Токуда Болница София - тема 24

  • 94 159
  • 773
  •   2
Отговори
# 315
  • Мнения: 34
Моят батко го бяха завели да погледне само в аквариума, с маска, престилка, калцуни, че май и шапка имаше.
Но в стаята ми вкараха каката на бебето  на съседката по легло. Детето кихаше, кашляше и беше без маска (около 3-4 годишно).
Вдигнах голям скандал, защото бебетата бяха също там.

Ужас. Аз вчера ходих за тонове и отпред чакаше баща с дете, сравнително голямо и то се дереше като батлан, а аз се чудя къде да се дяна, много се изнервих, знаят, че е пълно с бременни жени там и въпреки всичко стояха там и двамата, нищо нямаше да им стане ако не чакат пред кабинета, а на друго място...

# 316
  • Мнения: 1 523
Момичета някой има ли номер на Контантинова или Масларска да и звънне една майка за спешен въпрос ?

# 317
  • Мнения: 1 523
Знаете ли Демерджиева кой дни преглежда ?

# 318
  • Мнения: 1 501
Момичета, малко приятно питане. В Токуда има ли фотограф на изписването на бебетата ?

# 319
  • Мнения: X
Момичета, малко приятно питане. В Токуда има ли фотограф на изписването на бебетата ?
Не, няма Simple Smile

# 320
  • Sofia
  • Мнения: 150
Моят батко го бяха завели да погледне само в аквариума, с маска, престилка, калцуни, че май и шапка имаше.
Но в стаята ми вкараха каката на бебето  на съседката по легло. Детето кихаше, кашляше и беше без маска (около 3-4 годишно).
Вдигнах голям скандал, защото бебетата бяха също там.

Ужас. Аз вчера ходих за тонове и отпред чакаше баща с дете, сравнително голямо и то се дереше като батлан, а аз се чудя къде да се дяна, много се изнервих, знаят, че е пълно с бременни жени там и въпреки всичко стояха там и двамата, нищо нямаше да им стане ако не чакат пред кабинета, а на друго място...

Имах няколко такива ситуации откакто съм бременна и ми прави впечатление, че едва ли не щом са дечица няма проблем - да кихат и кашлят в лицата на хората без дори ръка да слагат на уста... възпитание  Shocked

# 321
  • София
  • Мнения: 626
Много тъпо с тия болни хора при бременните. Толкова ли не се сещат да купят една хирургическа маска - по 20 стотинки са и ги има във всяка аптека....

# 322
  • Мнения: X
На дете маска трудно се поставя, но параноична бременна може да си сложи  Peace !

# 323
  • Мнения: 700
Спешно - добър уролог в Токуда или другаде?

# 324
  • Мнения: 1 380
Хахаха, да имаше "лайк", щеше да е за коментара на Лейди! Както и да е. Вчера бях на първия си преглед при д-р Б.Димитров. Спокоен, обяснява, пита, не претупва. Въпреки тежкото първо раждане, не ме агитира за секцио, както съм чела из темата. Моля се да сме добре с бебето на финала, пък начинът на раждане хич не ме интересува вече!

# 325
  • Мнения: X
А на новородено как да сложа маска?!

# 326
  • София
  • Мнения: 5 750
Аз му сложих,да наистина не беше плътна абсолютно. Покриваше му почти очетата,но го "увих" с нея. Падаше се в бума на грипът и не исках да рискувам. Има маски с връзки,не ластици,те са по- удобни за деца. Докторката даже ме похвали. От сумати деца и бебета в болницата,никой не видях с маска и възрастните се брояха на пръсти.
Не може да се изисква другите да се съобразяват с нас,а ние да не мислим също по въпроса.

# 327
  • Мнения: X
Моето лично възмущение беше, че персоналът допусна очевидно болно дете,в стая с още 3 новоредни бебета (плюс това, на което то отиде на свиждане), да не говорим, че беше продружено от бащата и бабата (т.е трима нахълтаха в стаята с още 3 родилки, едната от които се цедеше и беше доста неприятно изненадана). Никой от тримата посетители не носеше маска. При положение, че свиждания НЕ се допускат по стаите.

Тогава нямах маска, нито за себе си, нито за бебето (беше есента баш вируси), наложи се да избутам легълцето на бебето в коридора и да стоя там права (първи ден след секцио).


Няма да описвам олелията,която вдигнах.

# 328
  • Мнения: 1 501
Здравейте момичета. Някоя мама, чийто съпруг е присъствал скоро на раждането или поне в предродилна зала в Токуда, дали се заплаща нещо за целта ?  newsm78 И също така относно фондовете, колко ви покри фонда от сумата 2400 лв. и колко си платихте вие ? Подготвяхте ли някакви документи предварително и просто като започнахте да раждате и отидохте в болницата без да се обаждате на някой координатор от фонда ?

# 329
  • Мнения: 48
Desert и аз съм с фонд ("Токуда"), но не ми покриват "риска Раждане"
Мисля, че всеки фонд има договорени различни покрития. Съвета ми е да се обадиш на координатор и да питаш самия фонд и също, когато ти издават фактура за разждането от Токуда сумата да е раздробена по пера, например перо хоспитализиране, избор на екип и т.н., защото някои фондове покриват частично.

Общи условия

Активация на акаунт