Първокласници 2016/2017 - тема 5

  • 55 740
  • 742
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 11 828
Браво и от мен!!!  smile3501 smile3501

# 76
  • Мнения: 364
Благодаря момичета  Simple Smile

Не спирайте децата от участия, ако не могат да губят, напротив. Всичко се отработва. Първият турнир по шах на сина ми беше в София. Болшинството участници играеха от поне 1 година, някои от 2-3, а синът ми от 2 месеца. Имаше деца с национален и международен рейтинг. Ако ви кажа само колко рев изрева, добре че им даваха сладолед между партиите, някак си по-лесно преглъщаше загубите. Аз след третия кръг имах нужда от хапчета, или поне вино  Mr. Green Но разбра, че така трупа опит. Видя къде може да стигне, ако се труди усърдно и с постоянство. Всеки следващ турнир представянето му е по-добро и като игра, и като емоции след партия. Не може винаги всички да са победители. За да си на върха, трябва малко талант и късмет и мнооого труд. А това дали ще се тръшкаш/ревеш или не, не променя по никакъв начин резултата  Simple Smile

И аз разбрах, че награждаването за пловдивчани ще си е в Пловдив. Ние ще се постараем да отидем

# 77
  • Мнения: X
Здравейте. Изпуснала съм темата. Имам първокласничка.
Справя се добре откакто я спрях от занималня, там е разсеяна, припряна, не внимава изобщо.
Сега проблем номер две е, че е адски нехайна относно личните си вещи. Иде ми да купя един кашон моливи, ножици, острилки, лепила.

# 78
  • Мнения: X
А тези състезания на Съюза на българските учители от кого се проверяват? Разгледах резултатите по рисуване. В едно училище половината явили се  деца(23 от 47 явили се) са с 50 точки, т.е. максимален резултат, а най-зле представилото се дете от останалите е с 40 т.  Grinning

В други училища пък има резултати от цялата палитра на точкуването.

Пропуснахме заради боледуване второто им състезание и така като гледам тези "резултати", ще пропуснем и всички останали.  Mr. Green

# 79
  • Мнения: 5 254
Моето ходи на състезания, но по плуване Wink Първите две години, съм решила да не го водя на други. Не мисля, че с това ще му навредя нещо Wink
Иначе отново има промяна относно отсъствията по домашни причини. Като за цялата година са общо 10, като 3 са от директора и 7 с разрешение на педагогическия съвет.
Безумното отучване и отработване в съботите отпада май, не бяха на 100% сигурни обаче.

Подаръка за учителката ще е нещо символично, по взаимно съгласие на родителите, без излишни изхвърляния.

# 80
  • София
  • Мнения: 5 293
При нас на скорошната родителска среща обърнаха внимание и на медицинските бележки, показаха дори образец. Много сложно с отсъствията, направо ужас. Ако е болен, няма как да го прибере баба му и да го излекуваме - трябва непременно да се врем в бациларника при личния лекар заради едната бележка... Дано са здрави всички, че Tired

Онзи ден донесе поредното контролно по български. През ноември са -6 ч. по български заради трите почивни понеделника и буквално препускат с материала. Ами... много си личи  ooooh! ooooh! ooooh! Говорих с класната за готвения проект относно допразнуването в понеделниците (за празник, който се пада в уикенд-ден) и тя се съгласи с аргументите ми. Но каза, че има изискване от ХЕИ най-трудните предмети да са в началото на седмицата, а в петък да е най-леко, защото са уморени. И че от ХЕИ им преправяли програмите  Shocked

Марся–К, при нас се поуталожиха малко проблемите с агресията между децата. Разговор с родителя на детето Х - без децата - поне по телефона, а най-добре на живо има ли как? За мен това е първата стъпка. После ежедневни обяснения и напомняния на детето - как да се държи, защо е важно да не се дразни и подвежда. Разговор с класната - на 4 очи. И накрая: среща с класния ръководител и родителите, вкл. децата. При нас последното имаше изумителен ефект за всички. Положителен, да уточня.

# 81
  • Мнения: 154
 Благодаря за новата тема!  bouquet
Рядко пиша, но редовно ви чета. Аз лично чакам вече с нетърпение ваканцията. На 23-ти ще празнуват в класната стая, часовете ще са намалени. Подаръци ще има общи и за двете госпожи, класната и госпожата от занималнята. За децата торбички. Много се радвам,  че не избраха да се празнува в заведение,  както гледам масово се прави.

# 82
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 068
Моят малчо иска на състезание , кака му все ходи някъде.
Та сега и той , много е въодушивен, и имахме следният разговор:
- Мамо , трябва да платим състезание !
- По какво състезание?
- Не помня!
- Колко маме, се плаща ?
- 18 лв /таксата е 7лв./
- Кога е състезанието ?
- Не знам .
- Кой ти каза за състезанието ?
- Госпожата каза - който може да срича , ако иска да отиде !
И после с госпожата уточнихме всички подробности  Laughing
Като иска да ходи - да ходи , за мен е важно да има желание и да не се притеснява.

# 83
  • Мнения: 1 706
Аз пък вчера питах г-жата за състезания, каза ми, че не е проверявала поради липсата на родителски интерес  newsm78 В същото време и директорката се случи в коридора, тя пък ми каза, че няма състезания за първокласници, защото се смята, че те още не са ограмотени все пак. Не знаех как да отговоря на това и просто си замълчах. Не е фатално, детето си е старателно и без този стимул.
На плуването са споменали пред баща му за състезания, но пък ние нямаме физическа възможност да го водим достатъчно редовно  Embarassed
Ваня, същите неща обясни г-жата вчера на Яни, ама аз си го знам, не вярвам да се промени това дете, точно вчера си говорехме, че не се иска да напише пръв задачите, а да ги реши правилно, но не, той си държи да напише пръв всичко и искрено страда, ако не успее, грозно, красиво, не гледа, само да е пръв написал  Joy
И вече загубих надежда, че ще пише красиво, това е то...

# 84
  • Мнения: 4 872
   зелено човече, благодаря за съвета. Ситуацията е сложна, защото децата до преди няколко месеца си бяха много близки, ние с майката - също . Говорихме няколко пъти деликатно , но жената си признава , че не може да се справи с него. Истината е , че моят търпи , търпи , но като реши да се защити го прави много грубо и винаги отнася по някое наказание. Преди дни ми се молеше да го преместя в друг клас, защото иска да е далеч от приятелчето ... Ще му дам още малко време, за да се опита сам да се справи с положението и ще потърся отново майката и след това учителката.

   Браво и на останалите деца, представили се добре на състезанията Simple Smile и успех на всички, на които им предстоят такива !

# 85
  • Мнения: 77
А моята внучка отказа да отиде на състезание.
Когато майка й я вземала от училище, госпожата попитала дали детето ще ходи на "Таралеж" /това е най- лесното състезание мисля/. учителката смятала, че нашата първокласничка трябва да отиде. Майката отговорила - "Да, разбира се, че ще отиде" и я записала и уговорили подробностите. Когато се прибрали в къщи, детето почнало да плаче. Била много ядосана, че дори не са я попитали дали иска да отиде, а решават вместо нея. Твърдо заявила, че няма да ходи. "Не искам, защото не искам!!" След хиляди уговорки - не отстъпила! И много настоявала на другия ден майка й да я отпише, официално да съобщи на госпожата, че тя няма да ходи. Дали се инати или се страхува.

# 86
  • Мнения: 2 352
Нито се инати, нито се страхува. Иска си мястото под слънцето. Защо никой не я попитал?

# 87
  • Мнения: 77
Да, по принцип е трудно да я убедиш в каквото и да било, ако тя е решила друго.
И после казала на майка си - "Видя ли, госпожата е по-добра от теб. Като и казахме,че не искам, тя не настояваше. Каза "Добре, мила, то е по желание, не е задължително."
Важното е, че вече харесваме госпожата!! Grinning Grinning

# 88
  • Мнения: 398
На мен ми направи впечатление едно дете по средата на класирането, което обаче е в ДГ и според мен е брат на Евгени Кайряков (от няколко години го следя като изяви и съм възхитена как обира наградите не само по математика, но и на БЕЛ, че и на олимпиадата по немски език). Явно и то ще върви по стъпките на батко. Много се радвам на такива талантливи деца.
И аз го забелязох, но според мен с този резултат едва ли ще върви по стъпките на батко си, още повече, че Пловдив са участвали много малко деца - само 40. На "Дружба" например на познат дететнцето беше на 2 чясто от 600 деца, а  тук не е участвало. Но хората все пак са длъжни да пробват и второто си дете.
Radina - това за отсъствията по домашни причини ни го казаха още през септември. Обахе хич не гледат с добро око - за да ползваме тези 3 дни директора трябва да пусне заповед  Shocked А другите 7 са още по-сложни. Един вид ни карат при джипитата за фалшиви бележки. Или пък ако детето е болно, искаш да го оставиш1 ден вкъщи - не може, пак ще го влачиш да чака 1 час в бацилника при джипито.

# 89
  • Мнения: 8 301
babkasladka  лчиното ми мнение, че просто подхода на майката не е бил най-добрия.
Естествено е на тази възраст децата да се страхуват. То възрастните се страхуваме от непознатото, камо ли децата. Другото е , че на тази възраст децата имат собствена самоличност. Ходенето трябва да е решение на детето. Ролята на родителя е да помогне на детето да стигне до правилното решение.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт