Всякакви въпроси относно съдомиялните - 19

  • 97 584
  • 763
  •   1
Отговори
# 555
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Няма миялна без сушене, както е писала Angel_Dust. Само кратките програми обикновено нямат такова.
Какво имаш предвид?

# 556
  • Мнения: 5 160
Оптимално сушене и невероятен блясък благодарение на технологията Zeolith®.

Скрит текст:
Благодарение на многократно награждаваната технология Zeolith® вече имате повече възможности за пестене на енергия и за постигане на перфектни резултати. Процесът на сушене изисква по-малко енергия, а разходът на мощност е значително по-нисък: най-ниският разход на енергия в най-добрия клас на енергийна ефективност A+++ или дори с още 10% по-малко. Тайната на тази икономия на енергия се крие в естествения минерал зеолит. Той се възстановява след всеки цикъл на пране през целия жизнен цикъл на уреда и никога не се налага да го подменяте.


Чуди се дали да вземе минерала  ("единият е със зеолит сушене и е с 200 лв.по скъп.")

# 557
  • Мнения: 382
Ами аз досега съм ползвала само Канди 100 годишно и нямаше сушене,после Беко сравнително ново и то няма сушене,отварях вратата да се изсушат съдовете.А този Бош който съм харесала има функция за изсушаване на съдовете,не знам как да обясня.Явно не мога,но и аз не знам,та затова питам...

# 558
  • у нас
  • Мнения: 1 872
Аз имам този Бош със сушенето. Не мога да дам сравнение, защото това е първата ми съдомиялна. Доволна съм. На повечето програми суши около 20-30мин. Съдовете излизат абсолютно сухи. Един два пъти я отворих точно след края на програмата, но излизаше много пара/съдовете бяха сухи/. Тъй като нямам ширма там и всичката пара се лепи по тавана вече я пускам вечер и отварям чак сутринта. Съдовете са още топли и сухи.
В магазина и аз попитах нямат ли всички сушене. Коментара на консултанта беше,че тази е много икономична ,тъй като този камък поема топлината от водата при миенето и после я отдава при сушенето, дефакто не консумира електричество когато суши.

# 559
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Ами аз досега съм ползвала само Канди 100 годишно и нямаше сушене,после Беко сравнително ново и то няма сушене,отварях вратата да се изсушат съдовете.А този Бош който съм харесала има функция за изсушаване на съдовете,не знам как да обясня.Явно не мога,но и аз не знам,та затова питам...

Аз преди 15 г си купих Беко и имаше сушене, сега от 5 г съм с Бош, пак има същото сушене. И при двете са излизали сухи с изключение на пластмасови и теглонови съдове. Освен това е нормално като се отвори да има пара и след това да доизсъхнат. Така че ми е странно Бекото поне да няма сушене.
За тази технология не знам, нищо не мога да ти кажа.

# 560
  • Мнения: 10 773
И ние сме с BEKO DFS 28020 W от няколко дни. Видях, че по-скъпите марки имат сушене, а тя няма, но реших да го прежаля заради изгодната цена. Иначе сигурно е хубава екстра.
Някъде четох, че сушенето има значение, когато след края на миенето, машината остава дълго затворена. Аз имам намерение да я отварям възможно най-скоро и да я държа леко отворена, когато не работи.

# 561
  • София
  • Мнения: 12 568
И ние сме с BEKO DFS 28020 W от няколко дни. Видях, че по-скъпите марки имат сушене, а тя няма, но реших да го прежаля заради изгодната цена. Иначе сигурно е хубава екстра.
Някъде четох, че сушенето има значение, когато след края на миенето, машината остава дълго затворена. Аз имам намерение да я отварям възможно най-скоро и да я държа леко отворена, когато не работи.

Нещо май аз не разбирам. Чиниите ми излизат винаги сухи. А и не съм чувала миялна да не суши чиниите.

# 562
  • София
  • Мнения: 23 214
някои сме и виждали даже  Rolling Eyes
всяка сутрин като я отворя си текат рекички.

# 563
  • Мнения: 10 773
Може би защото остава затворена цяла нощ и парата се превръща във вода на сутринта?

# 564
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Може би защото остава затворена цяла нощ и парата се превръща във вода на сутринта?

Не е заради това. 15 г почти само така ползвам миялна, пускам я вечер, сутрин я вадя, само събота неделя като пускам по 2, тогава отварям веднага. Естествено при втория вариант излиза пара и е нормално да се оставят съдовете малко.

Къде пише на този модел, че няма сушене? Да не казвам голяма дума, обаче няма начин от тия 8 програми всичките да са без сушене. Старата ми Беко беше такава 45 см с 8 програми, само че за вграждане. Евтина, здрава, хубава, по-тиха, по нищо не отстъпваща на сегашния Бош и си имаше абсолютно всякакви екстри и програми. Мисля, че само на 20-40 мин (забравила съм точно) и на тази за плакнене нямаше сушене, на другите 3-4 имаше. Много много ми е странно, ако е така.

# 565
  • Burgas
  • Мнения: 503
Момичета,доколкото съм чела,зеолита е минерал,който е добавен ,мисля ,че към топлообменника на машината и намалява доста разхода на енергия при сушенето,т.е. вдига класа на енергийна ефективност на уреда ,не знам какъв ефект има при самото изсушаване на съдовете,защото нямам опит с такава машина Peace Моята е Беко за вграждане и няма зеолит,въпреки това всички съдове ги вадя напълно сухи от машината(с изкл.на пластмасата,която не винаги е суха)

# 566
  • Countryside
  • Мнения: 11 654
Незнаех, че има миялни без сушене. Моята е със сушене, и дори след отложен старт всичко е сухо. Само има някоя друга капчица по вътрешната страна на вратата, която е инокс.
Незнам каква е разликата в цената, но едва ли е чааак толкова голяма. Със сушене е супер удобно, иначе трябва да бършеш съдовете или да ги слагаш на сушилник.

# 567
  • София
  • Мнения: 757
Ааааа, не. Няма да ви чета повече пък  Crossing Arms Колкото повече чета, толкова повече се обърквам, а още не съм почнала да я ползвам. То верно, че не е висок клас моята - все пак е за вила, ама пък да гледам има ли сушене - хич не съм се сетила. Остава и да са мокри като ги вадя - направо ще се гръмна!
И май нямам и плакнене, така като гледам -  ooooh!. Прецакване яко ....
Моята е тази:

http://www.technopolis.bg/bg/Dishwashers/Built-in-dishwasher-WHI … -ADG-301/p/683162

# 568
  • Бургас
  • Мнения: 10 367
Ааааа, не. Няма да ви чета повече пък  Crossing Arms Колкото повече чета, толкова повече се обърквам, а още не съм почнала да я ползвам. То верно, че не е висок клас моята - все пак е за вила, ама пък да гледам има ли сушене - хич не съм се сетила. Остава и да са мокри като ги вадя - направо ще се гръмна!
И май нямам и плакнене, така като гледам -  ooooh!. Прецакване яко ....
Моята е тази:
http://www.technopolis.bg/bg/Dishwashers/Built-in-dishwasher-WHI … -ADG-301/p/683162

Не си се прецакала, споко. Laughing
Много добре изглежда машинката. Има си сушене, плакнене, че и половин зареждане.  Grinning

# 569
  • Мнения: 731
А, като казвате, че вадите сухи съдовете има ли вода по пластмасовата част на кошниците? Нашата е Бош, 45 см, води се една от най-добрите, но след всички програми има вода по пластмасовата част на кошниците, особено по най-горната трета кошница, както и по вратата и се чудя така ли си е или има проблем. А има и програми, при които има влажни капки по доста от съдовете.... newsm78...първа съдомиална ми е  Blush

Общи условия

Активация на акаунт