Имат ли 10-годишните ви деца домашни задължения и какви са те?

  • 31 054
  • 245
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 46 517
Stardust@, и тук законът е до 12, но с условието, че може и по-рано, ако не е поставено в риск, което... малко относително се тълкува Simple Smile
Като цяло хората преценяват конкретния случай. Има такива, които са отдалечени или в центъра, където е лудница. Но ние сме в квартал, училището до съседния блок, ходят по няколко деца заедно на училище, по пейките са само баби и майки с колички, с/у нас има много посещавано кафе, пак пълно с бебоци, собствениците познават децата от района и винаги помагат при нужда.
Т.е. нещата са индивидуални. Но и такива като мен, които са си вкъщи, не обгрижват децата си по начина, за който писа Barefoot Kontesa, нивото на самостоятелност е много високо.

# 211
  • Мнения: X
НСЧ, значи нещата повтарят заученият модел. От времената на ключа с врата и сам по улиците от първи клас се придвижваме 30 години напред където децата са супер самостоятелни и на 8 са сами по улиците без надзор. Звучи като да има там едни закони , но те не са за нас и всеки си ги и интерпретира както му е угодно...


Стардъст, това е така. Зависи от у-щето явно.
Аз държах тези умения да ги има детето, защото знаех как протича деня в училище и навсякъде ни даваха форми обясняващи как децата трябва да са самостоятелни и какво да умеят преди започване на училище на 4.

# 212
  • Мнения: 46 517
Да, точно така, законът в България позволява да бъдат оставяни сами. Днешните технологии позволяват наблюдение на детето от разстояние, затова не бих правила сравнение, както уточних, зависи и от конкретното място. Едно е детето да е на 3 мин. от училище и по маршрута да е пълно с познати възрастни, съвсем друго да е на километри. За другите свободи съм сложила в скоби възрастта, която посочва и вашия закон.

Може да пуснете отделна тема за това. В случая обсъждахме, че не са придобили навици и самостоятелност. Което категорично не е (за тук имам предвид, при вас нямам представа).

# 213
  • Мнения: 71
 Здравейте, ето с какви емоции беше изпълнена нашата седмица и как децата се мотивират допълнително освен вкъщи и в училище.Колкото за прибирането и седенето в къщи ние сме още малки,но всеки решава и преценява сам ,като цяло.

https://www.youtube.com/watch?v=_jsfYwJ0Hlo

# 214
  • София
  • Мнения: 1 570
По принцип англичаните поне по отношение на домакинската работа са много по-мързеливи. Голяма част от тях не се срамуват да те поканят в мръсна и разхвърляна къща, да не говорим че готвенето, което се нарича from scratch при тях е почти само по празници, хранят се предимно с полу-готова храна. Когато за първи път навремето поканих приятелчета на гости (плей/тий  дейт) и им направих тостове от черен хляб бг стайл родителите се скъсаха да ахкат колко здравословно било.  #Crazy newsm78 Нашите като ходят на гости им дават обикновено пици, чикън нагетс и подобни. Всички родители са добри семейства, не говоря за някакъв скам. Средният англичанин не знае как да свари яйце. На дъщеря ми при една от приятелките, когато отиде стаята е вечно разхвърляна. Явно на майката не и прави впечатление и не прави нищо, за да научи детето.

Обобщавате на база собствен ограничен опит. Явно средата , в която сте попаднала е такава. Нито всички са мързеливи, нито разхвърляни, нито ядат полуготова храна. Моите наблюдения са противоположни на вашите, изключително добре организирани домакинства, подредени и чисти къщи и дворове, готви се всеки ден домашна храна. Всеки ден за вечеря е сготвено ново, прясно ядене, достатъчно за едно хранене на всички. А това, че ахкат на сандвичите или добрия английски на някой чужденец, е просто любезност.

Аз искам да попитам как да се справя със страха на детето от уличните кучета. Гледам, че с порастването намалява този страх, може би един път да тръгне сама и ще се научи да го преодолява.

# 215
  • Мнения: 3 480

Обобщавате на база собствен ограничен опит. Явно средата , в която сте попаднала е такава. Нито всички са мързеливи, нито разхвърляни, нито ядат полуготова храна. Моите наблюдения са противоположни на вашите, изключително добре организирани домакинства, подредени и чисти къщи и дворове, готви се всеки ден домашна храна. Всеки ден за вечеря е сготвено ново, прясно ядене, достатъчно за едно хранене на всички. А това, че ахкат на сандвичите или добрия английски на някой чужденец, е просто любезност.


Ограниченият ми опит е от повече от 10 години от различни места. Също работя с много хора (пълен работен ден в интернационална фирма) и имам впечатления за английската любезност. Благодаря, че ме освети все пак. Да, вярно е че пакистанците и черните около нас, когато дойдохме в началото и живяхме на квартира готвеха всеки ден и омирисваха квартала ка къри и пунджабски вечери.

Средата ми е съвсем нормална, къщите около нас са с цени за над средните в Англия, както и на доста 'имотни' англичани и европейци. Хората имат чистачки и бавачки, сами почистват и готвят рядко, освен ако не са пенсионери или не работят.
Вярно е, че не съм живяла много надалеч извън околностите на Лондон, но сме ходили на гости из страната и там е горе долу същото.

Къде имате улични кучета? Мс ходи с автобус до училище и върви около 30 мин. отделно, но не сме виждали никога, миналата година се упражнявахме за пътя и аз ходих с него.



Последна редакция: ср, 24 май 2017, 16:59 от Stardust@

# 216
  • Мнения: 46 517
Къде имате училищни кучета?
Улични, не училищни Simple Smile

При нас, слава богу намаляваха. Дъщеря ми не се страхува, за разлика от майка си. Но преминаващите клошари започнаха да влачат породисти, и сега това е новият ми страх. Като минат и видят котка се започва едно обикаляне с бясна скорост, направо ще те отнесат.

# 217
  • София
  • Мнения: 1 570
За българските ни улични кучета говоря. Супер, НЧС, че при вас са намалели. Чудя се спрей ли да купя, да си носи в джоба.

# 218
  • Мнения: X
A при нас има училищни кучета в доста училища. Обикновено са прикрепени към един учител, съответно присъстват приоритетно в един клас, но всички деца имат достъп до тях, разбира се има ясни правила кога и как се случва този достъп. Големият ни син 2 години беше в такъв клас с куче, беше чудесно време.

# 219
  • Мнения: 46 517
Това е нещо съвсем друго, обезпаразитени, дресирани, под контрол...
Уличните освен зарази са и възможна заплаха. В Русия има много случаи на убити ученици, докато се връщат или отиват на училище. За щастие при нас нещата не са толкова страшни, но е фактор, за който няма как да не мислим.
Скрит текст:
Чудя се спрей ли да купя, да си носи в джоба.
Имам такъв, малък и удобен, но не пише, че става и за животни, затова взех този, по-голям е за носене, но съм по-спокойна.

# 220
  • Мнения: 3 480
Усетих, че написах нещо, докато писах мейл и после влязох в метрото и не можах да го оправя. За училищните кучета  Joy
Дано държавата намери начин да се справи с уличните кучета, наистина е много опасно.
Мс все го мисля как пресича, да не се прави на отворен и чинно да чака на светофара дори да няма коли.
Страх ме е и от по-големи деца - гамени, които избиват комплекс за сметка на други.

# 221
  • Мнения: 4 401
Да се ''похваля''   bowuu  Embarassed.
Най-сетне ваканция и взех да въвеждам моята 10г дама в уменията на домакиня.
Като за начало нещо супер  простичко .Да приготви кекс под наблюдение ,но сама.
 #Crazy SickКекса хрускаше,но не от орехи .Толкова черупки от яйце имаше. ooooh!
Направо се страхувам да я накарам да обели ябълка. Confused
Майката на нейна съученичка ми се похвали ,че и дава да си глади тениски. Обаче като гледам как е моята г-ца се страхувам за ютията си .И не си мислете че преигравам.
Желание има ,но умения 0,а аз нещо трудно понасям щети в такива размери . Confused
Ще са ми от голяма полза насоки или литература по въпроса Embarassed
Не става дума за сгъване и подреждане на дрехи ,а за ''по-сложни уж  Embarassed неща'' от ежедневието

# 222
  • Мнения: 19 296
Правенето на кекс хич не е просто. Доколкото помня от детските години, баба ми го биеше 20мин., за да стане пухкав. А и не виждам за какво му е на 10-годишно да прави кекс сам0. По-добре нещо просто за ядене, което би й свършило работа, ако остане сама вкъщи или пък на теб не ти се приготвя.
За гладенето не мога да помогна, защото нищо не гладя. Мм си глади сам ризите, а аз супер рядко някой официален тоалет. Абсурд да гладя тениски, чаршафи и пр., въпреки тоновете чаршафи, които майка ми ми даваше да гладя като дете. Ник'ва изрядна домакиня не съм Whistling

# 223
  • Мнения: 4 401
 newsm78Ми то всичко друго е с използване на нож или ренде....Ще остане без пръсти, толкова е зле.
Миксера е с купа и ми се видя най-безопасен newsm78.
До сега си е мазала филии (предварително отрязани) с назъбен тъп нож и е слагала отгоре нарязани неща.
Въобще не се сещам от къде да я подхвана.

# 224
  • Мнения: 47 982
Като начало- да си реже сама яденето в чинията, пържола и т.н. Не с тъп нож
Да си топли храна сама
Да отсервира и сервира
Да сортира дрехи след пране
Примерно
Минете тези стъпки, и тогава кекс и гладене

Общи условия

Активация на акаунт