Всякакви въпроси относно съдомиялните - 19

  • 97 474
  • 763
  •   1
Отговори
# 570
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 729
Е, след като пластмасовите съдове излизат мокри, ясно е, че и пластмасовите части на машината ще са мокри.

# 571
  • Мнения: 726
Така е, и на мен ми е ясно, но водата не е малко и определено води до намокряне на съдове и прибори. Това, в съчетание с водата по вратата при всички програми и, че при някои програми остава и по съдовете ме кара да задам този въпрос, защото има потребители, които говорят за идеално сухи съдове извадени от току що приключила съдомиялна, ме кара да се чудя дали е въпрос на възприятие и гледна точка или проблем в конкретната съдомиялна...

# 572
  • Мнения: 5 160
6tiplio, кой модел точно е? Мерси.

# 573
  • Мнения: 155
Здравейте, преди 3 месеца си взехме съдомиялна за вграждане Сименс, взехме я втора ръка с 1 месец тест период. работеше добре, но преди 2-3 седмици започна да не се отваря капачето където се сипва препарата за мие на съдовете, съответно съдовете остават мръсни. Искам да попитам някои може ли да каже на какво се дължи това?

# 574
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 729
Възможно ли е да слагаш нещо по-високо, което да пречи да се отвори.

# 575
  • Мнения: 155
мисля че не, пък и то е на вратата. Трябва да се натисне леко, за да се затвори. Първо си помислих, че съм го натиснала много силно. После пробвах и другите програми и не иска , като свърши си стои затворено и като го отворя препарата е вътре.

# 576
  • Мнения: 382
Благодаря на всички включили се по повод сушенето.Не е въпроса за 200 лв. разлика,ами дали самия модел е читав,понеже е намален доста и ме съмнява дали тази зеолит технология е толкова съвършенна.Инъче другият Бош,може също да има сушене,но в магазина много искат да ми продадат този,та затова така разпитвам.
А тези,които не са виждали съдомиялни без сушене,мога да ги поканя на гости на вилата. Grinning

# 577
  • Мнения: 2 420
Когато гланцът не е настроен правилно, съдовете остават мокри.
Това може би е обяснението за миялните "без" функция сушене. Laughing

# 578
  • София
  • Мнения: 12 006
Че то ако една миялна няма функция сушене има ли смисъл да се слага гланц, след като той способства именно за изсушаването на съдовете? newsm78

# 579
  • Мнения: 2 420
А споменатите "без фукция сушене" миялни дали имат отделение за гланц?
И ако да, за чий .кеф. тогаз? Joy

# 580
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Може ли да дадете конкретни модели на тези, които са без сушене.
Точно си мислех и аз да пиша за гланца.

# 581
  • София
  • Мнения: 2 521
https://www.tehnomix.bg/whirlpool-adp-321-ix
В описанието на тази пише "статична система на изсушаване".
Може ли някой да обясни що е то?
И въобще модела става ли? Пита ме моя близка за съвет.

# 582
  • Мнения: 726
6tiplio, кой модел точно е? Мерси.
Моделът е  Bosch SPV69T70EU 45 см.
Като цяло съм доволна, три кошници, с добро разпределение, добре измива и е тиха, но водата ме притеснява, а може и аз да съм по-взискателна, трудно ми е да преценя, защото ми е първа съдомиялна. Между другото, още една потребителка беше споделила такива наблюдения, че не е доволна от сушенето, ще е супер ако и тя се включи, мисля, че се казваше ''moonriver'', да сподели дали е питала в сервиза, аз все не успявам да стигна до там..А, да и не ползвам гланц, което също най-вероятно има значение..

# 583
  • Countryside
  • Мнения: 11 641
И аз имам Бош, нямам никакви проблеми със сушенето, само лек конденз по вратичката, ако съм я пуснала на нощна и я отворя на сутринта. Гланц не ползвам. Според мен няма връзка гланца със сушенето.

# 584
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 496
Никаква идея нямам има ли сушене или не моята машина. Съдовете излизат сухи, но пък се стичат вадички по вратата, когато я отворя. Не ползвам гланц, само таблетки. Ужасно съм доволна от резултатите, независимо коя програма ползвам. Установих, че и за 29 минути съдовете ми излизат перфектни, така че напоследък не ползвам друга, ако няма силно замърсени тенджери, тави и тигани.

Общи условия

Активация на акаунт