Всякакви въпроси относно съдомиялните - 19

  • 97 527
  • 763
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 4 270
Herz, това, което казваш е така, но аз не оспорвам високите им цени. Сравнението беше дадено за най-лускозната марка уреди в нашите очи - милето. Като от бележи - пропуснах Неф и Куперсбуш, които също са висок клас на Simens/Бош групата и на Тека съответно. Според английските форуми Неф е най-доброто, следван от Бош и Сименс. Естествено милетата са цариците на прането. Тази информация я споделих само по повод възторга ни от Милето. Истината е, че преди време бях същисала ММ с мечтите си и захласването ми по Миле, но после се приземих и мисля, ч направих отличен избор.
Извинявам се, ако не съм те разбрала.
Да, права си, винаги има и по-добро. За съжаление тук не познаваме повече от марките, тъй като нашия пазар е силно ограничен откъм платежоспособни потребители. И аз се прехласвам по Miele. 

# 151
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 082
Както всички  Peace Hug
И аз  Grinning

# 152
  • Мнения: 1 597
Нивеа, радвам се, че с нещо мъничко мога да бъда полезна. Успех ти пожелавам в избора. И сега за теб и за всички , които сме почитатели на Миле ще спомена малко калкулации. Преди 2  години, когато се отнасях при вида на Миле,  калкулирах, че всичките изброени по-рано от мен закупени от Експо 2000 ми струваха малко над 7000 лева, а уредите от Миле със същите параметри излизаха около 20000. И всичко това без аспиратора и сушилнята, които вече ги бях купила и които са Пирамис аспиратор и Електролукс сушилня с пара. Так че сами решете дали си заслужава да се изхарчат 3 пъти повече средства за не кой знае колко по-добро, ако не и еднакво качество. 

# 153
  • Мнения: 2 643
Мумбас  Hug благодаря

И ние сме с Електролукс с гладене функция купена преди по вече от 6 години за 1 800 лв.

А някой ползва ли тази прехвалена Бош миялна която май им е най скъпата и която е със Зеолит. Много ни я похвалиха в магазина.

# 154
  • Мнения: X
Според английските форуми Неф е най-доброто, следван от Бош и Сименс.
Е, това за NEFF(от BSH group) отдавна съм го споделяла.
(произвежда се само за западен пазар)
Ето една разкошна съдомиялна NEFF (ВУ, внос от Германия) за 322лв
Скрит текст:

https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0-16858553/%D1%81% … %D0%BD%D0%B5-neff
ПП NEFF S41N69N3EU
http://www.neff.at/archiv/geschirrsp%C3%BClen/geschirrsp%C3%BCler/S41N69N3EU.html

Последна редакция: сб, 28 яну 2017, 18:09 от Анонимен

# 155
  • Мнения: 4 270
Аз съм против уредите втора употреба. Има много изгодни и сполучливи предложения, но не бих разчитала единствено на късмет да попадна на добре експлоатиран в миналото и не от мен уред. Моделите са стари, което е проблем за намирането на резервни части при евентуален проблем, а приспособяването на наличните части в сервизите,в които техниците са събрани от кол и въже, истински ме плаши. Не говоря за части с еквивалентно качество. Предпочитам нов уред, който да бъде поддържан в оторизиран сервиз. Вечни неща няма, но висока експлоатационна надежност се постига с правилно използване на уреда и оригинални резервни части. Само ново, това е моето разбиране. Марка, модел...според възможностите, но винаги от по-висок клас, от наличното в магазинната мрежа в България.

# 156
  • Мнения: X
Аз съм против уредите втора употреба. Има много изгодни и сполучливи предложения, но не бих разчитала единствено на късмет да попадна на добре експлоатиран в миналото и не от мен уред. Моделите са стари, което е проблем за намирането на резервни части при евентуален проблем,
"Старите" модели ВУ за БГ са нови, а някои не са и "стигнали".
Съфорумка чака доставка от Германия за печката си.
ВУ са с гаранция 1г. Ако има проблем, той ще се прояви до 1м.
НЕФ-а всичко е Бош. Части задължително се поддържат 10г.
Споделяла съм как купувала за себе си и мои познати:
1. Намирам сервизното ръководство.
2. По каталожни номера намирам частите в магазинната ни мрежа.
3. Тест в магазина и покупка.
(Дали в Технополис и сие ще ти разопокават уред и пуснат преди да го купите?)
Не разчитам на сервизи, понеже съм на 5-и етаж без асансьор.
Единствено не мога да препрограмирам елементи по платките, понеже нямам програматор.
(поставила съм у-ва п/в токови удари)

# 157
  • Мнения: 2 643
PAV1 ти си ангажирана в продажбата ли на второупотребните?

# 158
  • Мнения: X
Nivea Simple Smile  Hug
Размя ме.
Съдействам на познати и съседи, когато им се развали нещо.
(доста капаци, вкл. и на автомобилът ми съм отваряла)
След като 3-ма "зареждаха" апартаменти за под наем и им избрах ВУ,
монтирах и т.н. видях разликите.
ПП През миналия век (91г) бях принудена сама да се справя с пералнята си Перла 05.
Сама жена с едногодишно дете в студентско общежитие.
И се почна...
Работата ми е свързана с техника в сферата на комуникациите.

# 159
  • Мнения: 4 270
Nivea Simple Smile  Hug
Размя ме.
Съдействам на познати и съседи, когато им се развали нещо.
(доста капаци, вкл. и на автомобилът ми съм отваряла)
След като 3-ма "зареждаха" апартаменти за под наем и им избрах ВУ,
монтирах и т.н. видях разликите.
ПП През миналия век (91г) бях принудена сама да се справя с пералнята си Перла 05.
Сама жена с едногодишно дете в студентско общежитие.
И се почна...
Работата ми е свързана с техника в сферата на комуникациите.
Леле, щом монтираш...Висока летва си Laughing
Не съм и от тези, които гледат основно външния вид, но освен да сменя крушка, друго вкъщи не правя.
Виж, с колата съм "по-умеята".

# 160
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз съм против уредите втора употреба. Има много изгодни и сполучливи предложения, но не бих разчитала единствено на късмет да попадна на добре експлоатиран в миналото и не от мен уред. Моделите са стари, което е проблем за намирането на резервни части при евентуален проблем, а приспособяването на наличните части в сервизите,в които техниците са събрани от кол и въже, истински ме плаши. Не говоря за части с еквивалентно качество. Предпочитам нов уред, който да бъде поддържан в оторизиран сервиз. Вечни неща няма, но висока експлоатационна надежност се постига с правилно използване на уреда и оригинални резервни части. Само ново, това е моето разбиране. Марка, модел...според възможностите, но винаги от по-висок клас, от наличното в магазинната мрежа в България.
Aз съм на същото мнение. Няма как да знаем как е бил експлоатиран един ел. уред. Може да е бил поддържан много дебре, може да му няма нищо и да е сменен, само защото е излязъл по-нов модел, може и в заведение да е бил и "да са му стопявани лагерите" както се казва, или в домашни условия да не е поддържан. Отделно, понеже повечето такива уреди не са предназначени за БГ и частите им не винаги се намират с лекота. Марки и модели нови уреди има доста на пазара за различни предпочитания и финансови възможности, има и уреди на изплащане.

# 161
  • Мнения: X
Отделно, понеже повечето такива уреди не са предназначени за БГ и частите им не винаги се намират с лекота. Марки и модели нови уреди има доста на пазара за различни предпочитания и финансови възможности, има и уреди на изплащане.
  Joy
Няма уреди за БГ, а за източна и западна Европа.
Частите са едни и същи, но произведени в различни заводи-производители.
А дебелината на ламарините?-ха
Ето за NEFF-а помпа на българския пазар, която се влага при Bosch, Siemens, Constructa...
(651956)
http://www.techno-slavelia.com/product/162BH25-%D0%9F%D0%BE%D0%B … 8,-SN27L2,-SN27L8
http://picclick.it/Umw%C3%A4lzpumpe-Heizpumpe-Motor-Bosch-Siemen … 201402026525.html

# 162
  • София
  • Мнения: 12 555
Здравейте момичета,

от 3 години умувам дали да си жертвам един шкаф в и без това тясната и малка кухня за съдомиялна. Оказа се, че на всичкото отгоре свободно стояща няма как да се сложи, защото на двете възможни места дълбочината на плота е съответно 55 и 57 см. Така че явно единственият вариант е за вграждане под по-дълбокия плот плюс преместване на шкаф. Голяма галимация. За капак ММ е доста скептичен - теорията му е, че съдомиялните не мият качествено.
Както и да е.
Поради финансови съображения, не искам в момента да давам много пари за този уред, а поради липса на място вариант 60 см е абсолютно изключен, затова след доста четене и разглеждане се ориентирах към този модел на Беко.

http://www.technopolis.bg/bg/Dishwashers/Built-in-dishwasher-BEK … IS-28020/p/680629

Моля за мнения - струва ли си или направо да се отказвам и да не си организирам сложните еквилибристики.

# 163
  • Burgas
  • Мнения: 503
 nana77 ,изобщо не се чудете-по-добре един шкаф по-малко,отколкото без съдомиялна Peace
За бюджетен вариант машината е перфектна ,няма такова нещо като"не мие качествено"- ползвам Беко,ето тази машина с 6 програми   http://www.technopolis.bg/bg/Dishwashers/Built-in-dishwasher-BEK … IS-26020/p/680620  вече 10 месеца ,работи ежедневно PeaceНяма такова облекчение!

Последна редакция: чт, 02 фев 2017, 00:30 от borka01

# 164
  • София
  • Мнения: 12 555
nana77 ,изобщо не се чудете-по-добре един шкаф по-малко,отколкото без съдомиялна Peace
За бюджетен вариант машината е перфектна ,няма такова нещо като"не мие качествено"- ползвам Беко,ето тази машина с 6 програми  http://www.technopolis.bg/bg/Dishwashers/Built-in-dishwasher-BEK … IS-26020/p/680620 вече 8 месеца ,работи ежедневно PeaceНяма такова облекчение!

Ох, кухнята ми е събрана на бившия балкон, та шкафът си е шкаф. Колкото до немиенето - това е теория на мъжа ми  Mr. Green
Като гледам Вашето Беко е същото, като това на което съм се спряла, поне аз не виждам разликата, но и не разбирам от съдомиялни. Ааааа, явно в броя на програмите е разликата.
Благодаря, че ми отговорихте.

Общи условия

Активация на акаунт