Безобразията на БАБХ

  • 16 282
  • 207
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 400
А ако кончетата имаха документи, това по какъв начин доказва, че не са болни  newsm78. Единствено ветеринарният преглед доказва това. Така че, освен бездушни, действията на БАХБ са и напълно безумни.

# 31
  • София
  • Мнения: 24 839
Абе пълен абсурд е целия случай!

Не съм се запознала в подробности със законовите разпоредби по казуса, но след като тия животни са били транспортирани с цел да се спасят и се споменава, че са защитен вид.... Как така някой за броени часове ги умъртвява???  Shocked Rolling Eyes

Изобщо  умъртвяването на защитен вид позволено ли е??

За мен има жестока далавера. Единственото хубаво е, че ако наистина има далавера, животните са живи!  по телевизията казаха, че са много скъпи.
Явно, не си наясно какво значи " защитен вид".
Конете и кучетата не са в тази категория.
Освен това, конете са купени от хора, които са ги били определили за клане.
Е, дали наистина са били скъпи?
Цитат на: Alexandria*
Не си играе, а е, известен при това, с установена самоличност.
Явно са били толкова загрижени са съдбата на животните, че са неглижирали нормативната уредба....което се оказа смъртен грях. Известно ми е, че си кожодер, който напълно оправдава кожодерството, какво остава за безпричинното евтаназиране на животни. За мене хуманноста и живота са по-важни от бездушните закони, които без това не се спазват у нас. Понеже всичко друго  ѝ е законно на Мара, решила да упражни закона и върху кончетата.

Какво като е с установена самоличност?
Това не му дава право да нарушава закона, а защо законът е такъв, ти обясних. Но, ти си решила да си оставиш разума да мухлясва и да го караш само на емоция и заклеймяване.
Ако природозащитникът беше купил законно животните, с документ и ги беше превозвал по правилата, никой нямаше да го закачи.
Ти си задай въпроса, защо ли толкова е бързал да ги изведе от селото, ако всичко е било законно и на добра воля?
Никаква полза нямаш от квалификациите, които ръсиш- само ставаш смешна.
Хем си напълно правно неграмотна, хем си не способна да разбереш какво те учат, за да си подготвена за следващия път, в който ще поискаш да защитиш каузата си. ooooh!

# 32
  • Мнения: 2 430
Абе пълен абсурд е целия случай!

Не съм се запознала в подробности със законовите разпоредби по казуса, но след като тия животни са били транспортирани с цел да се спасят и се споменава, че са защитен вид.... Как така някой за броени часове ги умъртвява???  Shocked Rolling Eyes

Изобщо  умъртвяването на защитен вид позволено ли е??

За мен има жестока далавера. Единственото хубаво е, че ако наистина има далавера, животните са живи!  по телевизията казаха, че са много скъпи.
Явно, не си наясно какво значи " защитен вид".
Конете и кучетата не са в тази категория.
Освен това, конете са купени от хора, които са ги били определили за клане.
Е, дали наистина са били скъпи?
Цитат на: Alexandria*
Не си играе, а е, известен при това, с установена самоличност.
Явно са били толкова загрижени са съдбата на животните, че са неглижирали нормативната уредба....което се оказа смъртен грях. Известно ми е, че си кожодер, който напълно оправдава кожодерството, какво остава за безпричинното евтаназиране на животни. За мене хуманноста и живота са по-важни от бездушните закони, които без това не се спазват у нас. Понеже всичко друго  ѝ е законно на Мара, решила да упражни закона и върху кончетата.

Какво като е с установена самоличност?
Това не му дава право да нарушава закона, а защо законът е такъв, ти обясних. Но, ти си решила да си оставиш разума да мухлясва и да го караш само на емоция и заклеймяване.
Ако природозащитникът беше купил законно животните, с документ и ги беше превозвал по правилата, никой нямаше да го закачи.
Ти си задай въпроса, защо ли толкова е бързал да ги изведе от селото, ако всичко е било законно и на добра воля?
Никаква полза нямаш от квалификациите, които ръсиш- само ставаш смешна.
Хем си напълно правно неграмотна, хем си не способна да разбереш какво те учат, за да си подготвена за следващия път, в който ще поискаш да защитиш каузата си. ooooh!

Ми той човека обясни ЗАЩО са пътували без документи - понеже кончетата на следващия ден са щели да ги продадат за колене, нали са празници. И понеже са празници, институциите, които трябва да издадат документи за животните, не работят и не издават документи. И къде да ги държи тези кончета - при бившия им собственик не може, ще вземе да ги продаде повторно за месо. Студено е, той не живее в селото, не може да ги върже на къра. Човека организирал транспорт да ги прибере на топло и да им вади документи.
За мен е ясно, че ей тая проверка, дето са им я направили, някой я е поръчал. Понеже аз такива дръгливи коне съм виждала, и циганите с краставите коне по магистралата си тарашеха. Как никой не ги спря.
Въпроса защо толкова е бързал да изведе кончетата, може да си го зададе само някой безсърдечен човек, който никога не е съжалявал животно. Мъчно ми е за такива хора, те не познават състраданието.


Последна редакция: пт, 30 дек 2016, 16:25 от prolet_inchen

# 33
  • София
  • Мнения: 4 878
Да, на катунските коне и с просто око се вижда, че са болни, няма нужда да ги проверява ветеринар.
Но според апсурт-а тях не ги закачат, защото собствениците им имат документи.
Те за себе си нямат документи, но за конете са се погрижили да извадят.  Stop
Не всички са без лк, разбира се. Жените в огромното си мнозинство имат заради детските и различните соц. помощи. Точно конярите обаче съм сигурна, че масово нямат.

# 34
  • София
  • Мнения: 24 839

Ми той човека обясни ЗАЩО са пътували без документи - понеже кончетата на следващия ден са щели да ги продадат за колене, нали са празници. И понеже са празници, институциите, които трябва да издадат документи за животните, не работят и не издават документи. И къде да ги държи тези кончета - при бившия им собственик не може, ще вземе да ги продаде повторно за месо. Студено е, той не живее в селото, не може да ги върже на къра. Човека организирал транспорт да ги прибере на топло и да им вади документи.
За мен е ясно, че ей тая проверка, дето са им я направили, някой я е поръчал. Понеже аз такива дръгливи коне съм виждала, и циганите с краставите коне по магистралата си тарашеха. Как никой не ги спря.
Въпроса защо толкова е бързал да изведе кончетата, може да си го зададе само някой безсърдечен човек, който никога не е съжалявал животно. Мъчно ми е за такива хора, те не познават състраданието.



Не става така, не разбираш ли?
Можел е да направи обикновен договор за продажба на животните, с данни на продавач- купувач и подпис.
Тогава, щяха да го глобят за липсата на разрешение за превоз, но нямаше да ги третират като безстопанствени, а превозвача като крадец.
В такива ситуации, голото състрадание не върши никаква работа.
ПП. На мен пък, ми е мъчно за хора, които не познават законите, не смятат, че трябва да ги спазват и не искат въобще да си ползват сивите клетки.

# 35
  • Мнения: 1 748
На мен пък ми е мъчно, за хора, които са се запознали със закона и са решили сляпо да го спазват без никакъв коректив, базиран на личния морал. Или по-лошо личният им морал също оправдава такава екзекуция.

Извинете, ама ситуацията е нелепа?! Утре някой грижовен стопанин ще си изгуби кучето и още преди да го е намерил и успял да докаже собственост ще му убият кучето, котката и т.н. Да не говорим, ако отидете в кое да е българско село, колко от животните там са чипирани и с паспорти. Аз имам близки, включително семейни, връзки в няколко български села - животните масово не са с документи, но няколко случайни млади коня изведнъж се оказаха голяма заплаха и убити по бързата процедура. И как така тази българска администрация ми прави елементарна справка за една седмица и за същото, ако не и по-малко време решава да убие няколко живи същества  ooooh!

# 36
  • Мнения: 2 430
поправям се. прочетох по-подробно, наистина са нямали документи, и колата не е отговаряла на изискванията. това е лошо.
все пак остава въпросът защо са им казали, че казусът ще се решава на 3ти, а после са убили животните.
но наистина не може всеки да си вози нагоре-надолу едни коне. аз бях останала с впечатлението, че собствеността е била доказана, липсвал е паспорт.
но реално как може новият собственик да е сигурен, че са били здрави, ако не са били прегледани? нали затова има ветеринарен контрол

# 37
  • София
  • Мнения: 24 839
На мен пък ми е мъчно, за хора, които са се запознали със закона и са решили сляпо да го спазват без никакъв коректив, базиран на личния морал. Или по-лошо личният им морал също оправдава такава екзекуция.

Извинете, ама ситуацията е нелепа?! Утре някой грижовен стопанин ще си изгуби кучето и още преди да го е намерил и успял да докаже собственост ще му убият кучето, котката и т.н. Да не говорим, ако отидете в кое да е българско село, колко от животните там са чипирани и с паспорти. Аз имам близки, включително семейни, връзки в няколко български села - животните масово не са с документи, но няколко случайни млади коня изведнъж се оказаха голяма заплаха и убити по бързата процедура. И как така тази българска администрация ми прави елементарна справка за една седмица и за същото, ако не и по-малко време решава да убие няколко живи същества  ooooh!
Хайде да не говорим на посоки и да не бъркаме морала, закона и емоциите, защото ползата е никаква!
На село кучетата- пазачи, са описани и регистрирани.
Коне, крави, овце, биволи, са с марки и всеки стопанин е задължен да има договор с ветиринарен лекар..
Защо бягате от отговора на основните въпроси:
- защо не са сключили договор за покупко-продажба със собственика на животните преди да ги натоварят в буса?
- защо не са довели бившите собственици, за да удостоверят че животните са техни и да ги освободят, ами ходят да търсят " вратички"?
Набий си в главата, че това не са намерени на пътя животни, за да се изчака дали няма да бъдат потърсени.
Това са откраднати животни, като и бившите собственици също са ги задигнали от някъде, затова и те нямат документи.

# 38
  • София
  • Мнения: 4 878
И откраднати да са, нямат право да ги убиват. По-горе съм цитира в противоречи с кои закони е извършено убийството. Съмнявам се обаче, че ако превозващите ги са конекрадци, ще тръгнат да се съдят. Защото БАБХ ще бъде дадена под съд за това безскрупулно и бездушно убийство и се надявам да има осъдени.

# 39
  • Мнения: 2 430
Абе те че не са ги откраднали, не са ги откраднали. Трябваше наистина някакви документи да извадят. А пък ако осиновителят е имал и други коне, не знам с какъв акъл кара кончета, дето не са прегледани при ветеринар, при другите коне. сигурно е щял да ги сложи под карантина.
но не може от бабх да ги лъжат, че ще гледат казуса на трети, и после зад гърба им да ги убият. нищо не им дава право. що за простотия, хората са искали да съдействат, казали са, че ще представят документите и ще платят глобите. крадците не правят така. да ги бяха изчакали няколко дни.

# 40
  • София
  • Мнения: 24 839
И откраднати да са, нямат право да ги убиват. По-горе съм цитира в противоречи с кои закони е извършено убийството. Съмнявам се обаче, че ако превозващите ги са конекрадци, ще тръгнат да се съдят. Защото БАБХ ще бъде дадена под съд за това безскрупулно и бездушно убийство и се надявам да има осъдени.
А, това са две различни неща!
Ако Агенцията е нарушила закона- да я съдят, но кой ще го направи, като животните са ничии?
Превозващите ги директно ще бъдат съдени за кражба.

# 41
  • Мнения: 2 430
И откраднати да са, нямат право да ги убиват. По-горе съм цитира в противоречи с кои закони е извършено убийството. Съмнявам се обаче, че ако превозващите ги са конекрадци, ще тръгнат да се съдят. Защото БАБХ ще бъде дадена под съд за това безскрупулно и бездушно убийство и се надявам да има осъдени.
А, това са две различни неща!
Ако Агенцията е нарушила закона- да я съдят, но кой ще го направи, като животните са ничии?
Превозващите ги директно ще бъдат съдени за кражба.


прокуратурата може да се самосезира, ако има установено нарушение.
а за кражба могат да ги съдят само ако излязат предишни собственици с документи,че са техни. иначе те може и сами да са си гледали кончетата, просто да не са извадили документи. може и на пътя да са ги намерили да се скитат. няма да ги съдят, ще имат глоба и това е.

# 42
  • Мнения: 2 718
Извинете, но какво значи "кон от защитена порода", предвиден за клане? Че и без документи? Конете от защитена порода - предполагам каракачански кон- са изключително малка популация и всеки индивид се следи. Те дори получават пари от държавата за съхранение на породата. Ако въпросните коне не са били регистрирани със съответното родословие, защо навсякъде се тръби "коне от защитена порода",след като са си някакви мелези за работа и месо? Ей така, драма да става!
И какво значи да спасиш кон от защитена порода от лошо отношение, ако са били такива? Все едно да нападна развъдник за чистопородни кучета с родословие и да ги спася от клетките им, с най-добри намерения

# 43
  • София
  • Мнения: 4 878
Все едно да нападна развъдник за чистопородни кучета с родословие и да ги спася от клетките им, с най-добри намерения

Никой, нищо не е нападнал, т. че не виждам кое е "все едно".
От какво ще ги спасяваш тези кучета, от това някой да ги купи/осинови и да се грижи за тях като за деца ли? Не ми е известно в БГ да се развъждат кучета, предвидени за заколение.

п.п. Доколкото знам, е забранено държането на кучета, вързани на верига в рамките на населените места. Интересно ми е кой следи за спазването на този закон и защо не го прави? Отделен е въпросът, че тези кучета масово нямат документи и не са се срещали с ветеринар. "Грижовните" им стопани по никакъв начин не могат да удостоверят, че са тяхна собственост. И ако могат, защо не им се търси сметка, след като изхвърлят или убият, защото не лаели, имат жестоки рани от веригите или остареят? Документи за животни имат хората, които си ги гледат вкъщи като домашни любимци. По селата и по катуните никой не вади паспорти на кучета, кокошки или коне. Въпросът е, защо БАБХ се е хванала точно за тези коне.

# 44
  • Мнения: 9 663
Случаят ме потресе! Сега ще ви изчета внимателно, сигурна съм, че сте дискутирали сериозно.

Междудругото, все си мисля, че човек (със и без документи) е вероятно доста по-опасен за здравето на околните.  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт