За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 53

  • 51 140
  • 753
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 2 431
Не помня да е имало нещо притеснително. До ваксината на 13 месеца, която отключи фебрилните гърчове. Но тя точно ни беше поставена почти в срок, с по-малко от месец закъснение само.

Вай, и сега имате гърчове ли?

# 361
  • Мнения: X
Оф, тръпки ме побиват от тези ваксини. Добре де, температурата след ваксина не е ли точно реакция на имунитета? Голямото дете не вдигаше такава, ама сега малкото всеки път  Sad .

# 362
  • Мнения: 2 431
Оф, тръпки ме побиват от тези ваксини. Добре де, температурата след ваксина не е ли точно реакция на имунитета? Голямото дете не вдигаше такава, ама сега малкото всеки път  Sad .

И аз се уплаших много сега. Вдигаме 38,5 и нагоре при всяка ваксина.

# 363
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 400
От 1г2м до 3г6м детето направи 5 фебрилни гърча. Два от тях около 5-7 дни след поставяне на ваксина. Имаше само температура без нищо друго като симптом. От 3,5 г докато навърши 5 приемаше противогърчов сироп. От няколко месеца вече не пие. Казват, че около тази възраст нервната система съзрява и вече не би трябвало да има. Надявам се никога повече да не се случи.
Сега във вторник е консултацията на бебето и евентуално ваксините, на тръни съм.

# 364
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 400
Лейди, точно защото е реакция на имунитета, ако имунната система е слаба, не би трябвало да има температура, а организмът да приеме и се нагоди по-лесно към чуждите за тялото съставки на ваксината. Аз поне така го разбрах.
Аз не защитавам тази теза, само споделям какво са ми казали преди 5 години. И да ви призная, съвсем съзнателно избягвам да чета по темата за ваксините. Даже листовките не съм чела с първото ми дете. И сега още не съм. Дочутото оттук-оттам ми стига да се психирам.

# 365
  • Мнения: X
Аз също не искам нищо да чета, изпитвам ужас. Голямото дете на 4 месеца се разболя след поставяне на ваксина (вирус). Аз като неопитна майка бях се психирала страшно много, но той не можеше да спи и да яде от сополи. Вероятно сега бих се справила със ситуацията, но тогава не можах и лежахме в болница.
Но все пак от прочетеното инфо, което циркулира из нета, не съм намерила (за себе си) достоверен източник на информация против ваксинирането. В много държави ваксините не са задължителни, а народа масово ги слага на децата си. Да минават и да ги забравяме!

# 366
  • Мнения: 2 503
Момичета, четох в една стара тема, че до годинката е хубаво да се дава преварена чешмяна вода. На мен лично не ми пречи да преварявам, въпросът е кое е по-удачно - преварена вода или от тия бебешките с розовите етикети?
Днес бях на консулатация с детето, но пропуснах да питам педиатърката.

# 367
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Мъчих го зз моя с преварена вода десет месеца. Не пиеше хич. Случайно му дадох изворна и взе, че пропи.
То и аз само минерална вода пия, на мен се е метнал   Mr. Green

Иначе няма значение каква вода ще даваш. Просто ако е от чешмата, гледай да е преварена до годинката поне.

# 368
  • София
  • Мнения: 39 782
Моят син не харесваше водата. Преварявах и давах, ама той не пиеше. Спрях да преварявам към 4-5ти месец. Педиатърката каза, че мога да давам бебешките води (с розовите етикети). Не помня какви води имаше тогава по пазара. Някаква "трапезна" ми се върти в главата.

# 369
  • София
  • Мнения: 420
Ние от утре започваме захранването с картофче:) навършени 4м и 1 седмица. Да питам аз кое предпочитате приготвянето на храната или купешките пюрета? И ако приготвяте вие - само био продукти ли ползвате?

# 370
  • Мнения: 1 602
Лично аз бих си преварявала. Не съм чувала добри отзиви за бутилираната , а още по малко в тези пластмасови шишета.
Въпрос на личен избор обаче.
Захранването ти препоръчвам да изчакаш още месец минимум. И съм за домашно приготвени пюрета независимо дали са био продукти.

# 371
  • Мнения: 2 431
Аз препоръчвам био продукти, или поне да не са като картофите при нас в магазина, зелени от пръскане и нитрати. Направо за възрастни не се яде, пък камо ли за бебе.
Иначе ако няма що-годе свестни продукти по-добре готови /лично мнение/. Понякога в купешките има толкова много нитрати, пръскали с какво ли не, торили с какво ли не, че направо си е по-безопасно да вземе човек готово. Не че много витамини има вътре, обаче поне пюренцата са тествани и не са опасни за здравето.

# 372
  • София
  • Мнения: 30 147
 s_ina, всичко ми звучи съвсем нормално.

Аз лично захранвам на 6м. (навършени), но принципно съм фен на късното захранване. Не бързам, твърда храна ще се яде цял живот и стомахът трябва да е готов. Иначе в началото бих приготвяла заленчуците на пара, за да опита.

# 373
  • Мнения: X
Защо се замете темата, мисля че запазваме добрия тон и си караме по същество?

# 374
  • София
  • Мнения: 39 782
Защо се замете темата, мисля че запазваме добрия тон и си караме по същество?
Потребителката е намерила нужната ѝ тема и е написала/копирала същият пост 2мин след поста си тук. Мисля че в Студените януарски дни, ОКТОМВРИЙЧЕТО с усмивка ще озари! ще получи нужната ѝ информация.
Аз самата мислех да я насоча към отчетните теми.

Общи условия

Активация на акаунт