Искам да кажа ... (104)_09.01-15.01

  • 57 420
  • 959
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10 636
Ама на мен само някоя събота или неделя ми се отваря парашута, през останалото време съм си на батерии и когато има възможност уикенда удрям един сън Laughing На море или друга почивка, съня ми е задължителен, нали е почивка Simple Smile, а най-обичам ако успея да приспя и домочадието, да не ми шават, шушкат и проверяват дали спя Naughty

Белинда, успех с колите - каквото са казали другите и аз мисля същото  Peace

# 31
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
...,детето установи,че не сме толкова скучни,акО да сме стари и женени  hahaha.

Не заблуждавайте детето, лицемери такива! Всички женени са заети и скучни, имат мазоли, ипотеки, ядове в работата, тъпи съседи и нямат време за ни-що. Мъжете дебелеят, омалопишкват се и се пропиват. Жените се олелчват, офригидват и подкиселяват. Кажете му истината  Wink.

# 32
  • София
  • Мнения: 18 679
Ако не бързате, Белинда, свалете и заредете акумулаторите на зарядно.

Хе-хе, добре го каза. Аз ли да го сваля или някое от децата ще се справи Laughing
Ще звънна утре на един приятел да видим дали знае как става това с тока, че аз нищо не разбирам. Ако не, здраве, ще карам с таксита и като се върне онзи разбирачът, ще му връча касовите бележки за осребряване Twisted Evil

# 33
  • В Космоса
  • Мнения: 9 883

Много знаеш ти! Него питала ли си го? Mr. Green

# 34
  • София
  • Мнения: 7 133
Куркума, имах впредвид, че ще има ток, за да стигне до магазина, за да си напазарува  Grinning, все пак новата кола предполага и нов акумулатор.
Аз всяка сутрин се терзая дали ще запаля, нищо че акумулатора ми е на 1 година  Confused
Янтра, наш приятел заспа на театрално представление, бяхме на първия ред, а той кротко захърка. Един от артистите се изнерви и го събуди  Wink

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 23 875
И аз се терзая дали ще запаля, знам ли го какъв е дизела. Уж от реномирана бензиностанция сипвам, ама то знае ли се.

# 36
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Схемата  за свързване, при подаване на "ток", е следната:

Убедете се, че и двата автомобила работят с еднакво напрежение (най-често 12 В). Закачаме щипките в следния ред:
- единият кабел: от плюсовата клема на изтощения акумулатор към плюсовата на заредения
- другият: от минусовата клема на заредения към гола метална част от двигателя или рамата на автомобила с изтощен акумулатор

Добре е двигателят на автомобила-донор да работи в обороти, докато другият се опитва да запали. Откачането става в обратен ред. Хубаво е да знаете, че докато пипате по клеми и щипки е добре да свалите пръстени и гривни, да не се случи някой случаен контакт.

Куркума, имах впредвид, че ще има ток, за да стигне до магазина, за да си напазарува  Grinning, все пак новата кола предполага и нов акумулатор.
Аз всяка сутрин се терзая дали ще запаля, нищо че акумулатора ми е на 1 година  Confused

О, да,  за толкова става - ще запали след едно пазаруване. Инак не се бой - едногодишен акумулатор е практически нов. Специалистите казват за акумулаторите, че всяка година работа след шестата е бонус.

# 37
  • югозапад, под "Марков камък"
  • Мнения: 1 200
Лили, благодаря за темата!

Предишната я поизпуснах, два дни на студа тока е дискотека, ту има, ту няма.Парното ни е с помпа на ток та и студ брахме тея почивни дни. По едно време в неделя сутрин си мечтаех за циганска печка на дърва в средата на хола ала няма. Детето го командировах у майка ми там ток имаше нищо, че е на две улици по-надолу от нас Simple Smile. До сряда  са ваканция тук учениците ама се надяваме на още, че е много студено да му се не види!

Следобед спя само на морето и то не всеки ден. През останалата част от годината и да имам време да дремна не мога, въртя се, ставам и накрая захващам нещо.

# 38
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Откакто съм пълнолетен, винаги заспивам на театрални постановки. Знам, че не е хубаво, но е нещо като условен рефлекс, затова и избягвам да ходя на такива мероприятия, да не смущавам актьорите. те нямат вина.

# 39
  • София
  • Мнения: 7 133
Куркума, моят акумулатор е "куча марка", затова, не че марковите са гаранция де  Mr. Green
Янтре, като карах дизел, зимата си купувах някаква добавка за ниски температури от бензиностанцията.

# 40
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Куркума, имах впредвид, че ще има ток, за да стигне до магазина, за да си напазарува  Grinning, все пак новата кола предполага и нов акумулатор.
Аз всяка сутрин се терзая дали ще запаля, нищо че акумулатора ми е на 1 година  Confused
Янтра, наш приятел заспа на театрално представление, бяхме на първия ред, а той кротко захърка. Един от артистите се изнерви и го събуди  Wink

Най-сладката случка със заспиване на неподходящо място съм преживяла в една студентска аудитория. Зима, вън студ като сегашния, вали кротко сняг на парцали, вътре топличко, преподавателят говори бавно и напевно, предметът е литературознание. Един колега на втората банка заспива. Преподавателят го гледа укорно и повишава тон, четейки, обаче колегата си спи. След известно време на възмущение и "гледам и не вярвам на очите си", преподавателят каза на колежката в близост до заспалия: Ама моля ви се, колежке, събудете колегата! Това е важна лекция, няма откъде да ги прочете после тези неща! На което колежката невинно отговори: Ааа, не! Аз в чужди работи не се бъркам. Вие сте си го приспали, вие го събудете!
Звучи като виц, обаче си е чиста истина. Като гръмнаха в смях първите редове, които бяха чули и после разказаха по веригата на задните и цялата аудитория се захили, колегата се събуди, а преподавателят гневно каза, че "никакви литератори няма да излезе от вас, несериозна работа" и се изнесе като кораб от пристанище - с издути от възмущение гърди, гордо  величествено. Той по принцип си изглеждаше внушително и си приличаше на кораб.  

# 41
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 888
Аз от опит в студове (-47С) знам, че колата трябва да се припалва.
И не е проблемът в акомулаторът. В канада имахме специални хитъри (външни нагреватели) за радиаторите. За големи студове има специални масла.
Днес е 10С, онзи ден -5С- всичко ми е замразнало. Направо не ми се поглежда градината.
На обед не мога да спя- за мен съншт трябва да е мин 6 часа. Не че вечер заради пустите му книги спя повече от 5 часа....

За непалещи коли ( акомулатор) препоръчва едни джаджи. Казват им стартери. Голямо е колкото айпад 4", но върши уникално добра работа.
http://www.tomtop.com/en/starters-1429/p-k1960au.html?currency=U … ontent=US_Catalog
Препоръчвам с две ръце. Имаме го от 3 години, а тук заради толият климат акомулаторите умират докато са още в гаранция.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 23 875
Янтре, като карах дизел, зимата си купувах някаква добавка за ниски температури от бензиностанцията.
Забраниха ми от Ситроен. И докато е в гаранация ще слушам.

# 43
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
С акумулаторите е като с белота. Не трябва да има дълги паузи.

# 44
  • София
  • Мнения: 18 679
Чух се с моя приятел. Единодушно решихме да купим нов акумулатор, той ще ми го смени. Предвид преклонната възраст на моя, това с кабелите ще е временно решение и не се знае дали утре пак няма да умре, даже по-скоро е сигурно, че ще умре. А колата на милото хич няма и да я изравям от пряспата. Да си я оправя пък Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт