Зимна приказка навън настана, а АПРИЛчетата са на топло в корема на мама-10

  • 45 304
  • 753
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 18 679
Докторе, болничен съм, нали се заклах на Коледа, само ти не си разбрала Laughing Не че не работя от вкъщи де, ей на, днес цял ден писах, брисах...
А на мен нуждата от космонавт не ми е чак толкова абсурдна през април. В началото на миналия април бяхме на ски, в Пирин се утрепа да вали сняг Rolling Eyes Засега няма да купувам, разбира се, моят термин е на 01.05. все пак, но си имайте едно наум. Особено, ако сте планинари, горе до май си има сняг стабилно. Така че зависи си от времето и от начина на живот на конкретното семейство.

Оф, дано утре да е натрупало стабилно, че малкият изтрещя тия дни, горкото. Ще го изведа да го овъргалям едно хубаво в снега Hug

# 31
  • Мнения: 1 111
belinda, с новородено надали някой ще кара ски. И според мен е излишна покупка космонавта за тези бебета. Дори и да е много студен април ние просто няма да ги извеждаме. За рекламите в youtube - ползвай adblocker.
mmmartity, много неприятно, дано всичко е наред!
Между другото доколкото съм се сблъсквала с Лупото наистина е много здрава количка. На мен ми идва малко голяма, но ако си ок с това е чудесна.

# 32
  • Мнения: 1 341
Белинда аз съм си изтеглила разни гимнастики от замундата, (не че сега ги правя заради болката в ребрата де) и не се занимавам с реклами, виж там няма ли ги твоите упражения.
Ох Линдичка и Доктор мерси за мненията.   Hug Махна и ти много ме обнадежди за това Лупо. Така и ще направя ще я взема тази количка, та толкова ако не ми е удобна или реша че не ми харесва после ще купувам друга Simple Smile)
Сега ще се насочвам тогава към другите покупки  Party
Момичета които сте на прегледи пишете как е минало и колко сте порастнали че аз съм чак на 17.01 и съм доста нетърпелива вече. И ставам да вечерям Лека от мен  Wink

# 33
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами аз затова казах, че си зависи от начина на живот на семейството. Аз предпочитам да изведа бебе в космонавт, отколкото да не го извеждам, щото било студено. Април няма начин да стане чак толкова студено, мисля си. А в планината горе обикновено е слънчево и по-топло, отколкото в мъглива София Simple Smile Но като цяло и на мен ми се струва, че до космонавти няма да опрем.

Ще си сложа адблокер, мерси Hug Мислех, че тая гадост уиндоус десет има вграден, но явно не.

Ммарити, от къде го лепна това чудо ooooh! Добре, че няма нищо тревожно с бебето!

# 34
  • София
  • Мнения: 4 011
ditmade - нямам представа къде съм я лепнала. Нито котка гледам, нито съм по месото. Изследвах се рутинно през октомври и излезе положителна в 3 различни лаборатории. Пих антибиотик 2 месеца за предпазване на бебето от евентуална зараза и тази седмица бях на контролно изследване та така... Оттогава кой ли не ме е следил да гледа всичко ли е наред с бебето - моя АГ, Марков, Чавеева, Велев,... Уж всичко е наред, даже всичките казваха, че излишно се тровя, ама какво да направя като ме е страх за бебчо - всяка мама би се тровила на мое място...

Дано отмине по-бързо, че само притеснения ти липсват. Стискам палци!

# 35
  • Мнения: 1 111
belinda, аз също много извеждах бебето, но съвсем новородено на много студено не бих. А те като са на месец ще е вече май, няма как да трябва космонавт.

# 36
  • варна
  • Мнения: 262
Здравейте и от мен  Simple Smile,  благодарско за темата.
В събота съм на лекар и никак не ми е ясно дали ще мога да отида newsm78
Варненски майчета, къде мога да видя най - много модели колички на едно място? До сега ходих само в Рая и Хиполенд, обаче нещо...голяма драма ще е с тая количка.

# 37
  • Мнения: 1 495
Аз като фенка на слинга в много студено време бих го изкарала в слинг, отпред се топли от мама, отзад слагам полар. Така веднъж бях изкарала малкия в един дъжд, трябваше да ходя някъде, аз под чадъра, а на бебето му беше топличко и си спеше.

# 38
  • Мнения: 1 049
Аз също мисля да се прибвам със слинг. Струва ми се много удобно, особено ако имаш излизане за бързо и за малко, че представям си какво е да мъкнеш колички само да отидеш за пет минути до магазина.
За токсоплазмозата, до колкото знам, може да е и от недобре измити салати, ножове и т.н., не е нужно човек да гледа котка или да яде месо.

# 39
  • Мнения: 53
Здравейте и от мен  Simple Smile,  благодарско за темата.
В събота съм на лекар и никак не ми е ясно дали ще мога да отида newsm78
Варненски майчета, къде мога да видя най - много модели колички на едно място?
И на мен ми е сложно с количката. Досега ходих в Галикс и Рая тойс. Препоръчаха ми още Зарафа, Рошко и Слънце. И още един, който не знам как се казва, но бил до Декатлона. Тях ми предстои да обикалям и ще трябва да си избера.
Иначе днес бях на преглед. Малкият Чочко станал 1300 грама🚼, малко по едричък вървял, с около седмица напред. Каза ми докторката, че можело и от това да са ми контракциите - матката един вид не се разширявала толкова бързо, колкото растял. Продължавам с магнезия значи.

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
На мен ми дадоха слинг, но имам чувството, че ще се обеся с него  Grinning

# 41
  • Варна
  • Мнения: 594
Здравейте и от мен  Simple Smile,  благодарско за темата.
В събота съм на лекар и никак не ми е ясно дали ще мога да отида newsm78
Варненски майчета, къде мога да видя най - много модели колички на едно място? До сега ходих само в Рая и Хиполенд, обаче нещо...голяма драма ще е с тая количка.
Ахъъ... няма. Ние ходихме до 2-та хиполенда в моловете, Рая, Зарафа и има един магазин "Биберон" зад х-л Черно море. Само че в последния предлагат колички за над 1000 лв. но пък имат хубави промоции от време на време. Последно имаха на Hauck на добра цена. Гледам сега още един магазин "Слънце", където не съм ходила - и него ще посетя задължително.
Вече съм в голяма дилема за лупото и dada paradiso.
Линдичка, https://youtu.be/5aBqcPsUDRo?t=1m32s  За този модел говориш нали? Трябва да го видя на живо. Коша наистина изглежда голям .. а аз каквато съм дребна (и вече търкаляща се) трябва да видя дали ще се оправям с него.
Вижте и тази https://youtu.be/Sp266IYlGPE?t=35s   Много готина ми се вижда, в същност повечето модели са готини ...и изглежда са с подобна стабилност на рамата, като Лупо ... пак трябва да я видя на живо.
Мартиту ... Много неприятно, милата, и аз щях да се притеснявам много ако имах токсоплазмоза.  Sad  Добре, че поне бебчо си изглежда добре. Спазвай каквото докторите те съветват и така... те вярвам че имат опит с такива случаи.
Сега и аз се шашкам с тези контракции, като знам вече кое е контракция. Малко е дискомфортно, особено ако се случи докато вървя, а понякога се чудя контракция ли е или не е, пак чувствам стягане, но за по дълго време и не мога да разбера бебето ли ми тежи и опъва кожата на корема, или е продължителна контракция. Моя АГ не знае че имам контракции, и твърдеше че нямам (съм нямала?) на последния преглед, но той ме погледна за 2-3 мин. на ехографа, дали наистина е видял, и как стигна до този извод не знам.
П.с.  Добре де, убедихте ме че е важно кошчето за кола, може би ще взема.. той и ММ казва да вземем... ама знам ли аз колко ще го ползваме, като ММ е шофьора, а той ще е все на работа и не се знае колко често ще излизаме с колата  newsm78 Но пък така или инъче мога да го продам после...

# 42
  • Мнения: 1 280
Tintiri Mintiri,за сега май ти си с най-голямото бебе.  Mr. Green Като чета другите как са по 700-800г ,твоето е доста развито,а може би си и в по-голяма седмица от тях. Thinking

# 43
  • София
  • Мнения: 18 679
Моето последно го "измериха" 680 грама Laughing

Офф, ядох на вечеря едни зелении и сега нещо ме тормози стомахът Sad То е бълбукане, подпиране оттук-оттам, ще рече човек, че слон съм изяла, а не една купа с трева!

# 44
  • София
  • Мнения: 779
manhamanha мерси за темичката bouquet

Аз от вчера съм болна и днес по спешност ходих да ме прегедат. Бебо е добре 28 седмица е 970 гр., малко е слабичък, обиколката на коремчето му е най-назад, но си расте иначе и върви стабилно с една седмица напред (т.е. точно спред зачеването).

Аз започнах да вадя какво пазя от синът ми, реших че ще вземем нова кошара на Икеа, а старта ще я сложим на вилата. Здрава е, запазена е, но цвета и не се връзва много със спалнята. Колко чаршафи, одеала, обиколници и пелени извадих, ужас ви казвам, има поне за 2-3 бебета. А и колко дрехи имах. Сега съм решила 5-6 комплектчета и ще ги пера и суша. Толкова бързо омалява всичко, а и все подаряват.

ОХ зачекнали сте болната ми тема ските, така ми се карат. Ако ме огрее с времето може да отида април след като родя (аз се глася даже март да раждам), само не знам как ще влезна в екипчето, ама все ще излисля нещо за едното спускане Mr. Green Иначе и сега ще ходим семейно на ски, но аз ще се разхождам и спя в хотела Sad

За количките засега съм се спряла на Chicco urban, Jane muum matrix, Mutsy Evo. Събота ще обиколим на живо да преценим, че чико имат 30% намаление до 15. Мисля и малко шишета да взема също

Общи условия

Активация на акаунт