бременност и петна

  • 1 279
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 047
  И аз да те успокоя - имах такива петна, но ми изчезнаха около месец -два след раждането. През цялата бременност се мажех с Виши слънцезащитен и не си излагах лицето на слънце.

# 16
  • Мнения: 3 537
И аз имах по лицето.3-4 месеца след раждането постепенно изчезнаха

# 17
  • Мнения: 124
Момичета, по принцип дерматолозите казват,че тези петна се появяват дори и ако бременееш през зимните месеци, даже може и от монитора и от лампите да ви се появят. Проблема е в хормоните, на мен такива ми излизаха от противозачат.Диане и още тогава специалист ми каза че при хормонален дисбаланс се получават характерните за бременността петна. Препоръчаха ми крем :Mela - D,  на La Roche - Posay, той има избелващо действие / за вече появилите се/ и предотвратява появата на нови. Може и други фирми да предлагат такива, попитайте в аптеките. Аз вече започвам с мазането превантивно,защото съм в 4 месец и  по цял ден съм в офис, на изкуствено осветление и пред компютъра /па макар и TFT/.
Желая на всички  - КРАСОТА!  bouquet

# 18
  • Мнения: 394
Аз пък съм нямала такива петна,но винаги ми е било интеесно,защо се появяват.Сега разбрах от компетентните мами.

# 19
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ами на мен също ми се появиха вече "бременните" лунички, аз си имам по принцип, ама сега според околните не били мойте, ами бременните, какво да се прави, ще си ходя с тях. Само беба да е жива и здрава, друго за сега не ме вълнува.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 517
И при мен излязоха миналото лято, докато бях бременна, независимо, че се мажех с крем с висок фактор. През зимата избледняха и се заличиха. Лошата новина е, че като ме пекна слънцето пак излязоха, а се мажа с крем фактор 60 #Crazy #Crazy #Crazy

# 21
  • Мнения: 3 760
Ами появиха се (повечето по тялото). Сега спипах едно мазилце на Орифлейм. Екстра е!

# 22
  • Мнения: 1 382
Петна ли са, кръвоизливчета ли са, но си имам 1-2 на лицето и не се махат, въпреки, че мазах лицето с 60-ти на Авен. Приличат на пъпки...мноо гадно

# 23
Искам да успокоя всички мама с подобен проблем, че вече има достатъчно медицинска козметика с която да премахнат тези петна. След раждането те избледняват , но не изчезват. Трябва да се обърнете към дерматолог , които да ви изпише нужния крем и да извърши химически пилинг и петната изчезват. Но задължително се използват слънцезащитни кремове

# 24
  • Мнения: 549
бях на консултация и питах за петната-казаха ми че е съвсем нормално да се появят, и че като родя ще изчезнат.Все пак компетентни хора като го кажат,човек се пооспокуява.Аз вече няма да ги мисля!

# 25
  • Мнения: 8 917
Аз съм се мазала единствено на плажа за 10 дни с медицинска козметика с голям фактор и не ми се появиха newsm78

Общи условия

Активация на акаунт