Помогнете-алопеция(гнездови косопад)

  • 61 327
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 050
аз пих в продължение на 5 месеца капсули на Пантогар и ги препоръчвам!защото и аз имах проблеми, но с косопад, а слава богум, не петна Praynig

# 31
Здравей zori78, можеш ли да споделиш как върви лечението на алопецията при теб?

# 32
  • Мнения: 1 100
Доктор Росица Йорданова( дерматолог): София, Център за естети4еска медицинска козметика, бул. ВитоШа Номер 50, тел. 987 69 46. ГореЩо препоръ4вам Hug
 
StopВнимание на смени са в един кабинет с док. Маркова, в никакъв слу4ай не отивайте при Маркова (жената е над 70 години и с бабеШки знания и неизпитани мазила изписва, без малко да ми съсипе косата, вместо да я оправи, а ина4е е много известна)

Док. Йорданова е  страхотен 4овек и специалист, дано ви помогне Peace

# 33
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Една роднина имам с това заболяване и се оказа , че е от металокерамиката

# 34
  • Мнения: 2 596
Моля ви пишете тези координати на разните там лечители не само на лични, но и тук, защото и моя брат вече почти цялата му глава е на петна. Лекарите казват, че е на нервна почва.

# 35
Да ви кажа и моя съпруг преди време имаше същият проблем. Мазахме с чесън, със какви ли не мазила, които му бяха изписали, но.... нищо не помогна, а петната ставаха все по големи. След което, един познат ни каза за един билкар в Дряново, взехме и започнахме да мажем. Значи първите няколко пъти мазането беше направо болезнено, след което започна да се появява мъхче и ......коса. От тогава не сме имали такъв проблем.

# 36
  • Мнения: 260
Свеки е била така след като починала баба и, пак от стрес. Оправила се е с иглотерапия. Ще я питам къде са и правили процедури и ще пиша.

# 37
  • Мнения: 2 596
Да ви кажа и моя съпруг преди време имаше същият проблем. Мазахме с чесън, със какви ли не мазила, които му бяха изписали, но.... нищо не помогна, а петната ставаха все по големи. След което, един познат ни каза за един билкар в Дряново, взехме и започнахме да мажем. Значи първите няколко пъти мазането беше направо болезнено, след което започна да се появява мъхче и ......коса. От тогава не сме имали такъв проблем.

Давайте координати, бе хора. Ако трябва и там ще иде брат ми, за да се оправи, в това село Дряново.

# 38
Ще е много полезно, ако всички които са имали успех в лечението на това заболяване да посочват конкретните имена и адреси на билкарите от Асеновград, Дряново и т.н.

# 39
  • София
  • Мнения: 35 957
Беше споменато за д-р Надежда  Тонкин, която вече е пенсионерка и мисля че живее на бул.Бъкстоун. Работила е дълги години /30-40/ в областта на Алопецията, дори е основател на клиника за лечение на този проблем. При нея идват хора дори от съседни страни.
С косопад  се занимава и д-р Пенка Тепавичарова от Алекс. болница.
Тя единствена у нас присажда живи космени фоликули  / при гнездови косопад и андр. оплешивяване при мъжете./
С уреда Калвитрон.

Има и една жена от с. Априлци, за която също съм чувала добри отзиви.

# 40
ами пробваи с някакви хапчета за успокоение първоначално.

# 41
олеле все едно чета за себе си, ако знаеш от колко години го имам този проблем ,............. значи и аз като теб пробвах най-скъпото и какво ли не мазах....... просто, какви ли не глупости REGAIN, VICHY, ALPICORT.......
витамини пих и какво ли не ......обаче без успех, претърпях няколко операции, нещата с косата не се оправиха ..........., така докато не отидох на преглед в провинцията и една лекарка не ми предписам ето този лосион:
значи купуваш си от пазара няколко изсушени Червени Чушки
взимаш ракия .... ако имаш домашна по-добре ама и да не е домашна пак става
значи слагаш чушките в ракията и така стоят 10 дни на място до което да достига слънцето
след това преместваш течността в друго шише и почваш да се мажеш
когато се мажеш е хубаво да си прибавяш малко зехтин
и нещо много важно не си протърквай скалпа с агресивен масаж
вземи памук или тампон напои го и с леки действия просто слагай на мястото докато попие , с леки потупващо действие(с върха на пръстите)
ако щеш вярвай на мен почна да ми расте коса ....... косъмчетата са малки ......... но ВАЖНОТО Е ЧЕ РАСТАТ, става бавно , може да се наложи с месеци да го ползваш...... но определено ефектът се вижда ...... аз тази докторка ще я позлатя !
опитай , от нищо друго не съм имала такъв ефект
знам че рецептата е арменска

# 42
  • Мнения: 597
А аз съм с много рядка коса....къде ли не съм ходила,какво ли и аз не съм мазала...никакъв ефект,да не говорим,4е с възрастта положението като гледам става по-зле.При мене е генетично...тънка и рядка...Това с чушките задължително ще го пробвам...Да ви кажа като пристигнах  тук,и аз  реших да пробвам с  Rogane,обаче на опаковката пише,че ефекта идва след 3-4 месеца,и като го спреш вероятността да се върне старото положение е много голяма.А и в Калифорния по някакъв ТВ канал е имало предаване,за хора пострадали още по зле от употребата на това лекарство.Иначе не е скъпо,25$ е,но какво от това ако това,което казват е истина?Разказвам ви го за да не си давате парите,ако някой реши да ви го носи от където и да е било..разбира се,решението си е индивидуално.Една позната ми каза,4е много било хубаво да се маже косата с тази течност,която се събира,когато се режели лозите и лозата сълзяла...аз не знам как му казват,имаше някакво име.Нека в тази тема,всеки да разкаже каквото знае..пък дай Боже си помогнем....

# 43
Ще е много полезно, ако всички които са имали успех в лечението на това заболяване да посочват конкретните имена и адреси на билкарите от Асеновград, Дряново и т.н.
Билкарят от Дряново се казва Шипкалиев. Преди 10-ина години помогна на мъжа ми, но сега петната пак се появяват Sad. Ще потърся телефона му и ще ви го напиша, но Дряново е малък град и всеки би ви опътил. Дано все още да приема, защото беше възрастен Praynig

# 44
  • Мнения: 81
гостът съм аз

Общи условия

Активация на акаунт