Колпоскопия-задължителна ли е?

  • 6 273
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 177
Аз пък не мога да разбера как вие, без медицинско образование и най-вече наблюдение над пациента, си позволявате да давате съвети, дали лекарят е прав или не Naughty
Изобщо цялата тема е въздух под налягане, всеки интелигентен човек, ако се съмнява в преценката на наблюдаващия го лекар, отива на второ мнение, а не пита по форуми врачки какво да прави.
Отделно, че има добри лекари, които не коментират много, много какво имат предвид като изискват някакво изследване (напр. Гунев), а ако директно не го разпитваш всеки път подробно, си спестява информация.
Ice_Sparky коментарът за прекъсване на бременността беше по повод на две мнения по-горе(едното от които твое!), че по време на бременност, дори и при проблем "нищо не може да се направи". Така се заблуждават много потребители, защото за съжаление първата работа на българина е не да се консултира със специалист, а "да проверя в интернет".

# 16
  • Мнения: 1 400
Аз пък не мога да разбера как вие, без медицинско образование и най-вече наблюдение над пациента, си позволявате да давате съвети, дали лекарят е прав или не Naughty
Изобщо цялата тема е въздух под налягане, всеки интелигентен човек, ако се съмнява в преценката на наблюдаващия го лекар, отива на второ мнение, а не пита по форуми врачки какво да прави.
Отделно, че има добри лекари, които не коментират много, много какво имат предвид като изискват някакво изследване (напр. Гунев), а ако директно не го разпитваш всеки път подробно, си спестява информация.
Ice_Sparky коментарът за прекъсване на бременността беше по повод на две мнения по-горе(едното от които твое!), че по време на бременност, дори и при проблем "нищо не може да се направи". Така се заблуждават много потребители, защото за съжаление първата работа на българина е не да се консултира със специалист, а "да проверя в интернет".
Потребителката пита нас простосмъртните без медицинско образования, ние си казваме мнението. Това не означава, че няма да се консултира и с друг лекар. Тя е пълнолетен човек с глава на раменете си и може да прецени, кой аргумент да вземе предвид и кой - не. И само тя носи отговорност за собственото си здраве и за бременността си, а всички останали (включително и лекарите) могат да дават единствено мнение.

Последна редакция: сб, 21 яну 2017, 11:04 от ice_sparky

# 17
  • Мнения: X
Ако ми открият на мен нещо по време на бременността няма да им дам нищо да ми правят, докато не се роди бебето.
 Направих си някакви маркери, преди бременността,че не е скоротечно и се успокоих.

# 18
  • Мнения: 54
Благодаря на всички за отговорите !

Да, нормално е да питам доктор, а не да ровя по форумите и да ''хвърлям'' боб.
Но прецених, че опитът на някоя мама не е излишен. Като проучвам различни случаи, по-лесно мога да взема решение.
Просто попаднах на гинеколог, който е на мнение ''по-добре 100 изследвания с риск за бебето, вместо 10 с минимален или никакъв риск''. Имам вече 8 направления за медико-диагностични изследвания за понеделник, също така ми ''забрани''да ходя при друг за скрининг, морфология -той си ги правел ''най-добре''.

Желая ви здраве !

# 19
  • Мнения: X
pv_, прекалено много изследвания свързани с ровене и човъркане там долу не са препоръчителни и при не-бременни, ако няма причина за тях. Ако намазката покаже проблем - моят съвет е да направиш, защото при бременност организмът е стресиран и някои неща се развиват много по-бързо. Ако няма проблем, почивай и бременей спокойно  Hug На мен ми е странно читав лекар да "забрани" консултации с друг, логично е да иска сам да погледне, но би трябвало ако имаш желание за друго мнение дори да ти препоръча кои са най-добрите му колеги, занимаващи се с това, което искаш да направиш.

# 20
  • Мнения: X
Аз винаги търся по няколко мнения.

# 21
  • Мнения: 54
Да, и на мен ми казаха, че цитонамазка Не се прави по време на бременност, защото може да се получи кървене и проблем.
Но има лекари, които ги правят. Миналата бременност ходих при една лекарка от Майчин Дом, която държеше  да ми прави и колпоскопия, и цитонамазка по време на бременност. Но аз я смених и така не съм ходила после при нея. Сега се замислям, че може би съм избегнала евентуален проблем.
А и има ли смисъл от колпоскопия, ако цитонамазката е нормална?

Хм...и моята докторка работи в Майчин дом.  Често говори, че на всяка 2-ра бременна й правила колпоскопия  и цитонамазка по няколко пъти, дори мен ме насили преди резултата от цитонамазката да ми направи колпоскопия , но отказах. Все пак ми даде листче с час и няколко пъти повтори : Да не забравиш ! ooooh!
Май и аз скоро ще я сменям.

Последна редакция: нд, 22 яну 2017, 19:08 от pv_

# 22
  • Мнения: X
Прави се цитонамазка с микробиология след 12 г.с.

 Особено ако е имало проблем преди това, защото бременността може да даде тласък на онкологичния процес.

# 23
  • Мнения: 5 060
Е, в "Надежда" не правят цитонамазка по време на бременност.
Микробиология пускат всеки месец, но не и цитонамазка, въпреки, че бях пациент в рискова група и оперирана два пъти от това, за което Герда говори.

# 24
  • Мнения: X
На мен Еленчев ми каза,че ако забременея трябва да се наблюдаваме и другите двама онколози също.

# 25
  • Мнения: 226
На мен точно в Надежда ми правиха цитонамазка, така че зависи от случая.

Общи условия

Активация на акаунт