Токуда Болница София - тема 24

  • 94 039
  • 773
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 3
Desert и аз съм с фонд ("Токуда"), но не ми покриват "риска Раждане"
Мисля, че всеки фонд има договорени различни покрития. Съвета ми е да се обадиш на координатор и да питаш самия фонд и също, когато ти издават фактура за разждането от Токуда сумата да е раздробена по пера, например перо хоспитализиране, избор на екип и т.н., защото някои фондове покриват частично.

Здравейте, и аз имам въпрос относно фактурите, издавани от Токуда. Може ли някоя майка, наскоро родила там, да каже прави ли се такава разбивка по пера или не. Какво точно пише във фактурата?

# 331
  • Мнения: 99
  Преди две години всичко беше разделено по пера, мисля, че бяха 3-4 фактури.

# 332
  • Мнения: 1 602
Desert и аз съм с фонд ("Токуда"), но не ми покриват "риска Раждане"
Мисля, че всеки фонд има договорени различни покрития. Съвета ми е да се обадиш на координатор и да питаш самия фонд и също, когато ти издават фактура за разждането от Токуда сумата да е раздробена по пера, например перо хоспитализиране, избор на екип и т.н., защото някои фондове покриват частично.

Здравейте, и аз имам въпрос относно фактурите, издавани от Токуда. Може ли някоя майка, наскоро родила там, да каже прави ли се такава разбивка по пера или не. Какво точно пише във фактурата?

През спетември бяха :
- 600лв неонатологичен пакет за бебето на негово име е фактурата
- 900лв избор на екип за раждане
- 600лв сестрински пост

# 333
  • Мнения: 3
Благодаря ви за отговорите  Simple Smile

# 334
  • София
  • Мнения: 619
И във връзка с перата, понеже някой питаше какво се покрива от фондовете - повечето покриват само 900-те лв. избор на екип.

# 335
  • Мнения: 2 727
И във връзка с перата, понеже някой питаше какво се покрива от фондовете - повечето покриват само 900-те лв. избор на екип.

Точно.
Сестрински пост и пакета за бебето, не знам фонд да е покрил, ама може и да се лъжа.
Проверете си какво точно ви включва, защото си зависи от това какъв договор е сключил работодателя с фонда. Няма универсален отговор. Някои фондове покриват на база на платените вече фактури, които представяте пред тях. Други пък, не, показвате карта. Като почнете да раждате ви питат за фонд, така че спокойно.

# 336
  • Мнения: X
Така е, повечето покриват само избор на екип и то, ако го имат в договора с фирмата ви.
Примерно, на мен, за да ми покрие избор на екип (България Здраве), трябваше да доплатя 100 лв за някакъв по-разширен пакет. И ми покриха само това, без нищо от пакет за бебето или другите неща.

Най-добре е да се консултирате с координатора си от фонда, какво ще ви покрие при раждане в Токуда.

Последна редакция: ср, 01 мар 2017, 09:40 от Анонимен

# 337
  • Мнения: 1 501
Ами моята фирма има договор с Токуда и пише в договора, че покриват 900 лв. избор на екип и до 2000 лв. за скъпоструващи консумативи. Това второто не знам как да го тълкувам.

# 338
  • Мнения: X
Ами моята фирма има договор с Токуда и пише в договора, че покриват 900 лв. избор на екип и до 2000 лв. за скъпоструващи консумативи. Това второто не знам как да го тълкувам.
Обади се на координаторите към фонда и ги питай.
Доколкото мога да тълкувам -скъпоструващи консумативи са, да речем някакви импланти (например за стави и тнт).

# 339
  • Мнения: 1 501
А в същото време, имали договор с Токуда и хоспитализация там ми била безплатна.. е това не мога да разбера, защо уж ти е безплатно като лежиш там, ама иначе ти покриват само 900 лв. избор на екип.

# 340
  • Мнения: 4 032
А в същото време, имали договор с Токуда и хоспитализация там ми била безплатна.. е това не мога да разбера, защо уж ти е безплатно като лежиш там, ама иначе ти покриват само 900 лв. избор на екип.
А при мен имам безплатна хоспитализация, но нямам пакет раждане и бременност и за това не ми се покрива нищо. Нито следенето, нито лабораторните изследвания, нито раждане - едно голямо нищо. А и ми отказаха да си доплатя за по-високия пакет, трябвало цялата фирма да си вдигне пакета, не само аз.

# 341
  • Мнения: 1 111
Пакета за раждане е отделен от останалите, включително болничните покрития и хоспитализации. Може да има само единия.

# 342
  • Мнения: 1 501
А в същото време, имали договор с Токуда и хоспитализация там ми била безплатна.. е това не мога да разбера, защо уж ти е безплатно като лежиш там, ама иначе ти покриват само 900 лв. избор на екип.
А при мен имам безплатна хоспитализация, но нямам пакет раждане и бременност и за това не ми се покрива нищо. Нито следенето, нито лабораторните изследвания, нито раждане - едно голямо нищо. А и ми отказаха да си доплатя за по-високия пакет, трябвало цялата фирма да си вдигне пакета, не само аз.
Аз когато се чудех дали не раждам в друга болница, не в Токуда и се обаждах във фонда да питам точно за такова увеличаване с цел да ми се покрие ако съм в болница, която няма договор с моя фонд и ме свързаха с някаква от маркетинг отдела, която ми се развика: " Ама какво е това нещо? Това да не ви е плащаш 1 лев и взимаш 1000. Как ги мислите тия работи. "

# 343
  • София
  • Мнения: 619
" Ама какво е това нещо? Това да не ви е плащаш 1 лев и взимаш 1000. Как ги мислите тия работи. "

Божееее, що за отношение и "професионализъм"?!?! Тази директно бих я докладвала с много гневно писмо до борда на директорите.

Между другото, фонд Доверие май си е ревизирал договора с Токуда, защото на сайта им вече пише, че в Токуда покриват само болнична помощ, но не и прегледите.

# 344
  • Мнения: 19 689
Днес ми вдигнаха телефона и операторката използва новото име. В първия момент се стреснах и за малко да затворя Joy

Общи условия

Активация на акаунт