Всякакви въпроси относно съдомиялните - 19

  • 97 491
  • 763
  •   1
Отговори
# 105
  • Бургас
  • Мнения: 617
Моите са едни големи пакетчета, белички, на Heitmann, ако не бъркам името. Сложих го в кошницата, накрая препаратът беше вътре и пълно с вода. Може би ще е по-добре да си взема друг.
Как го сложи в кошницата? Както е с опаковката ли? И на колко градуса?
Да, срязох отгоре и го сложих в кошницата, на най-високата ми, 70гр.
Препаратът се изсипва в отделението за таблетката - така пише на упътването

# 106
  • Berlin
  • Мнения: 11 306
Благодаря, на моя български етикет не го пише. Peace

# 107
  • София
  • Мнения: 757
Момичета,  имам следния глупав въпрос /не се смейте много/ - при селска къща със септична яма кое е по-добре - съдомиялна или без? В смисъл кое харчи по-малко вода според вас - съдомиялната или да се мие на ръка? Задавам въпроса защото се чудя с кое ще е по-бавно пълненето на ямата.
Аз все си мисля, че да измия на ръка след хранене няколко чинии и чаши ще е по-малък разхода, но мои приятелки ме съветват за съдомиялна. Направо съм в чуденка какво да правя newsm78

# 108
  • Мнения: 4 270
Момичета,  имам следния глупав въпрос /не се смейте много/ - при селска къща със септична яма кое е по-добре - съдомиялна или без? В смисъл кое харчи по-малко вода според вас - съдомиялната или да се мие на ръка? Задавам въпроса защото се чудя с кое ще е по-бавно пълненето на ямата.
Аз все си мисля, че да измия на ръка след хранене няколко чинии и чаши ще е по-малък разхода, но мои приятелки ме съветват за съдомиялна. Направо съм в чуденка какво да правя newsm78
Според мен съдомиялната е по-икономична. Е, ако миеш като американка или като българка по време на водния режим Mr. Green - всичко киснеш в блатясала вода и после изплакваш - може и да е по-икономично, но честно казано се съмнявам да го правиш. Peace

# 109
  • Бургас
  • Мнения: 10 356
И аз съм за миялната. Нашия разход за вода не се е променил откакто сме машина. Нито е повече,  нито по-малко. Та и колкото миене на ръка да харчи пак е по-добре тя да мие вместо теб.

# 110
  • Мнения: 702
Аз съм в селска къща със септична яма и определено мисля,че със съдомиялна разхода е по-малък.

# 111
  • Мнения: 476
Здравейте! Имам съдомиална Беко 5833 вече 4-5 години. За трети път ми прави един и същ проблем. Преди около 3 години попадна вода в някакво контейнерче под самата съдомиялна. От там се задейства датчик, който лъжи, че има вода и тя непрекъснато се опитва да я изпомпи, т.е не може да продължи напред програмата. Така поне ми обясниха. Та действието по отводняването е .. демонтиране на съдомиялната . Изваждането и и разклащането и .. при което водата изтича. Всичко хубаво, но го прави вече 3 ти път, което е страшна кушия и е мн. неприятно. Въпрос има ли др вариант за източване на събралата се вода ? Също така идея за се получава ако може да се превентира с удоволствие.
Благодаря.

# 112
  • София
  • Мнения: 757
Благодаря, момичета.Ясно, и съдомиялна ще се купува. Хи-хи, блатясала вода     .... Не спирам водата дори докато ги минавам с веро - порок, ама не мога първо да се моткам с верото, пък после да изплаквам .

# 113
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Здравейте! Имам съдомиална Беко 5833 вече 4-5 години. За трети път ми прави един и същ проблем. Преди около 3 години попадна вода в някакво контейнерче под самата съдомиялна. От там се задейства датчик, който лъжи, че има вода и тя непрекъснато се опитва да я изпомпи, т.е не може да продължи напред програмата. Така поне ми обясниха. Та действието по отводняването е .. демонтиране на съдомиялната . Изваждането и и разклащането и .. при което водата изтича. Всичко хубаво, но го прави вече 3 ти път, което е страшна кушия и е мн. неприятно. Въпрос има ли др вариант за източване на събралата се вода ? Също така идея за се получава ако може да се превентира с удоволствие.
Благодаря.

Задейства й се защитата. Не е нужно чак да се клати, а само да се наклони достатъчно в правилната посока, за да се излезе водата и поплавака да не отчита завишено ниво. Извикайте майстор или ако мъжът ти може сам - вижте защо се пълни постоянно /не е нормално, ако няма проблем/ и предотвратете проблема.
------------------------------------
harry10 една съдомиялна събира доста неща, а харчи около 10-13л. вода, зависи от модела - това за 60см., по - малките 45см. харчат към 10литра. Това е една бутилка с минерална вода, ако смяташ, че си в състояние да измиеш толкова съдове, колкото биха се побрали в една миялна с 10л. вода - ок, ама аз не мисля, че е постижимо, особено ако имаш мазни и загорели съдове. Иначе казано миляната хем ти пести вода, ток /ако си на бойлер/ и най-вече пести ти време и кожата на ръцете Simple Smile.

# 114
  • Мнения: 4 270
Благодаря, момичета.Ясно, и съдомиялна ще се купува. Хи-хи, блатясала вода     .... Не спирам водата дори докато ги минавам с веро - порок, ама не мога първо да се моткам с верото, пък после да изплаквам .

Знам, знам, и аз съм така.

# 115
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
На какво се дължат кафеникави петна по чиниите?  bouquet

# 116
  • София
  • Мнения: 757
Готово. Купена е вече. 45 - см. Whirlpool. За 10 комплекта . Хубава, лоша - това е. Ние сме трима - достатъчно ми е. Като идват гости - ще пускам по две. И все пак е за уикендно ползане. Благодаря за съветите, още един път!  bouquet

# 117
  • Бургас
  • Мнения: 10 356
Готово. Купена е вече. 45 - см. Whirlpool. За 10 комплекта . Хубава, лоша - това е. Ние сме трима - достатъчно ми е. Като идват гости - ще пускам по две. И все пак е за уикендно ползане. Благодаря за съветите, още един път!  bouquet

Честита!  Grinning

# 118
  • софия
  • Мнения: 1 305
Здравейте аз пак съм 4 ден без съдомиялна показва отново онази грешка ф4 за  проблем с тръбите, налягането е много ниско на студената вода, дори не става както миналия път да я изключим и да изчисти грешката, вече се замислям дали не е дефект на самата миялна нещо или имаме проблем с водата Confused newsm78

# 119
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 963
Готово. Купена е вече. 45 - см. Whirlpool. За 10 комплекта . Хубава, лоша - това е. Ние сме трима - достатъчно ми е. Като идват гости - ще пускам по две. И все пак е за уикендно ползане. Благодаря за съветите, още един път!  bouquet
Със здраве да си я ползвате! Може ли да кажеш какъв модел е,че аз още съм в чуденка каква да си взема,знам само,че искам да е с 5 год.гаранция Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт