2. Мнения за "Оазис строй" Пловдив - Оазис1-8

  • 183 140
  • 1 021
  •   1
Отговори
# 900
  • Мнения: 122
Pipi, аз пък познавам човек, който е занесъл 25 хиляди евро в брой в офиса и е получил квитанция. А кажи ми кое е законното в това?
И човекът е истински притеснен дали ще си получи апартамента. Не знам кой кого е срещал в града, но в полицията казват, че босовете са се чупили в чужбина.

Как получихте такава информация в полицията. Нима мога да се обадя в полицията и да попитам кой къде е!? Не се заяждам, просто любопитно ми стана. Баща ми е полицай, но не съм чувал, че полицията може да бъде нещо като бюро справки. В коя "полиция" попитахте? И как си формулирахте въпроса? Много странно! Аз също знам, че Паулин е в ЮАР, но информацията ми не е от полицията.
П.с. А дали "човекът ще си получи апартамента" няма никаква връзка с това как е платил. Той може (и трябва) и по банка да плати и пак да не го получи. Това са рисковете, когато купуваш 4кв.м. идеални части от буренясала поляна. Само за статистиката: досега конкретно от тази фирма всички са си получавали апартаментите.

# 901
  • Мнения: 82
Боже, Боже... нямате спирка Simple Smile Между другото се оказа, че доста фирми работят така. 30 % през банка, останалото в брой и с касов орден. И това го казвам от първа ръка... не от слухове на чичо Пенчо третия братовчед Simple Smile Колко е правилни и законно е друг въпрос. Да не забравяме, че в България "закон" е врата в полето. Ако не беше така щяхме ние да сме в парламента, а ония смотльовци от телевизията в затвора. Всичко останало е плюнчене.
Искрено се надявам да си довършат обектите, защото Пловдив си се разширява и си има нужда от нови сгради.

# 902
  • Мнения: 54 512
П.с. А дали "човекът ще си получи апартамента" няма никаква връзка с това как е платил. Той може (и трябва) и по банка да плати и пак да не го получи. Това са рисковете, когато купуваш 4кв.м. идеални части от буренясала поляна. Само за статистиката: досега конкретно от тази фирма всички са си получавали апартаментите.

Ключовата дума е "досега".
Дано да няма пръв път.

zenkou, ти като купуваш и препродаваш апартаменти, би ли казал коя друга фирма продава така, право на строеж?
Следя пазара от доста време, всички цени са за апартамент, не за право на строеж.

# 903
  • Мнения: 122
Дева, когато плащаш преди акт 16, винаги ти продават право на строеж. Такава е практиката и няма нищо незаконно в нея. Ако жилището е вече построено и да искат не могат да ти го продадат като "право на строеж". Явно вие сте купували досега готови жилища. Аз винаги купувам на зелено. Но аз съм в бранша и познавам инвеститорите и изпълнителите. Знам кой кога си плаща фактурите, дали е редовен, дали трупа задължения, а и ги познавам като хора какви са. Има много читави хора сред тях, но трябва да си в кухнята за да знаеш кой какъв е.

# 904
  • Пловдив
  • Мнения: 9 716
...

Как получихте такава информация в полицията. Нима мога да се обадя в полицията и да попитам кой къде е!? Не се заяждам, просто любопитно ми стана. Баща ми е полицай, но не съм чувал, че полицията може да бъде нещо като бюро справки. В коя "полиция" попитахте? И как си формулирахте въпроса? Много странно! Аз също знам, че Паулин е в ЮАР, но информацията ми не е от полицията.


Да ти кажа името на служителя ли искаш?  hahaha Никъде не съм се обаждала, не е било нужно да звъня.
И не беше ли ти този, който каза, че едва ли не миналата седмица си пил кафе с този човек, пък се оказа, че е в ЮАР.

# 905
  • Мнения: 3 939
Пили са кафе в ЮАР. Колко му е. Човекът е в кухнята на нещата.

# 906
  • Мнения: 41 089
Дева, когато плащаш преди акт 16, винаги ти продават право на строеж.

За втори път те апострофирам за същото - това не е вярно Naughty Апартаментът се появява в правния мир след акт 14 и от тогава нататък вече може да бъде продаден като апартамент, а не като право на строеж. Казвам го от личен опит - апартаментът ми беше купен на зелено и прехвърлен след акт 14.  А предварителният ми договор беше и преди акт 14 (с платен аванс от 30%), но за право на строеж изобщо не сме се пазарили, понеже за какво ми е??? Ако фалира строителят какво ме грее, че си имам мое право на строеж?

# 907
  • Мнения: 122
Дева, така е, права си. Не съм се изразил правилно. Имах предвид когато се купува на зелено.

дунди, не си чела внимателно. Ставаше въпрос за Ицо а не за Паулин. И не съм казал че сме пили кафе.
Аз кафе не пия, те моите зъби затова са бели. И нямам нито една кариес от 1986 година насам.

# 908
  • Мнения: 19
Оказва се,че поговорката не сам толкова богат,че да купувам на зелено е вярна.Ми то е жив хазарт

# 909
  • Мнения: 122
В ктайна сметка на онези двамата братя Ицо и Паулин ли е Фламинго ГРуп? Истина ли е, че Христо е забегнал зад граница или съм разбрала погрешно?
Ето, дунди.
Моля направете нова тема, защото тази ще я затворят и няма да има къде да си изливате злобата. А аз уча задочно психология и пиша курсова работа за вас.

# 910
# 911
  • Пловдив
  • Мнения: 9 716
В ктайна сметка на онези двамата братя Ицо и Паулин ли е Фламинго ГРуп? Истина ли е, че Христо е забегнал зад граница или съм разбрала погрешно?
Ето, дунди.
Моля направете нова тема, защото тази ще я затворят и няма да има къде да си изливате злобата. А аз уча задочно психология и пиша курсова работа за вас.

Ама нали се занимаваше с недвижими имоти. Или се занимаваш с психология на недвижимите имоти.
И защо да затворят темата? Защото на някого не му изнася какво се пише тук. Странно.
Може да я заключат за надхвърляне на определения брой страници, ако сметнат темата за отчетна.

# 912
  • Мнения: 41 089
Оказва се,че поговорката не сам толкова богат,че да купувам на зелено е вярна.Ми то е жив хазарт

Хазарт е, може да спечелиш, може и да загубиш. Ама ако търсиш готово с акт 16 нищо няма да намериш, защото хазартните типове изкупуват всичко добро още на зелено. Поне в момента и поне в София е така.

# 913
  • Мнения: 19
Ей,тия 24часа "голяяямо" разследване и "голяяяма " новина. Все неща,които се коментират и обсъждат във форума.Да бяха написали нещо,което не знаем или нещо ново.

# 914
  • Пловдив
  • Мнения: 33
Търсят сензация и посещаемост на сайта им. Някои неща се верни, но повечето са помия, същото се отнася и за тази тема в последните ~40 стр.

Общи условия

Активация на акаунт