MЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - ТЕМА 10

  • 63 802
  • 752
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Препоръчвам д-р Ибришимов, наистина много добър лекар !
Много се постара човекът с ММ, много сме доволни.
За д-р Гаджева нищо не мога да кажа.
Успех !

# 721
  • Мнения: 13
Благодаря, къде е кабинета на др. Ибришимов?

# 722
  • Мнения: X
ММ ходеше тук, в Кичука :
http://www.mc-kparij.com
Ако искаш звънни на регистратура да попиташ дали все още преглежда там, че ние последно ходихме преди около година.
Ако не, пиши ми на лични, за да ти дам мобилен за връзка. Grinning

# 723
  • Мнения: 1 988
Здравейте, преди време писах тук, но не намерих някой със сходен проблем.
Съпругът ми е със завишен вискозитет. През 2015-та направихме инсеминация, която беше успешна.
От този месец започнахме опити за второ дете и въпреки малките шансове, се надяваме да се получи по естествен път. Мъжът ми се е преглеждал за варикоцеле и няма. Не са му откривали бактерии нито в спермалната течност, нито в уретралния секрет. Преди година се наложи да изследва Ft4 (беше в реф. стойности) и редом с него пусна и тестостерон, който излезе доста под нормата. Други хормонални не е пускал.
Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем? Има ли някаква връзка между понижения тестостерон и завишения вискозитет?

Последна редакция: вт, 27 юни 2017, 22:13 от Forest rain

# 724
  • София
  • Мнения: 509
Здравейте, преди време писах тук, но не намерих някой със сходен проблем.
Съпругът ми е със завишен вискозитет. През 2015-та направихме инсеминация, която беше успешна.
От този месец започнахме опити за второ дете и въпреки малките шансове, се надяваме да се получи по естествен път. Мъжът ми се е преглеждал за варикоцеле и няма. Не са му откривали бактерии нито в спермалната течност, нито в уретралния секрет. Преди година се наложи да изследва Ft4 (беше в реф. стойности) и редом с него пусна и тестостерон, който излезе доста под нормата. Други хормонални не е пускал.
Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем? Има ли някаква връзка между понижения тестостерон и завишения вискозитет?
Здравей,
При нас поне няма връзка. С нисък тестостерон е ММ и няма проблем с вискозитета.

# 725
  • Мнения: 1 988
Cveti, благодаря ти за отговора. bouquet При вас какво казват за тестостерона? Може ли да се оправи трайно?

# 726
  • Мнения: 4 087
И ние сме с нисък тестостерон и LH. Бяхме при Кацаров и той  ни каза -физиологично някои мъже да така  Tired Tired   нямали смисъл да се бие тестостерон, защото само временно се оправяло положението, но след това падали на 0 сперматозоидите и нивата на тестостерона......С една дума късмет и ин витро.

С добавки може леко да се повиши. Подобен шанс изкарахме и ние, имаме едно родено детенце, въпреки мъжкият фактор. Но си е голяма доза късмет.  Peace


Ако някой може да препоръча добър андролог, който разбира от хормони, много ще съм благодарна!

# 727
  • София
  • Мнения: 509
При ММ смятаха че е на хормонално ниво, оказа се че има и инсулинова резистентност, която също влияе на тестостерона. Ако не сте правили изследване за ИР, направете го Peace

# 728
  • София
  • Мнения: 2 967
И ние сме с нисък тестостерон и LH. Бяхме при Кацаров

Ако някой може да препоръча добър андролог, който разбира от хормони, много ще съм благодарна!

Здравей. Ние също сме негови пациенти. Диагнозата е варикоцеле. Обаче не каза нищо за хормони и изследвания. Та въпроса ми е хормоните и варикоцелето имат ли връзка?

# 729
  • Мнения: 4 087
При ММ смятаха че е на хормонално ниво, оказа се че има и инсулинова резистентност, която също влияе на тестостерона. Ако не сте правили изследване за ИР, направете го Peace

Правили сме, има проблем с кръвната захар, уж го държи под контрол, обаче сега като ми казваш  Thinking Thinking ще затегна аз контрола! Благодаря ти  bouquet

# 730
  • Мнения: 1 592
И ние сме с нисък тестостерон и LH. Бяхме при Кацаров

Ако някой може да препоръча добър андролог, който разбира от хормони, много ще съм благодарна!

Здравей. Ние също сме негови пациенти. Диагнозата е варикоцеле. Обаче не каза нищо за хормони и изследвания. Та въпроса ми е хормоните и варикоцелето имат ли връзка?

Не, няма връзка- варикоцелето е разширени вени на тестисите, съдово е !

За ИР - освен да се ограничават захар и въглехидрати , няма какво друго. И спорт!

# 731
  • Мнения: 1 988
На последните кръвни изследвания, които пусна мъжът ми, захарта излезе 6.14mmol/l при норма 3-6. За ИР не се е изследвал.  Холестеролът му беше 5.21mmol/l при норма 3.60-6.00.
При него количествените показатели на спермограмата винаги са добри, но качествените ни или са гранични, или са под нормата. На последната спермограма преди инсеминацията концентрацията му беше 46млн., а общият брой 92млн. Морфологията-15% с нормална, 85% патологични. Общата подвижност беше 58%, но само 26% с бързи прогресивни движения, а доколкото знам те са най- важните.
Всъщност при нас за най- голям проблем считат вискозитета, понеже даже всичко друго да ни е перфектно, той много бърка работата. Заради това директно ни насочиха към инсеминация. Преди процедурата на мъжа ми му изписаха сироп с една активна съставка, която все забравям, за да повлияе поне малко на вискозитета, понеже имаше риск дори при обработката да не успеят да извлекат материал и да се провали процедурата. Едва открихме сиропа, бяха го изтеглили от веригите. Дали е помогнал не знам, но след инсето ембриологът каза, че е сравнително доволен, а и факт, че забременях. Пак имам няколко въпроса. Извинявам се, че само питам, обаче съпругът ми хич не обича да ходи по лекари и изследвания и сега едва ще го склоня пак да се изследва.
1. Някой наясно ли е кои са възможните причини за такъв висок процент сперматозоиди с патологии?
2. Нивото на кръвната захар на мъжа ми счита ли се за проблемно завишено, при положение че е съвсем малко над горната граница? Това изследване е видяно от личния лекар и от кардиолог (беше излязъл от ритъм и заради това му пуснаха изследвания), но доколкото знам не са казали, че има нещо притеснително, или поне мъжът ми не е споменал.
3. Стойностите на тестостерона бяха 1.56ng/ml при норма 2.5-8.36. Много ли е нисък?

# 732
  • Мнения: 1 592
Форест,

Нищо му няма на мъжа ти - завишената захар може да понижава тестостерона- горе съм написала- ограничава се захарта, въглехидратите и се спортува.
И са ви насочили към инсе , защото са му добри показателите.

Нямате висок % патологии- 85% не е висок, не могат да са нула. Нормалната морфология е 15%, колкото е вашата. Да не говорим, че се забременява и с по-ниска, като 5%.

Виж себе си , засичай ОВУ- не знам защо така си решила, че той има сериозен проблем.

# 733
  • Мнения: 4 087
Той обича сладко и това му е проблема, освен че имат история в семейството на диабет-дядо му. Иначе спортува умерено, слаб е даже доста, НО хапва сладко и обича и с това трябва да се борим  Tired

До колкото четох/ще намеря къде е статията/ варикоцелето понижава FSH и от там тестостерона  Peace

Пробвай Пикногенол, случайност или не , забременях ЕСТЕСТВЕНО, точно 3-4 месеца след като го почна мъжът. Ние се с далеч по-занижени показатели, а забременях на магия общо взето, ама  Whistling Whistling

# 734
  • Мнения: 1 988
Maya, понеже ни се иска да стане по естествен път. Заради това търсим някакво решение. Преди инсето дълго време ходих на фоликулометрии, засичахме овулация, обаче не се получаваше. Накрая отсякоха, че с този вискозитет трябва обработка на спермата, иначе шансовете са много ниски. Ето защо се интересувам дали изобщо това може някак да се излекува.
Cherry^Blossom, благодаря bouquet И моят мъж изобщо не ограничава сладкото, яде доста мазно и солено. Иначе има нормално телосложение, не е пълен. На него му бяха назначени хормонални изследвания, за да се установят причините за вискозитета, но така и не ги направи. За варикоцеле му направиха обстоен преглед и категорично няма.

Общи условия

Активация на акаунт