Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-13

  • 99 944
  • 750
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 6 966
Здравейте! Simple Smile

С приятеля ми се каним да си вземем апартамент за живеене - тристаен в някой от Младостите (сега сме под наем в Младост 4), Мусагеница, Дървеница, Студентски град и тн. Работим близо до Борисовата градина, но кварталите там ни идват много скъпи за възможностите.

Прочетох тази тема и една по-предна, но не мога още да се ориентирам по този въпрос:

Кое би могло да излезе сравнително по-евтино: да си вземем старо жилище и да го ремонтираме практически от-до или да си вземем ново на шпакловка и замазка и от нищото да го направим живущо?

Ясно е, че факторите са много, но ако приемем, че говорим за кофти старо, което изисква наистина солиден ремонт.

Също бих искала да попитам, ако някой живее в Студентски град, как го намирате? Наистина ли е по-опасен и по-неуреден, много ли е шумен и като цяло харесва ли ви? Simple Smile

Ако някой може да даде мнение или съвет, ще съм много благодарна. Simple Smile

# 331
  • София
  • Мнения: 4 192
Първо поговорете с приятеля ви какво точно търсите. Старите апартаменти са с отделна кухня и никакви общи части, новите са с кухно-хол и 15% общи части от сградата. Изриването на старото и сменянето на инсталации и шпакловане до ниво на новите апартаменти е немалко перо - да кажем едно 100лв/м2 +- 50%.
Отделно щом работите в Борисовата, защо сте се насочили към Младостите? Те са вече значително скъп квартал, поради многото работни места в близост и надуването на цените, защото хората търсят близост до работата. До Борисовата ще ви е удобно да кажем Хаджи Димитър - същото време за пътуване, но 30-40% по-евтин от Младост.
Изказвам лично мнение, да не започне вечния спор за кварталите  Mr. Green

# 332
  • София
  • Мнения: 16 070
Гугъл, то зависи и от ремонта.
Има кухни и за 1000 и за 10 000 лв, бани също.
Аз винаги съм търсила сравнително прилични апартаменти, да няма голям ремонт.
Че то като влезат майстори в къщи ...
Хубаво е блока и входа да са поддържани. Ако и вертикалните тръби са сменени във входа - екстра.
За Студ. град - какво му е страшното? Има хубави паркове, квартала ми се струва весел. Аз съм срещу Ст. град и често пазарувам там.
Нали няма да вилнеете всяка нощ по заведенията?
Иначе се прибирате след работа в къщи. Може да ви се паднат по-шумни съседи - студенти.
Но то и в другите квартали може да имате купонджии съседи.
Доколкото си спомням майка ти беше сама. Хубаво ще е да търсите близо до нейния апартамент.
Така ще може да си помагате, ако се наложи.

# 333
  • Мнения: 4 188
Аз пък, Аиша, винаги търся неприлични апартаменти, с неприлично големи ремонти, на неприлична цена. Тая вечер гледах едииин, с двайсет котки и не броих кучИтата. Всичко и изровено, опикано и осрано. За оправянето, ще го оправя, т.е. ремонтирам. Въпросът ми е, ако изрина всичко до плоча, дезинфекция, обезпаразитяване, ще изчезне ли котешката миризма newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

# 334
  • София
  • Мнения: 16 070
Не знам за котешката миризма. Според мене - би трябвало да изчезне.
Но преди години котка на познати се изпика в ботуша ми.
Прах, проветрявах, чистих, сменях стелки и накрая ги изхвърлих.
И то във времето, когато се редяхме на опашка за ботуши пред ДСО Пирин или Валентините.
Бившите собственици на сегашния ми апарт. имаха 2 котки - гледани, влачени по изложби, породисти.
Изобщо не миришеше след тях. Ремонта беше - циклене на паркет и боядисване.

# 335
  • Мнения: 4 188
Тук, паркетът е подгизнал и трябва всичко да се изкорми, до плоча. И аз мисля, че след реонт, миризмата ще изчезне. Между другото, котката на приятел, се изпика в Camper - а му, изпра ги в пИралнята, и нищо им нема, естествена кожа #Crazy #Crazy #Crazy

# 336
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
На мен ми харесва Студ.град. Близко до центъра и всичко си има - удобно и наблизо + зелени площи и уреден транспорт.

# 337
  • Мнения: 4 188
На мен ми харесва Студ.град. Близко до центъра и всичко си има - удобно и наблизо + зелени площи и уреден транспорт.
И аз не виждам какво му е на Студ. град newsm78. Вчера гледах, срещу комплекс Макси, до Кауфланд, ново строителство, на 600 Е на кв.м., какво му плащаш.

# 338
  • Мнения: 6 966
Първо поговорете с приятеля ви какво точно търсите. Старите апартаменти са с отделна кухня и никакви общи части, новите са с кухно-хол и 15% общи части от сградата. Изриването на старото и сменянето на инсталации и шпакловане до ниво на новите апартаменти е немалко перо - да кажем едно 100лв/м2 +- 50%.
Отделно щом работите в Борисовата, защо сте се насочили към Младостите? Те са вече значително скъп квартал, поради многото работни места в близост и надуването на цените, защото хората търсят близост до работата. До Борисовата ще ви е удобно да кажем Хаджи Димитър - същото време за пътуване, но 30-40% по-евтин от Младост.
Изказвам лично мнение, да не започне вечния спор за кварталите  Mr. Green

Aisha ме е разпознала правилно по темите  bouquet  - търсим Младостите, защото майка ми е в Младост 2, а е сама и ми е притеснено, ако й потрябва помощ за нещо да не се окажа твърде далече. А и се опитвам да я виждам често.  Rolling Eyes За Студентски град ме притеснява, че е малко откъснато - особено частите към Малинова долина и Симеоновско шосе - ние сме без кола. И съм чувала, че е много шумно и бурно.  Mr. Green Не съм живяла там, така че не мога да знам дали е така, но предполагам, че ако не вилнеем по дискотеките, не би трябвало да ни прави впечатление.

Иначе ние сме се наканили да си обзаведем уютно, но не скъпо, т.е ще се правят компромиси с някои неща със сигурност. Не сме направили грубата сметка още, но ще се опитаме да не надхвърляме 15000-20000 за ремонт и обзавеждане стига да е постижимо.  newsm78

# 339
  • София
  • Мнения: 4 192
15-20 х. лева може да ви стигнат от шпакловка и замазка на нов двустаем само с много компромиси с кухня и нисък към среден клас мебели и настилки

# 340
  • София
  • Мнения: 16 070
Гугъл, то след няколко години и на вас ще ви трябва помощ - я за градина, я за болно дете. Та е хубаво да сте на удобно разстояние с майка ти.
Аз ако бях на нейно място бих  си взела гарсониера, а на вас бих преотстъпила нейния. Или пък вие да я купите и само да си ги смените.
Но това съм аз, така мислех за моето дете, преди да замине за чужбина. Даже купих хубава гарсониера за нас със Скъпия.
Ако майка ти няма и други наследници защо не и предложите този вариант? По-лесно ще е и с изплащането, и с ремонта.

# 341
  • Мнения: 2 998
Въпросът ми е, ако изрина всичко до плоча, дезинфекция, обезпаразитяване, ще изчезне ли котешката миризма newsm78 newsm78 newsm78 newsm78
Да, би трябвало. Миризмата е най-силна върху паркета, в който се е пропила урината. Той е директно за изхвърляне, няма спасение.

# 342
  • Мнения: 4 188
Въпросът ми е, ако изрина всичко до плоча, дезинфекция, обезпаразитяване, ще изчезне ли котешката миризма newsm78 newsm78 newsm78 newsm78
Да, би трябвало. Миризмата е най-силна върху паркета, в който се е пропила урината. Той е директно за изхвърляне, няма спасение.
И аз така мисля, мерси. Кукла ще го направя.

# 343
  • Мнения: 598
На въпроса за Пловдив, обявите са добър ориентир за цените. Дори и дадена обява да е на вече продаден имот, може да намерите имот в същия район на подобна цена. Някои от обявите са реални, някои не са. За цена от 30 000 има имоти, но зависи какво се търси и къде.

# 344
  • Мнения: 54 497
Здравейте, замислили сме се за закупуване на двустайно жилище в Пловдив. Гледам обяви, не мога да разбера реални ли са. Възможно ли е да си купя такъв апартамент за под 30 000 евро? Споделете, ако сте доволни от конкретна агенция. Засега сме на етап информация и обмисляне. Харесала съм една нова кооперация в Кичука, до Нептун, не мога да намеря информация за нея.

Дай да видим обявата?
Или ти само наживо я гледаш. Thinking
Иначе моя приятелка продадоха преди 2 месеца за 24000 € на Южен, но панел. 56 м2, реална площ.
Така, че за 30000€, може. Peace

Общи условия

Активация на акаунт