MЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - ТЕМА 10

  • 63 804
  • 752
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 4 087
Вода пие ли, може да пробвате и с алое вера. Както и гел допълнителен, щом вискозитета е проблема. Хубав е Concieve plus  Peace

# 736
  • Мнения: 2 571
И ние сме Concieve plus за този опит 🙄 Очаквам да помогне, че ние с този 1 мл еякулант  Crossing Arms се мъчим доста време. 
Може ли с 1 мл да се кандидатства? 🙄 Пише ПОД 1 мл , ама ..знам ли

# 737
  • Мнения: 1 988
Cherry, опитва се да пие повече вода, но не винаги се сеща. От следващия месец и аз смятах да купя Conceive plus. Двоумях се между него и Pre- seed.

# 738
  • София
  • Мнения: 509
ИР влияе на качеството на сперматозоидите, както влияе и на качеството на яйцеклетките. Това че е малко над горната граница нищо не значи. Тези резултати от спермограмата които иписваш от сега ли са?
Начинът на хранене който има мъжът ти е крайно неподходящ и ако искате да е по естествен начин, може да положи малко усилия и да промени диетата си.

# 739
  • Мнения: 4 087
Pre ceed съм го пробвала  newsm78 newsm78 нищо не ми се получи а е по-скъп, ама и нашият проблем е различен....

Някой да е срещал НАМАЛЕН вискозитет , за увеличен - да , ама сега като отворих при нас пише НАМАЛЕН  Shocked Shocked


Знам, че някои жени пият сироп за кащлица, който подпомага ЦС да се втечни, дали няма да има същият ефект при мъжа  Thinking Thinking

# 740
  • Мнения: 1 988
ИР влияе на качеството на сперматозоидите, както влияе и на качеството на яйцеклетките. Това че е малко над горната граница нищо не значи. Тези резултати от спермограмата които иписваш от сега ли са?
Начинът на хранене който има мъжът ти е крайно неподходящ и ако искате да е по естествен начин, може да положи малко усилия и да промени диетата си.

Тези резултати са от края на 2015-та. Преди това имаме още няколко правени спермограми. Резултатите винаги са приблизително еднакви. Сега още не сме правили нищо, понеже изчаквахме да мине година от раждането, преди да започнем опити. Смятаме да опитваме 2-3 месеца и ако нищо не стане, пак да тръгнем по лекари.

# 741
  • Мнения: 1 592
Ми айди , първо пуснете актуална спермограма , пък тогава се чудете !  Grinning
Две години са много време !

# 742
  • Мнения: 1 988
Ако зависи от мен, да сме пуснали, ама... Не знам вашите мъже как са, обаче моят хич не обича да ходи по лекари. Като разбра, че може да стане с инсеминация, даже отказа хормони да си пуска.

# 743
  • Мнения: 4 087
Какво значи не обича да ходи по лекари  newsm78 newsm78 Че то кой обича , трябва да си психично болен  Shocked

Иска или не иска дете трябва да си изясните и на каква цена. Ако на този етап не се изясните, след това ще е същото като се роди, минаха времената в които децата са отговорност само на майката. Да си казва какво иска и да си преценяш струва ли си да си с този човек или не. Как ги обичам такива глезльовци лелее, ама що не попадат на мен се чудя  Joy Joy

# 744
  • Мнения: 1 592
Ако зависи от мен, да сме пуснали, ама... Не знам вашите мъже как са, обаче моят хич не обича да ходи по лекари. Като разбра, че може да стане с инсеминация, даже отказа хормони да си пуска.

Ами прав е ! Той си е наред ! И се е доказало. Peace

# 745
  • Мнения: 4 087
Къде са правени тия спермограми и колко време опитвате.....нещо май не е съвсем наред ми се струва  Crossing Arms

# 746
  • Мнения: 1 988
Cherry, не, той си е много свестен мъж във всяко едно отношение. Просто това му е слабото място. Затова се мъча да изровя повече информация по темата, преди пак да тръгнем по лекари. Ние вече имаме едно дете и е страхотен баща и съпруг.

Maya, не е много наред, защото ако е наред, става по естествен път. Да не мислиш, че на мен ми беше приятно да ми правят цветна снимка, да ходя на инсеминация и да даваме сума пари. Ако едно нещо може да се излекува, защо да не се пробва и да не се стига до АРТ.

Cherry, спермограмите са правени на различни места, като последните две бяха в New life- Пловдив. Преди това опитвахме около 2години. Там ми беше и инсеминацията и съм много доволна от клиниката. Аз и по- горе съм писала, че забременях от първо инсе. Сега искаме второ дете.

Последна редакция: ср, 28 юни 2017, 14:00 от Forest rain

# 747
  • Мнения: 1 592
Cherry, не, той си е много свестен мъж във всяко едно отношение. Просто това му е слабото място. Затова се мъча да изровя повече информация по темата, преди пак да тръгнем по лекари. Ние вече имаме едно дете и е страхотен баща и съпруг.

Maya, не е много наред, защото ако е наред, става по естествен път. Да не мислиш, че на мен ми беше приятно да ми правят цветна снимка, да ходя на инсеминация и да даваме сума пари. Ако едно нещо може да се излекува, защо да не се пробва и да не се стига до АРТ.

Cherry, сперморамите са правени на различни места, като последните две бяха в New life- Пловдив. Преди това опитвахме около 2години. Там ми беше и инсеминацията и съм много доволна от клиниката. Аз и по- горе съм писала. Забременях от първо инсе. Сега искаме второ дете.

Значи.... хм... аз те виждам, че пишеш в темата за поликистозата и че понякога ти липсва овулация и т.н.
Вие сте с женски фактор.
Няма нужда да търсиш мъжки фактор.
Обясних ти , че това не е мъжки фактор, както и лекарите вероятно. Особено след като имате и успешна инсеминация.
Една инсеминация щом вие решилапроблема, значи може да повторите.

Няма нужда да ме убеждаваш , че имате мъжки фактор .
Успех !

# 748
  • Мнения: 4 087
Сега като се зачетох, ти имаш проблем с пролактина, кога за последно го тества и на каква стойност беше. За зачеване го искат около и под 200, всяка стойност над това се води рискова за качеството на яйцеклетките и овулацията  Thinking

# 749
  • Мнения: 1 988
Maya, аз имам доказана овулация и то неведнъж. Цяла година съм я следила, преди да направим инсеминация. Имаме и мъжки фактор, защото със завишен вискозитет не можем да имаме деца по естествен път или шансът е нисък. На мен това ми беше обяснено от лекарите.

Cherry, проблем се установи през 2013-та, но го оправихме. Всъщност пих лекарство около месец, падна под долната граница, спряха ми го. После съм го проследявала няколко пъти във времето- беше в норма.

Сега още не съм започнала с хормоналните изследвания.

Общи условия

Активация на акаунт