Ин витро в Истанбул - тема 20

  • 89 229
  • 716
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 199
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА МОЛЯ ЗА ПОМОЩ АКО ИМАТЕ КООРДИНАТИ НА СЕВДА ОТ МЕМОРИАМ ТЕЛЕФОН ИМЕЙЛ А ДАЛИ Е ВЪЗМОЖНО ДА СЕ ЧУЯ С НЕЯ НА VIBER МОЛЯ КОЙТО ИМА ЖЕЛАНИЕ ДА МИ ПИШЕ НА ЛИЧНИ ДА НЕ ПЪЛНИМ ФОРУМА С ИЗЛИШНО ИНФО ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ

# 706
  • Мнения: 452
М дааа,продължава да се спами в темата и то от пеперудки ,които се явяват в защита и се изказват не по темата. Не виждам как могат да помогнат с коментар без кракът им да е стъпвал в турска клиника. Това пиша във връзка с многото изтрити коментари ,а запазени само тези в подкрепа на една единствена персона ! Това не е свободно изразяване на мнение!
Та по темата ....  Да в Мемориал се правят доста пропуски напоследък. Липсва дори и комуникация между отделните сектори в клиниката. Свързано е с голямото текучество на координатори. Надявам се ,че с връщането на Елиз нещата ще си дойдат на мястото . И то говоря за пропуски далеч надхвърлящи лака за нокти при пункция. Говоря за недоглеждане  на досиета ,не предаване на информация,за което няма от къде да научим и да прочетем,за отмяна на тр ансфери и т.н. Там работят също хора ,не роботи . Въпреки всичко болницата остава с една от най-високата успеваемост и когато нещата са поправими и обратими е налице и крайният резултат. Остават изключително прецизни в провеждането на отделните етапи в лечението:стимулация-изключително и само индивидуално направена и съобразена, не и претупана, пункция и трансфер.
 В Мемориал държат изключително много на добре направен трансфер. Няма как да не ти кажат да не пиеш вода . Причината е ,че преди трансфера имаш няколко ехографски прегледа ,целящи да установят колко точно е пълен пикочния ти мехур. Съответно получаваш инструкции колко чаши вода да приемеш,да изхвърлиш или просто да преустановиш приема на вода !  Да, комунацията може да е на турски само и малко на английски но ще се разберете защо за тях трансферът е много важен.
Там няма безброй ненужни биопсии,хистероскопии, куп интервенции лишени от смисъл,няма изследване на имплантационни прозорци/не ,че не съм питала и за тях /,не се прилагат ненужни инжекционни форми без доказана ефективност по отношение на имплантация и задържане на бременост,но пък могат да отключат онкологични заболявания в по-късен етап. Тук ни превръщат в зомбита ,натъпкани с цялата менделеева таблица ,а и с елементи не включени още в нея и искаме да сме здрави и да имаме здрави деца. Е няма как да стане . Това сме ние опитни зайчета .
Д-р Карликая -лекар от Бахчечи ,подчертавам дебело не от Мемориал ,има прекрасно интервю във връзка с поставянето на всякакъв род лепила,PBMC , и какви ли още не bullshits,водещи до промяна на средата,което е изключително вредно.
Целият опит се доближава максимално до естественото му протичане. Към това се стремят в Турция !
Малко се неглижират може би изследванията свързани с НК . Оставя се средата и организма сам да се справи . Да ,но не винаги се получава и особено при жени след 38 г. чията имунна система е толкова усъвършенствана,че приема всяко нещо поставено в тялото и за чуждо се стреми да го отхвърли .
О ,моля ви как очаквате професорката лично да ви отговори.
  А тя е наистина невероятен диагностик и страшен перфекционист в работат си ,но все пак и на нея и е трудно да огрее навсякъде !

# 707
  • Мнения: X
Доре,Севда отговаря на уотс ъп, но неделя не знам.
Ще типусна на лични номера.
Ако ми кажеш кой ти е лекарят ще проверя имам ли му координатите и ще ти ги пратя.

Последна редакция: нд, 26 фев 2017, 12:31 от Анонимен

# 708
  • Мнения: 452
Аман от критика и поуки,аман ! Момичето явно е притеснено,току що регистрирало си ,престрашило се да пита и ние веднага със забележки . Стига вече! Този форум е да има нови потребители ,не да пишат само 4,5 които са на всяка манджа мерудия и са толкова  интелигентни и компетентни ,че се самозабравят !
И аз съжалявам за спама . Но ние знаем само да критикуваме .
Със Севда,аз съм контактувала само чрез мейл и тел. 
    sevda.kilic@memorial.com.tr
    05446506972
 Успех !

Последна редакция: нд, 26 фев 2017, 12:38 от m.e.m.27

# 709
  • Мнения: 2 999
m.e.m.27, вече и дадох информация на лични на момичето, което беше помолило за кординати. Не се притеснявай и се успокой малко. Grinning

m.e.m.27, Исках да те питам ти успя ли да забременееш и износиш? И ако да, по какъв протокол те стимулираха в Мемориал? Кой лекар те следи и ти направи пункцията, колко извадихте и замразихте?
Колко опита имаш там?
Ще се радвам да чуя твоята история, надявам се, че ще я споделиш! Mr. Green

# 710
  • Мнения: 452
Да ,ще я споделя с най-голямо удоволствие ,когато и аз успея !Всички се борим за една кауза  За сега споделям през какво съм минала ,с какво впечатление оставам след всеки опит и как протичат нещата там и тук. Но стимулациите нямат нищо там и тук. Щадящи много, с по-голяма резултатност и добив ,с включване на медикамент който тук в БГ не съм чула някой да прилага ,а именно освен Гонал  + Луверис. За мен знам ,че там е мястото ми ,докато  докторите  не се откажат от мен ,докато ми дават шансове ще продължавам да се боря. Протокола е къс ,както беше и тук . То на мойта възраст и с един Я ,няма как да бъде друг протокола
Опитите ми са много ,7 вече ,като от тях 5 стимулирани , 2 от които в Истанбул.

Последна редакция: нд, 26 фев 2017, 13:15 от m.e.m.27

# 711
  • Мнения: 2 999
Да, Мем - прочетох ти старите постове. Минала си и ти за по-кратко през Ада. Пожелавам ти да успееш в най-скоро време.  Hug

Сигурно доста време ти отнема събирането на ембриони?! Последният път на какви лекарства беше и пак ли само 1 извадихте?

# 712
  • Мнения: 452
Всички се лутаме и търсим,минаваме през какво ли не и доверявайки се на всеки,който е решил да прави инвитро!Идвайки в тази тема се хващаме като удавник за сламка,че все още има надежда ,там някъде, да пробваме поне още веднъж ,и надявайки се ,че този път ще бъде нашия.
За съжаление с всяка една стимулация резерва намалява грубо казано ,но добива определено. Търси се генетично здрав ембрион.
Дано всички сбъднат мечтите си за рожба !

# 713
  • Мнения: 2 999
Мем, разбирам те защо си толкова емоционална, няма как и всички сме така. Пътят наистина е дълъг, труден и изтощителен не само в здравословно, но и емоционално отношение. Затова имаме нуждата от взаимна подкрепа.
Благодаря ти, че сподели болката си и наистина се надявам, всички които пишем в момента тук да се сдобием най-накрая със своето слънчице - без значение къде, при кой и в коя клиника. Стикам ти палци и не губи надежда, защото в крайна сметка е най-тъмно на зазоряване.  Wink Heart Eyes Mr. Green

# 714
  • Мнения: 2 999
Момичета, новата тема е готова, заповядайте там:  Mr. Green

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=967452.new#new

Ако забелязвате нещо, което трябва да се добави ми пишете на лични. Успешни процедури на всички.

# 715
  • Мнения: 343
Момичета,
Ще изкажа нещо, което в момента безброй бъдещи Мами си мислят, когато Ви четат: Прекалявате! Който не му харесва нека отмине, не чете и не пише!
Аз лично подкрепям Сладурска и моля предвид проблемите, с които се сблъскваме всички да останем на ниво. Пазете силите си за друг вид борби bouquet

# 716
  • Мнения: 222
М дааа,продължава да се спами в темата и то от пеперудки ,които се явяват в защита и се изказват не по темата. Не виждам как могат да помогнат с коментар без кракът им да е стъпвал в турска клиника. Това пиша във връзка с многото изтрити коментари ,а запазени само тези в подкрепа на една единствена персона ! Това не е свободно изразяване на мнение!
Та по темата ....  Да в Мемориал се правят доста пропуски напоследък. Липсва дори и комуникация между отделните сектори в клиниката. Свързано е с голямото текучество на координатори. Надявам се ,че с връщането на Елиз нещата ще си дойдат на мястото . И то говоря за пропуски далеч надхвърлящи лака за нокти при пункция. Говоря за недоглеждане  на досиета ,не предаване на информация,за което няма от къде да научим и да прочетем,за отмяна на тр ансфери и т.н. Там работят също хора ,не роботи . Въпреки всичко болницата остава с една от най-високата успеваемост и когато нещата са поправими и обратими е налице и крайният резултат. Остават изключително прецизни в провеждането на отделните етапи в лечението:стимулация-изключително и само индивидуално направена и съобразена, не и претупана, пункция и трансфер.
 В Мемориал държат изключително много на добре направен трансфер. Няма как да не ти кажат да не пиеш вода . Причината е ,че преди трансфера имаш няколко ехографски прегледа ,целящи да установят колко точно е пълен пикочния ти мехур. Съответно получаваш инструкции колко чаши вода да приемеш,да изхвърлиш или просто да преустановиш приема на вода !  Да, комунацията може да е на турски само и малко на английски но ще се разберете защо за тях трансферът е много важен.
Там няма безброй ненужни биопсии,хистероскопии, куп интервенции лишени от смисъл,няма изследване на имплантационни прозорци/не ,че не съм питала и за тях /,не се прилагат ненужни инжекционни форми без доказана ефективност по отношение на имплантация и задържане на бременост,но пък могат да отключат онкологични заболявания в по-късен етап. Тук ни превръщат в зомбита ,натъпкани с цялата менделеева таблица ,а и с елементи не включени още в нея и искаме да сме здрави и да имаме здрави деца. Е няма как да стане . Това сме ние опитни зайчета .
Д-р Карликая -лекар от Бахчечи ,подчертавам дебело не от Мемориал ,има прекрасно интервю във връзка с поставянето на всякакъв род лепила,PBMC , и какви ли още не bullshits,водещи до промяна на средата,което е изключително вредно.
Целият опит се доближава максимално до естественото му протичане. Към това се стремят в Турция !
Малко се неглижират може би изследванията свързани с НК . Оставя се средата и организма сам да се справи . Да ,но не винаги се получава и особено при жени след 38 г. чията имунна система е толкова усъвършенствана,че приема всяко нещо поставено в тялото и за чуждо се стреми да го отхвърли .
О ,моля ви как очаквате професорката лично да ви отговори.
  А тя е наистина невероятен диагностик и страшен перфекционист в работат си ,но все пак и на нея и е трудно да огрее навсякъде !


Абсолютно съгласна!!!Даже ме гониха с чаша кафе,за да ми се напълни мехура,следяха ме през цялото време,за лака,и всичко останало,освен че го казват изрично няколко пъти,ти го пише в листа с препоръки,който ти дават!Въпреки неуспеха ми,съм много впечатлена от индивидуалния подход към всеки един случай!Само за определяне часа ми на пункция,се съвещаваха над два часа и половина!Отидох с един фоликул,на десети ден бяха станали два,стигнаха до оплождане ,но не настъпи имплантация!Беше ми първи опит ,и не знаех какво,как,там се запознах с момичета,с по над пет опита тук,които са правили по над 15яйцеклетки,и нито една оплодена,а аз от две имах две.Колкото и да ми беше чужда материята,нямаше как да не се впечатля.Та...Не мога да си изкривя душата,и да кажа-не стават!Напротив-благодарна съм им!И отново ще опитам при тях!Няма се отчайваме я! 😊

Общи условия

Активация на акаунт