Раждане в АГ болница „Свети Лазар”

  • 87 650
  • 748
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 663
Леле Ани, как си издържала, големички са за близнаци.
Николов като лекар много ми допадна, които са при него да са спокойни.

# 421
  • Мнения: 174
viki_web, благодаря за подробния разказ, от голяма помощ е. Аз искам мъжът ми от началото да е до мен, ще го коментираме с екипа.
Докато проучвах за късното клампиране попаднах и на информация за плацентата. Казват, че имала много полезни вещества, та се замислих, не може ли да я запазим? Някой наясно ли е как стои въпроса с нея?

ilein87, стискам палци всичко да е наред и чакам да се похвалиш!

# 422
  • Мнения: 936
Здравейте, минавам и аз на отчет, след като в неделя следобяд ми изтекоха водите, веднага тръгнахме за болницата. Подготвиха ме и вечерта се родиха моите мишлета. Пожелавам успех на всички и ако някой има въпроси, питайте!😉

# 423
  • Мнения: 715
Честито ilein87, да са много послушни мъниците и да ви правят много щастливи и горди!

# 424
  • Мнения: 22
Честито viki_web и ilein87, да са ви живи и здрави бебоците, да растат големи и много да ви радват! Hug

Ella1, да, аз си взех плацентата и я изсуших, за да я приемам като добавка. Ще ти кажа всичко, което знам, ти прецени как ще действаш Simple Smile Плацентата предпазва плода от инфекции (нещо като филтър, който задържа патогените) и е имало единичен случай на плацентофагия, при който е била заразена със Стрептококи, които са преминали чрез майчината кърма в детето. Била е само изсушена, което означава, че не е минала сериозна термична обработка. Ако си имала някаква инфекция по време на бременността си, не те съветвам да я използваш, аз лично не бих рискувала. В природата животните я консумират непосредствено след раждането, за да си възвърнат изгубените хранителни вещества, както се досещаш, сурова. На мен идеята не ми допада, но ако желаеш, жените, които избират това, я правят на смути с всякакви плодове, ягоди, банани, авокадо и т.н. Аз я задуших на водна баня предварително, за да съм сигурна, че ще убия всякакви болестотворни организми, макар и това да премахва част от полезните вещества. Почистването е малко играчка, аз лично го направих, ти ако искаш помоли мъжа си. Също така имай предвид, че може да не получиш желаните ефекти, наскоро акушерката ми пусна статия, която заключва, че повечето жени са изпитали спад в количеството кърма. Това се случва понеже плацентата съдържа хормони, които са същите, отговарящи за регулация на менструацията.
https://www.happygoatproductions.com/blog/2017/9/6/a-lactation-c … nta-encapsulation
В случая става въпрос за капсулирана плацента (т.е. изсушена и направена на капсули), акушерката ми предполага, че ако се приеме както бозайниците я приемат, може ефектът да е само положителен. Моят личен опит е, че увеличава кърмата ми и се чувствам по-добре (аз съм с желязодефицитна анемия, и други дефицити), а всъщност очаквах да ми стане зле, тъй като съм пескетариан (не ям месо, освен риба). Бях решила, че ще я заровя на село и ще посадя дръвче за детето отгоре ако нищо не се получи. И това е вариант. Ако искаш, опитай като мен, и просто наблюдавай какво ще се случи. Пък ако си за идеята да я приемеш сурова, третирай я дори по-стриктно от месо, т.е. до 4 часа прием, или почистена и замразена и възможно най-бърз прием след размразяването. Ако имаш хубав блендер, може и замразена да се смели. Понеже ще раждаш със секцио, коластрата ти може би няма да слезе веднага. Аз бих я приела сурова в този случай, за да подпомогна процеса, но ако не се чувстваш сигурна, по-добре сготвена. Ако имаш нужда от допълнителна информация, с удоволствие ще предоставя Simple Smile

# 425
  • Мнения: 663
Честито  ilein87! Да са живи и здрави малките и много да ви радват!  Hug
Как се чувствате ти и малките, яшни ли са? Предполагам, че всичко е минало по план.

Ella1, в момента е много популярно да се съхрани плацентата. Препоръчват го и при хора, които нямат възможност да съхранят стволови клетки.

# 426
  • Мнения: 38
Илейн, честити ти бебоци!! Много здраве и щастие и много да ви радват !! Heart Eyes Hug
Ти смяташ ли да ги кърмиш или ще сте на АМ ?

Моята кърма все още е малко и дохранвам с Аптамил, така, че Леа е на смесено хранене.
Днес бяхме на преглед при д-р Божинова, за сега само си е възвърнала килограмите от раждането, което според д-рката е малко и ми каза да давам повече АМ... Иначе като цяло си е много добре Simple Smile

Sunangel, страхотна информация за плацентата. Аз лично бях чувала някои работи за това. Но някак не ми идва от вътре да пробвам, нито сурова, нито изсушена плацента. Така или иначе моята плацента вече е заминала. И стволови клетки не сме запазвали.

# 427
  • Мнения: 174
Илейн, честити да са ти бебоците!  Hug Heart Eyes
Нормално или секцио роди? Колко са големи мишоците?

# 428
  • Мнения: 936
Здравейте, момичета, благодаря ви за пожеланията! ❤
Вики, правим вече първи опити за кърмене и дохранвам все още, като малката е изцяло на Ам, защото днес ми я дадоха за пръв път.
Ела, секцио родих, беше планувано за утре, бебоците обаче си избраха друг ден да се появят.

# 429
  • Мнения: 663
 ilein87, момче и момиче ли са и защо малката са ти я дали по-късно?

# 430
  • Мнения: 936
ilein87, момче и момиче ли са и защо малката са ти я дали по-късно?
Момче и момиче са,да. Малката беше в кувиоз първите дни на кослород и за това .

# 431
  • Мнения: 663
 ilein87, радвам се, че всичко е минало добре!  Hug Как бяха грижите в неонатологията?
Кога ви изписват?

# 432
  • Мнения: 936
Ние сме си вкъщи от една седмица, изписаха ни на шести ден. От грижите съм доволна и въпреки че бяха в кувиоз ми позволяваха да ги видя, взимаха ме с количка, понеже първоначално не можех да сляза сама.

# 433
  • Мнения: 663
Браво, бързо са ви изписали. И двамата ли бяха в кувиоз?  Ти как си, възстановяваш ли се?

# 434
  • Мнения: 936
Браво, бързо са ви изписали. И двамата ли бяха в кувиоз?  Ти как си, възстановяваш ли се?
Малкия беше само един ден повечеда го топлят и на кислород, малката стоя повече, беше и на система, малко по трудно се справи тя. Сега сме супер и мама също е добре, вече се справям с всичко.😊

Общи условия

Активация на акаунт