За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 53

  • 51 245
  • 753
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: X
А добре, благодаря, АнМари, не се сетих за подобен вариант.

# 376
  • Мнения: 2 465
Момичета, въпрос - бебето от около две седмици спи много неспокойно, буди се на 40 мин. през нощта. През деня е весел. От известно време и ака зелено със слуз.
Съответно аз си мисля за няколко варианта, защо е така:
1/ Събужда се, понеже има проблем със стомахчето и го боли. Има проблем със стомахчето, понеже му дадох 180 мл морков+картоф+пилешко и получи запек. Спрях пюретата няколко дни, оправи се стомахчето. Дадох наскоро пюре от ябълка+банан - пак зелено, слуз.
2/ Разболява се/настинал е
3/ Зъби - не вярвам да е това. Досега нямаме и един зъб, на 8 месеца сме, но венеца не е подут. Иначе да, лигави се и го чеше, но това отдавна го прави.

Та с две думи, какво може да е според вас и как да процедирам със захранването? В момента на обяд не яде пюре, уж заради стомаха, след обяд давах ябълка и банан.

# 377
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Зеленото със слуз само след ядене на пюре или на всяко ходене е? На кърма или АМ сте?
Пробиотик даваш ли?

# 378
  • Мнения: 2 465
Зеленото със слуз само след ядене на пюре или на всяко ходене е? На кърма или АМ сте?
Пробиотик даваш ли?
Давам пробиотик, ходим до тоалетна веднъж/два пъти дневно. Зелено стана след като дадох пюре, спрях пюретата, стана пак жълто, нормално. После пак започнах с ябълка и банан и от няколко дни прогресиращо позеленява, а сега и слуз видях. На АМ сме.
Другото, което ми хрумва е, да не би да е от памперсите - ние купуваме Молфикс. Имаше един път, когато бяха прекалили с химикалите явно, защото като пишкаше памперсът много миришеше. Та се чудя, дали не може да е пак от химикалите в памперсите, понеже днес като го сменях, забелязах, че на кожата и в памперса изглежда зелено.
След като махна мръсния памперс по принцип почиствам с мокро тампонче дупето, и после го измивам хубаво. Съответно на тампончето цветът не беше зелен, а жълт.
Оттам се чудя, дали не е от химикала в памперса промененият цвят. Може примерно от пюретата да става по-кисело акото и да реагира с химикала повече.
Но защо тогава имаше слуз?

# 379
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Така, както го описваш, най-добре ще е консултация с лекар.
Не е от памперсите. Няма как да оцветят акото, още повече да причинят слуз.
Не е зъби, не е и настинка. Щом отчиташ тези аномалии само след даване на пюре, причината ще е там.
Въпросът е дали проблемът е в пюретата или в стомахчето. Можеш да опиташ смяна на марката пюрета, да ги правиш ти, ако даваш купени или обратното. А каша давала ли си? След нея има ли подобна реакция?

П.п. миризмата на химия от памперсите я има и в други марки. На мен Памперс ми смърдят ужасно. Sick

# 380
  • Мнения: 2 465
Така, както го описваш, най-добре ще е консултация с лекар.
Не е от памперсите. Няма как да оцветят акото, още повече да причинят слуз.
Не е зъби, не е и настинка. Щом отчиташ тези аномалии само след даване на пюре, причината ще е там.
Въпросът е дали проблемът е в пюретата или в стомахчето. Можеш да опиташ смяна на марката пюрета, да ги правиш ти, ако даваш купени или обратното. А каша давала ли си? След нея има ли подобна реакция?

П.п. миризмата на химия от памперсите я има и в други марки. На мен Памперс ми смърдят ужасно. Sick

Давала съм и каша, и други пюрета и нямаше никакви реакции до скоро. Вече доста неща съм давала и досега нямаше проблеми. Ще питам педиатърката, тя сигурно както винаги ще каже нещо от сорта на - то какво ли не им става на малките... което мен ме влудява. Но ако тя не може да помогне и не се оправи до няколко дни, ще ходим и на частно.
Нещо става според мен само като яде пюрета, дали банана не му понася като продукт, дали е от коремчето така и аз не мога да гадая.

# 381
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Това вече не е добре. Щом не можеш да разчиташ на педиатърката, разбирам напълно притесненията ти.
Моят съвет в случая е пак да минете няколко дни само на мляко. После да започнеш пак като захранване. С еднокомпонентно пюре. На обяд. Да не е късно следобед и вечер, за да не го боли коремчето и да може да спи. И така полека лека да въвеждаш всичко наново. И да следиш за реакции.
Ако пак има, си настоявай за направление за специалист.
Дано му мине на детенцето  Praynig

Сега видях допълнението. От банан и моят е имал зелено в акото. Спри поне бананите за няколко дни да видиш как ще му се отрази.

# 382
  • Мнения: 2 465
Това вече не е добре. Щом не можеш да разчиташ на педиатърката, разбирам напълно притесненията ти.
Моят съвет в случая е пак да минете няколко дни само на мляко. После да започнеш пак като захранване. С еднокомпонентно пюре. На обяд. Да не е късно следобед и вечер, за да не го боли коремчето и да може да спи. И така полека лека да въвеждаш всичко наново. И да следиш за реакции.
Ако пак има, си настоявай за направление за специалист.
Дано му мине на детенцето  Praynig

Сега видях допълнението. От банан и моят е имал зелено в акото. Спри поне бананите за няколко дни да видиш как ще му се отрази.

Така ще направя, 4-5 дни до седмица ще мина само на мляко, после вече ще видим. Може и да е от банана тогава, защото в началото дадох малко пюренце, съответно той нямаше реакция, после с увеличаване на количеството и по-зелено ставаше,вчера дадох половин бурканче и вече има и слуз. Ама пустото то и аз не бях сигурна до последно какво е, понеже всички казват -зъби били. Пък аз не мисля, че са зъби...

# 383
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Имаш добра интуиция според мен. Вярвай повече в нея. Моята докторка с първото ми дете като и го заведях и я питах болна ли е, ми отговаряше - а на теб майчината интиуция какво ти казва? В началото си мислех ,,тази пък, какви ги говори. Каква интуиция, какви 5 лева.,, С времето осъзнах, че наистина имам такава и когато усещам, че има проблем, не  е било случайно.

# 384
  • Мнения: 2 465
Имаш добра интуиция според мен. Вярвай повече в нея. Моята докторка с първото ми дете като и го заведях и я питах болна ли е, ми отговаряше - а на теб майчината интиуция какво ти казва? В началото си мислех ,,тази пък, какви ги говори. Каква интуиция, какви 5 лева.,, С времето осъзнах, че наистина имам такава и когато усещам, че има проблем, не  е било случайно.

Ами дано Simple Smile Благодаря за помощта, сега писах и в темата за захранването, дано да има там някой с алергично дете и да каже поне към какъв специалист/и да се обърнем, и какви изследвания да направим /даже предварително бих ги направила, да мога директно да ги покажа/, ако не се оправят нещата. Така или иначе каквото трябва, ще направим.

# 385
  • Мнения: 717
Здравейте!
Бебчо е на 4м и спи през деня по 30-40 минути преди обед и толкова следобед. Сигурна съм, че съня не му стига, защото е изморен след това, но въпреки това се буди. Пробвах да дам повече мляко (на АМ сме), защото мислех че е гладен, но не е това. Колики отдавна няма. Иначе нощем си спи спокойно, буди се да хапне и веднага заспива. Нормално ли е през деня да спи толкова малко? Да отбележа, че ако сме навън може и 3 часа да спи.

# 386
  • Мнения: 1 775
На чист въздух винаги спят по-добре. Може да го изкарвате облечен като за навън да спи на терасата. На дъщеря ми се опитвам да удължа дрямката, като затъмнявам, давам й биберона, но не винагии се получава.

# 387
  • Мнения: 581
Повечето бебета спят добре и по-дълго навън. Не мисля, че има стриктно правило точно колко часа трябва да спи. Ако все пак смяташ, че му е необходим повече сън, но не може да заспи опитай различни начини да го приспиш.

Моето бебе е на 5 месеца. Вечер заспива към 12 часа и се събужда към 10 часа. В този интервал се пробужда за ядене, но лесно заспива. През другото време подремва, но за кратко и лесно се буди. Така е от новородено. По едно време заспиваше на гърда, после на ръце, сега на ръце не върши работа. Заспива в кенгурото. Ако е много кисел и плаче завивам с одеало и навън се успокоява и заспива бързо в повечето случаи.

# 388
  • Мнения: X
 Моят син е същия от малък, трудно заспива и лесно се буди. Повече сън им трябва на тази възраст, но аз се примирих вече (на 10 месеца е). За мен решението е да си ляга рано (6-7 часа). Голямото ми дете спеше по цял ден до 4-тия месец и представа си нямах, че има толкова малки бебета, които почти не спят.

# 389
  • София
  • Мнения: 420
Аз имам конкретен въпрос.

Чела съм, че зелният боб е една от първите храни, които могат да се дават на бебето. - https://xedra.wordpress.com/2009/07/25/food-intro/comment-page-6/#comments

Аз имам зелен фасул в буркани, които ние сме си правили за зимнина.

Та въпроса ми е, от кога може да се дава зелен фасул, и бобчетата във шушлките махат ли се? Или се дава цялото съдържание пасирано. понеже е вид бобено и не искам да се върнат коликите.

Аз си правя храната за момента на бебчо. Само да кажа, че сме още съвсем в наалото на захранването и не мисля да му го давам скоро, мисля да мина през картофите,моркови,спанак, пъщърнак, тиква и т.н

Просто ми е интересно.

Общи условия

Активация на акаунт