Ин витро в Истанбул - тема 20

  • 89 300
  • 716
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2 006
Тези изследвания за тромбофилии  и фолиева къде ги правите и на каква цена са. И имат ли отношение към качеството на яйцеклетките или само към имплантирането и износването?
Май само това още не съм изследвала...

# 661
  • Мнения: 2 999
Тези изследвания за тромбофилии  и фолиева къде ги правите и на каква цена са. И имат ли отношение към качеството на яйцеклетките или само към имплантирането и износването?
Май само това още не съм изследвала...

Имат отношение към имплантирането и износването. Можеш да ги пуснеш на няколко места. В Геника, в Националната генетична лаборатория в МД, в Малинов, в Надежда.  
Пусни ги, изключително важни са.

# 662
  • София
  • Мнения: 4 884
Буена, имуноглобулина си го влях по време на стимулациите (за нещастие тогава ми се възпали синузита, но нямаше как да спрем, та мисля че ми помогна). Ефекта е от 6м. до 1 г.
Интралипида- аз лично го влях един ден преди пункцията. Трябва да е в дена на пункцията или най-късно на следващият ден за да има действие на самият трансфер. Peace
Марианка, т е. първо вля имуноглобулин ( какво беше Октагам или имуновенин), а няколко дни след това вля Интралипид, правилно ли съм разбрала поредността?

# 663
  • Мнения: 2 655
Клексан или Фраксипирин е по-добър?

# 664
  • Мнения: 452
Едвам се търпя и не мога да не си напиша мнението вече . На времето когато аз се интересувах за клиниките в Турция темата се изписваш адски бързо и информацията беше адски полезна.. Сега от декември ,тази тема е още активна . Извинявайте ,но на почти на всяка страница чета за ембрион ,който не бил годен за трансфер /по снимка /но бил трансфериран. Нищо чудно че старите потребителки се отдръпнаха ,както и аз.А всички момичета бяха толкова отзивчиви. Такъв негативизъм никога не е имало в тази тема. Никой не може да ви задължи да си направите трансфера и ако не сте съгласен с нещо или при проблем с ембриологията, спокойно може да се напише мейл до професорката. Чете всичко ! Казвам ви го от опит !
Не е вярно и изобщо не съм съгласна,че ПИД заради възраст е загуба на пари.  Бих казала ,че спестява много повече и пари и нерви. От опит през 2015г в Мемориал ,без да имаме каквито и да  е генетични проблеми/направени хиляди изследвания ,все пак това е 6тия ни опит/ аз и съпругът ми от 7 бластоциста 1о качество :нямахме нито едно генетично здраво ембрионче.Е направете вие сметката ,колко пари за трансфери щяхме да дадем,ами за аборти ,а тормоза и притеснението. Не само че апелирам,но момичета искайте сами такова изследване да ви се направи ,задължително ! Ембриологията им е на светлинни години !
Относно гаранцията в медицината - такова понятие изобщо не се използва,камо ли някой да ви дава гаранция за успешно инвитро !
Много ми се иска да помоля ,момичета успели и родили ,просто споделете опита си ! Познавам много двойки бременни в момента ,както и такива вече родили здрави бебета. Моля ви вдъхнете живот на темата!
Която и клиника да изберете в Истанбул,сте на прав път! Пожелавам на всички успех и не забравяйте ,че там лекарите правят и невъзможното за да успеем.  Там лекарите се борят за здраво родени деца ,а не за двете черти само !
Успех на всички !

# 665
  • Мнения: 2 999
Клексан или Фраксипирин е по-добър?

Едва ли мога да ти отговоря на този въпрос. Мисля, че  този който ти изпишат. Heart Eyes Чувала съм, че някои момичета правят алергични реакции към Фраскипарин, но също толкова момичета си го ползват без проблем.

m.e.m.27, лично аз ти благодаря за позитивното мнение в темата.  Mr. Green Радвам се, че си успяла и желая живот, здраве и късмет на цялото ви семейство. Продължавай да бъдеш все така мила, блага и добра. Мисля, че знаеш поговорката "Че на чужд гръб и 100 тояги са малко" - на мен поне така ми звучиш.
Всеки решава сам за себе си и е хубаво, че тук се споделя всичко и хубаво и лошо. Важното е да има информация, другото всеки решава сам за себе си.
А, за нас останалите, които все пак пишем тук - за нас борбата продължава. Mr. Green Heart Eyes

Последна редакция: сб, 25 фев 2017, 15:46 от Dundy Sladurska

# 666
  • Мнения: 452
Клексан или Фраксипирин е по-добър?
Здравей ! В цял свят работят с клексан ! Само ние и още в 2 или три държави се използва фраксипарин ! Аз бих заложила на клексан!  Омръзна ми да сме опитните зайчета в тази държава! По - пречистен е и с по - малко странични ефекти !
Успех !

# 667
  • Мнения: 119
Едвам се търпя и не мога да не си напиша мнението вече . На времето когато аз се интересувах за клиниките в Турция темата се изписваш адски бързо и информацията беше адски полезна.. Сега от декември ,тази тема е още активна . Извинявайте ,но на почти на всяка страница чета за ембрион ,който не бил годен за трансфер /по снимка /но бил трансфериран. Нищо чудно че старите потребителки се отдръпнаха ,както и аз.А всички момичета бяха толкова отзивчиви. Такъв негативизъм никога не е имало в тази тема. Никой не може да ви задължи да си направите трансфера и ако не сте съгласен с нещо или при проблем с ембриологията, спокойно може да се напише мейл до професорката. Чете всичко ! Казвам ви го от опит !
Не е вярно и изобщо не съм съгласна,че ПИД заради възраст е загуба на пари.  Бих казала ,че спестява много повече и пари и нерви. От опит през 2015г в Мемориал ,без да имаме каквито и да  е генетични проблеми/направени хиляди изследвания ,все пак това е 6тия ни опит/ аз и съпругът ми от 7 бластоциста 1о качество :нямахме нито едно генетично здраво ембрионче.Е направете вие сметката ,колко пари за трансфери щяхме да дадем,ами за аборти ,а тормоза и притеснението. Не само че апелирам,но момичета искайте сами такова изследване да ви се направи ,задължително ! Ембриологията им е на светлинни години !
Относно гаранцията в медицината - такова понятие изобщо не се използва,камо ли някой да ви дава гаранция за успешно инвитро !
Много ми се иска да помоля ,момичета успели и родили ,просто споделете опита си ! Познавам много двойки бременни в момента ,както и такива вече родили здрави бебета. Моля ви вдъхнете живот на темата!
Която и клиника да изберете в Истанбул,сте на прав път! Пожелавам на всички успех и не забравяйте ,че там лекарите правят и невъзможното за да успеем.  Там лекарите се борят за здраво родени деца ,а не за двете черти само !
Успех на всички !





m.e.m27 напълно съм съгласна с теб за нещата, които описваш в поста си. Днес като отворих темата се зачудих  все още ли става дума за ин витро в Истанбул. Последните страници са абсолютен  spam2. Темата стана отблъскваща и за съжаление няма никакви новини-добри или лоши от момичета, които в момента са в истанбулските клиники. Дано поне хората, които са тръгнали натам да използват полезната информация  от първите теми. Успех на всички.

# 668
  • София
  • Мнения: 4 884
Клексан или Фраксипирин е по-добър?
Здравей ! В цял свят работят с клексан ! Само ние и още в 2 или три държави се използва фраксипарин ! Аз бих заложила на клексан!  Омръзна ми да сме опитните зайчета в тази държава! По - пречистен е и с по - малко странични ефекти !
Успех !
Най- обичам наизуст някой като говори.
Първо, Турция не е цял свят. Второ, Фраксипарин и Клексан са лекарства с еднакво действие, но с различна активна съставка, сътветно надропорин калций и еноксапарин натрий и е съвсем нормално на някои едното да им понася повече от другото. Това с опитните зайчета също не го разбрах, Фраксипарин е производство на една от най- мощните фармацевтични компании в лицето ГлаксоСмитКлайн, Великобритания или сигурно и англичаните са опитни зайчета понеже използват собственото си лекарство newsm78

# 669
  • Мнения: 420
Буена  Hug, и двете вливки си ги направих в месеца на инвитрото.
Първо Имуноглобулина(не българският вариант), той е по-скъп и по-продължително се влива. Вливката я правих в началото на моите стимулации.
След това Интралипида, вливката се прави най-късно в деня на пункцията или на следващият. Това са близо два дни преди трансфера. Аз я направих един ден преди пункцията. Може по-рано, но не и след трансфера. Той не е скъп и се влива за около час, доколкото си спомням.
Ако звъннеш на Доц. Русев ще ти обясни всичко. Успех !

# 670
  • Варна
  • Мнения: 948
marianka 77, тези вливки в Истанбул ли са правени?

# 671
  • Мнения: 2 999
Lily... и  m.e.m.27, ако не ви харесва темата момичета, не си правете труда да пишете в нея. Уважавам мнението ви, както и на всички момичета, които вече са успяли, но нека уважим момичетата, които в момента са в процедура или тръгват към Турция.
Всичко което се пише тук и се споделя е важно за всички, които искат да тръгнат към Турция. НЕ смятам, че е добра идея, само защото сте успяли да се превръщате в адвокати на лекарите или клиниките в Турция. Както казах, всеки сам за себе си решава.
Имайте предвид, че ако вие смятате мненията на пишещите в момента за спам, то така могат да бъдат приети и вашите мнения.

Марианка, виж Русев на мен съвсем друга схема ми направи. newsm78 Дали това има отношение към индивидуален човек или просто така се е получило при мен?  newsm78

dalivali, предполагам в БГ, нали турците не приемат имунологията като евентуални причини за неуспех. newsm78

Буена, както винаги полезна информация даваш! Heart Eyes Mr. Green Дори не съм предполагала, за разликите, но в крайна сметка ти си по-напред с материала за Фракси и Клексан. Благодаря ти отново за инфото. Heart Eyes

# 672
  • Мнения: 420
Дънди, да има значение дозата е в зависимост от резултатите. А и аз имам тромбофилия, но НК са ми в норма.
Даливали, Доц. Русев(имунолог и ендокринолог) е в болница Малинов София. Много момичета преди да заминат за Турция се консултират с него.
Valq88888, не мога да ти изпратя отговор, кутията ти е пълна.

# 673
  • Мнения: 2 999
Марианка, да явно е индивидуален подхода. Аз съм се обзавела с всичко, така че, затова може би се разминават схемите ни. Благодаря ти за инфото. Heart Eyes

# 674
  • Мнения: 452
Клексан или Фраксипирин е по-добър?
Здравей ! В цял свят работят с клексан ! Само ние и още в 2 или три държави се използва фраксипарин ! Аз бих заложила на клексан!  Омръзна ми да сме опитните зайчета в тази държава! По - пречистен е и с по - малко странични ефекти !
Успех !
Най- обичам наизуст някой като говори.
Първо, Турция не е цял свят. Второ, Фраксипарин и Клексан са лекарства с еднакво действие, но с различна активна съставка, сътветно надропорин калций и еноксапарин натрий и е съвсем нормално на някои едното да им понася повече от другото. Това с опитните зайчета също не го разбрах, Фраксипарин е производство на една от най- мощните фармацевтични компании в лицето ГлаксоСмитКлайн, Великобритания или сигурно и англичаните са опитни зайчета понеже използват собственото си лекарство newsm78
В последните теми все наизуст се пише,та реших и аз в кюпа. Mr. Green  За мен също Турция не е целият свят,а и имам предпочитания към друга ФК.

Общи условия

Активация на акаунт