Хормонални изследвания - 6

  • 82 611
  • 724
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 26
Няма причина,просто днес си пусках тсх,което трябва да следя редовно и ей така реших да пусна и прогестерона.
Означава ли това,че е нямало овулация?

# 271
  • София
  • Мнения: 10 642
Ако утре трябва да ти дойде, то прогестерона следва да е нисък.
Когато нивата на прогестерон паднат, тогава настъпва менструацията.

# 272
  • Мнения: 420
А как варират нивата на TSH, според това кога е изследван? Аз не знаех, че трябва да е на чист ден и го пуснах на 3-ти ден. Резултатът е 2,12 и се притеснявам да не ми отложат стимулацията заради него следващия месец ( за сефте ще ми е и съм малко объркана). Дали да не го пусна втори път този месец, вече на чист ден?

# 273
  • Мнения: 1 258
Здравейте, момичета,

Не знам дали въпросът ми е за тази тема, но се надявам за отговор тъй като виждам, че има доста момичета запознати с прогестерона а на мен май ще ми създаде доста проблеми.

С положителен тест за бременност съм.
ЧХГ на 10ти ден -185
ЧХГ на 12ти ден -435
ЧХГ на 14ти ден днес -1215
Днес пуснах и прогестерон, излезе 5,75при реф. За първо тримесечие (35-141).
В деня на трансфера прогестерона ми беше 10.От тогава съм на терапия естрофем 2*1,кринон гел 2*1,зарзио през два дни.
От вчера след обяд съм с болки в корема като преди цикъл и с кървене ту розово, ту кафеникаво а понякога и с малки червени съсиречета. Това продължава и до днес и затова реших да си изследвам днес ЧХГ и прогестерона.
Притеснява ме, че е прекалено нисък и не знам дали ще може да се задържат ембрионите.
От спешния кабинет ми промениха терапията, утрогестан 3*2 през устата, дуфастон 2*1,естрофем 2*1,зарзио през ден и ношпа 3*2.
Като спирам кринон гел.

Какво мислите за този прогестерон, дали ще се оправят нещата?


Извинете ме за дългия пост, в момента ми е много объркано и притеснено.

# 274
  • Мнения: 1 258
Момичета, пак съм аз,
След като си написах поста, отидох до тоалетна и като шурна една кръв и едни съсиреци, много се уплаших.

Явно всичко свърши...

# 275
  • Мнения: 6 308
Съжалявам миличка. Задължително се обади на док и отиди да те видят. Може би все още има шанс  Praynig

# 276
  • София
  • Мнения: 4 884
Анджи, с толкова нисък прогестерон само инжекции може да те спасят Confused Дано се оправи положението Praynig

# 277
  • София
  • Мнения: 35 957
А как варират нивата на TSH, според това кога е изследван? Аз не знаех, че трябва да е на чист ден и го пуснах на 3-ти ден. Резултатът е 2,12 и се притеснявам да не ми отложат стимулацията заради него следващия месец ( за сефте ще ми е и съм малко объркана). Дали да не го пусна втори път този месец, вече на чист ден?
ТСХ, физиологично, е по-нисък в началото на МЦ / по време на М./
 

# 278
  • Мнения: 420
Брагодаря за отговора! Не звучи добре това положение  Confused Ще го пусна още веднъж към края на месеца.

# 279
  • Мнения: 55
Денис, съжалявам, че досаждам, но ако може коментар и за моите резултати  bouquet bouquet bouquet
След доста голяма пауза, аз и мм решихме, че е време за репродуктивна клиника. Дадоха ми доста голям списък с изследвания преди първия ни час, а спермограмата той ще извади при тях. Моля за някакъв коментар по резултатите ми.

Тестът да хламидия, микоплазма и уреаплазма са отрицателни. ТОРЧ отрицателен.
Уреа, креатинин - добре. Холестерол- висок- 6,49 (3,00-5,200).

ТСХ - 0,5594 (0,3500-4,9)    Преди година, когато започнах Еутирокса беше 11, след 30 дена 2,5, от тогава пада и всеки път ми намалят дозата. От анти телата ТПО са добре, ТГ високи.
ТТ3 - 1,7 (0,9-2,4)
ТТ4 - 105,03 (62,70-150,8)  

В неделя след обяд ми дойде, затова извадих в сряда 7 сутринта половите хормони.

Естрадиол - 342,3 пмол/л (147-1509)
ФСХ - 4,73 (1,7-135)
ЛХ - 4,55 ( 1,0-96)
Пролактин - 581 (72-511) - не е спазено правилото, че трябва да съм поне 3 часа будна.
Прогестерон - 0,8 (0,3-50,6)
Тестостерон - 1,07 (0,2-2,86)

Тест на тромбофилия - добър.

Желязо, по собствена инициатива - 9,5 (9,0 - 30,4)

ОГТТ и инсулин

Глюкоза - 4,7 (3,9 - 5,8)
След 60 мин. - 6,1 (няма реф. стойности)
След 120 мин. - 4,3 (няма реф. стойности)

Инсулин - 8,6 (<29,1)
След 60 мин. - 9,9 (няма реф. стойности)
След 120 мин. - 42,0 ( няма реф. стойности)


Благодаря предварително!  bouquet bouquet bouquet

# 280
  • София
  • Мнения: 941
Моля Денис за разчитане на резултата.  Praynig Мислим да започваме след месец опити за бебче и знам,  че ТСХ трябва да е до 2.. Като цяло как са ми резултатите? Пуснах по съвет на Денис и глюкоза и инсулин.. Hug
http://prikachi.com/images.php?images/214/9083214t.png

# 281
  • София
  • Мнения: 35 957
Денис, съжалявам, че досаждам, но ако може коментар и за моите резултати  bouquet bouquet bouquet
Скрит текст:
След доста голяма пауза, аз и мм решихме, че е време за репродуктивна клиника. Дадоха ми доста голям списък с изследвания преди първия ни час, а спермограмата той ще извади при тях. Моля за някакъв коментар по резултатите ми.

Тестът да хламидия, микоплазма и уреаплазма са отрицателни. ТОРЧ отрицателен.
Уреа, креатинин - добре. Холестерол- висок- 6,49 (3,00-5,200).

ТСХ - 0,5594 (0,3500-4,9)    Преди година, когато започнах Еутирокса беше 11, след 30 дена 2,5, от тогава пада и всеки път ми намалят дозата. От анти телата ТПО са добре, ТГ високи.
ТТ3 - 1,7 (0,9-2,4)
ТТ4 - 105,03 (62,70-150,8)  

В неделя след обяд ми дойде, затова извадих в сряда 7 сутринта половите хормони.

Естрадиол - 342,3 пмол/л (147-1509)
ФСХ - 4,73 (1,7-135)
ЛХ - 4,55 ( 1,0-96)
Пролактин - 581 (72-511) - не е спазено правилото, че трябва да съм поне 3 часа будна.
Прогестерон - 0,8 (0,3-50,6)
Тестостерон - 1,07 (0,2-2,86)

Тест на тромбофилия - добър.

Желязо, по собствена инициатива - 9,5 (9,0 - 30,4)

ОГТТ и инсулин

Глюкоза - 4,7 (3,9 - 5,8)
След 60 мин. - 6,1 (няма реф. стойности)
След 120 мин. - 4,3 (няма реф. стойности)

Инсулин - 8,6 (<29,1)
След 60 мин. - 9,9 (няма реф. стойности)
След 120 мин. - 42,0 ( няма реф. стойности)


Благодаря предварително!  bouquet bouquet bouquet
Пролактинът е висок - добре е да го провериш в дните около О.
Желязото е ниско, но трябва да се изследват и други показатели и лекар /хематолог/ да направи интерпретацията.
/Хемоглобин, В12, ЖСК, феритин и т.н./ Причината за по-ниските нива може да е боледуване, възпаление и т.н.
Нямаш ИР, всички други хормони са супер.  Peace


Моля Денис за разчитане на резултата.  Praynig Мислим да започваме след месец опити за бебче и знам,  че ТСХ трябва да е до 2.. Като цяло как са ми резултатите? Пуснах по съвет на Денис и глюкоза и инсулин.. Hug
http://prikachi.com/images.php?images/214/9083214t.png
Да, трябва да смъкнеш ТСХ под 2,0 - идеалните граници са 0,5-1,0.
Нямаш ИР Peace

# 282
  • София
  • Мнения: 941
Много благодаря!!!  Hug Гледах, че по-горе едно момиче, която е ходила при Начев, и е казал, че ако ТСХ  не се регулира  с хапчета, до 2,5 е ок, ако искаш да забременееш..

# 283
  • София
  • Мнения: 35 957
Много благодаря!!!  Hug Гледах, че по-горе едно момиче, която е ходила при Начев, и е казал, че ако ТСХ  не се регулира  с хапчета, до 2,5 е ок, ако искаш да забременееш..
Ти си прецени.
ТСХ над 2.0, показва Хипофункция на ЩЖ и при бременност, ще се повиши още, а това е опасно за бременността.
При бременност, е по-трудно да се регулира - има случаи, вместо да се понижи от терапията, ТСХ продължава да се повишава и така, известен период, преди да се нормализира, а това е рисково за бременността.
Никой не може да ти гарантира, какво да очакваш.
Високият ТСХ, не е проблем за зачеване, а за имплантиране и износване ...   и причина за ранните аборти.
Толкова много фактори са рискови при бременност - много малка част от тях са известни и се тестват ... и защо да не се вземат превантивни мерки поне за тези, които са ни известни?! Това е мое мнение.
 

# 284
  • София
  • Мнения: 941
Благодаря ти, Денис!!! Hug  Така е! Ще взема под внимание мнението ти и ще запазя час при ендокринолог скоро за да назначи някакъв медикамент евентуално, за да регулираме ТСХ..

Общи условия

Активация на акаунт