години от последната "борса" и е време пак да не работим.., че защо ли да го правим?.., защото се разболяваме или имаме други ангажименти, защото забременяваме на 6-ия или 7-ия месец от започването на работа (точно когато е изтекъл изпитателния срок). В един момент се оказва, че му е по-изгодно той да отиде някъде на заплата, вместо да работи и да си плаща..
Моя съвет към конкретната оферта е да си направите сметката дали ще можете сами да се справяте с бизнеса, без да разчитате на нает персонал. Направете си калкулация на приходите и разходите и си преценете дали резултата би ви удволетворил....

Типичното разсъждение на БГ работодател. Дай сега хората да не раждат деца защото ще ви провалят бизнеса. Всеки знае какво е трудовото законодателство в България. Като се започва бизнес трябва да си го има предвид и да си калкулира нещата иначе да не се захваща.

Ох и на мен ми се прииска много неща да напиша, но с мъка се въздържах. Еле пък това с разболяването и раждането ме разби.
Така е всички работници това им е целта, да ви дразнят, да ви правят напук и да ви провалят бизнеса.

# 268
  • Мнения: 39
Да, знам че е банална,но наистина ми се ще да опитам.
П.С това не е единственото,с което ще се занимавам. Имам си и друго препитание.

Иначе за София става въпрос, магазина няма да е под наем, аз и роднина ще продаваме.Относно възрастовата група предимно младежко,дрехи според вкуса на по-младите.


Благодаря за отговора.


Ралица Здравкова, идеята ти е доста... банална, но щом те влече може да опиташ.

За да получиш съвети е хубаво да кажеш в кой град си, под наем ли ще е магазина, ти ли ще продаваш или ще имаш продавачка, дали искаш да е за конкретна възрастова група /младежко, делово облекло/, изобщо как си го представяш ти.

Защото понякога и голямото желание не помага нещата да се получат.

# 269
  • Мнения: 594
Ралица, защо не се свържете с бг бутикови производители? Каква е аудиторията около магазина ви?

За персонала - както си постелеш е. Нагледах се пишман бизнесмени, които не знаят как да си мотивират хората и мрънкат, че бягат. А има начини извън парите, не е трудно.

Общи условия

Активация на акаунт