Тумбакът тежи, мама пуфти, АПРИЛче на топло танцува и спи - тема 11

  • 38 770
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 111
Аз пък мисля, че до скоро не се е и знаело що е то аутизъм. А и да се е знаело се е криело. Но така или иначе все е шанс.
За ноктите - знам го всичко това и затова се чудя. В интерес на истината питах анестезиолога на раждането, както и една сестра на лапарото. И двамата казаха, че е малко остаряло схващане и че признаци за проблеми има много, и ако се чака на едни нокти не е добре. Така че нямало проблем. Но ако ще съм по-спокойна да си ги махна. Но гела нали не се маха лесно, а бях по спешност. Така си остана. Сега ще го мисля.

Последна редакция: сб, 04 фев 2017, 08:24 от Manhamanha

# 676
  • София
  • Мнения: 5 506
И аз на хистероскопията бях с гел лак,никой нищо не каза.Но за серклажа бях без лак.А и аз мисля че в днешни дни има много по-бързи начини да се установи че нещо не е наред,още преди да се отрази на ноктите.
 За Аутизма,никой още не е доказал какво го отключва и защо се проявява.Може да е ваксина,може да е стрес,но не е нещо ново,просто преди състоянието е били непознато и диагностицирано като друго.

Веси,да са му честити придобивките на бебчо Simple Smile
Колко спални комплекта мислите да вземете?На мен хич не ми се иска да се презапасявам,а реално нямам представа колко ще ми трябват.

# 677
  • Мнения: 1 111
Аз имам 3. Напълно достатъчни. И задължително 2 протектора.

# 678
  • Мнения: 351
Аз имам 3. Напълно достатъчни. И задължително 2 протектора.
Аз имам 4 от баткото, защото си ги ших при една приятелка на свеки и ми излезнаха почти без пари. Както е казала Манха, 3 май са достатъчни.  Wink

# 679
  • София
  • Мнения: 18 679
До преди 1989г е нямало Аутизъм в България ....
А ако е така, как си го обясняваш, предвид факта, че задължително ваксиниране е имало още по времето, когато нашите бащи и майки са били бебета Simple Smile

Спални комлекти ще взема два - пера, суша, стигат ми. От къде поръчахте? Искам супер мекички Heart Eyes

# 680
  • Мнения: 1 111
Аз най-хубавия си взех от Лабиринт.

# 681
  • Мнения: 278
Аз мисля освен легълцето в спалнята, кошарата да стои постоянно разпъната в хола, да местя бебето със себе си. Така че мисля да предвидя повече чаршафчета. Засега съм купила 2 комплекта плюс отделно 2 долни чаршафа с ластик, които мисля да комбинирам с различни одеалца без горен чаршаф.
В Айко също има голям избор на бебешко спално бельо на много добри цени  Peace

# 682
  • Мнения: 175
Спално бельо вземам на една бг фирма, има ги във всеки обикновен детски магазин и струват макс 20 лв. Чаршафа е с ластик, онова за завивката не е с дупка, материята е еластична и мека, памучна разбира се. Имам от каката няколко, но ще взема и поне 1 нов да си има беба.
За ваксините - умирам си от страх като ги слагаме, особено лл да не пропусне нещо. За щастие моята не е боледувала до 2,4 г, тоест докато не тръгна на ясла и имаме всички ваксини, без последната, но пък измолих лл да даде бележка, че сме я сложили иначе нямаше да ни приемат на ясла. Е тогава се започна великото боледуване и така и не остана ред да я сложим, а сега е доста късно вече. Всъщност е пропуснала 4-ти прием на нещо си, а на 6 или 7 год трябва да има 5-ти прием и се чудя дали има смисъл да го правим изобщо. За бебка няма как, ще слагаме със свито сърце, но нямам избор просто. Иначе не бих. Била съм болна и от морбили и от коклюш, въпреки ваксините. За мен също е едно велико пране на пари за сметка на децата ни.
За аутизма си мисля, че не само ваксините са виновни, просто храната ни не е това, което е била преди, както и техниката, мръсен въздух и прочие. То си се трупа с годините и избива някъде.
Мн ми е мързеливо днес, чувствам, че утре ще ми е сатитарният полуден. Сега лежа след половин кутия сладолед....

# 683
  • Мнения: 520
frozenka, при нас беше същото положение с последната ваксина - все болен, болен...или нямаше ваксини, но не е проблем да се сложи по-късно, стига детето да е здраво. и аз се бях психирала много и исках да не я слагаме, но в крайна сметка я сложихме близо 2 год. след като трябваше. то пък се поду мястото много, стана твърдо...още пивече се психирах, и звънях сигурно 4 пъти на лл, но за 2 дни с компреси и леки масажчета с реванол мина.
страшно ми е и на мен с ваксините и по-скоро това, че слагат прекалено мниго накуп. моята лл беше много стриктна и задължително гледаше гърло и преслушваше преди да се сложи ваксина и неведнъж сме отлагали заради сополи например.
Живот и здраве пак ще ваксинирам....колкото и да не му се иска. не мога да си позволя да си гледам децата до 7 г...

да се оплача и аз - дечкото е болен и пак сме вкъщи. май и мен ме бутна лекичко тоя път вируса, търкалям се от един диван на друг, нищо не ми се прави...нашият татко замуна на лагер днес и викнах мам да дойде малко за помощ и компания.

# 684
  • София
  • Мнения: 5 506
За спалните комплекти не знам,за нас взимам от Панагюрище и съм доволна,една приятелка бъдеща априлска мама също,каза че и бебешорските изглеждали хубави,може би от тях ще взема.Ще разглеждам и други,единствено държа да са 100 % памук,избор огромен има.Бързо ще харесам.
 А одеалца какви мислите да вземете?

И какви шишета ще вземете и колко?
Гледам този комплект и се чудя има ли някой мнения за шишетата?
http://chicco.bg/bg/item/Komplekt-za-novorodeno--malak----4-chasti/1/7015

# 685
  • София
  • Мнения: 18 679
Похвалвам се с чудна разходка в парка! Пролетта идва, няма какво да се лъжем вече. Разгонен котарак ми препика колата, птичките чуруликат и те лИбовно Heart Eyes Това беше, свърши зимата. Да валне още веднъж, че да има за скиорите, но повече не ми се вярва да има много големи студове.

Минах през Лидл и заредих 5-6 вида месо. Още месец си давам да се тъпча с протеини и вляза ли в осмия, месо не ща да погледна Naughty

Шише имам едно, беше в стерилизатора, който приятелката ми Ани ми даде. Стига ми. Я пие вода бебето, я не. Съдейки по досегашния ми опит, може и едно да не ми потрябва.

# 686
  • Мнения: 3 422
Спално бельо ще си ушия. Мисля 2-3 комплекта да имам.
Снощи ми се счупи зъб  Mr. Green ям си аз вареното яйце и се чудя какво е това камъче  newsm78 Лошо ми стана, като осъзнах, че се отчупило 1/4 от зъба и е отчупена част под венеца  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Звънах на зъболекаря, той не е бил в София. Изпрати ме в една дентална клиника. Та с лека упойка(капкова) успяха да ми изградят зъба. Дано зъбът издържи 2-3месеца, че иначе не знам как ще се умъртвява, облича и т.н  ooooh!
И аз си прибрах халката  Whistling Сега съм свободна жена. Почнаха отоците - за сега по осезаемо е на ръцете. Обувките все още ми стават. Дано да е така до края, не ми се купуват други. От ЖК ми казват да внимавам със солта и киселото, и да си меря кръвното. Кисело не ям, сол колкото да не е без хич, кръвното си го меря 2пъти на ден - ниско е. Защо така се получава не знам.
Преди да отида на зъболекар, ми донесоха поръчките от Асда. Сега ги разгледах и много си харесах покупките  Heart Eyes Сега остава като излезна болнични да ги изпера, изгладя и бебока да е жив и здрав и да ги носи с кеф  Heart Eyes
След зъбаря ходихме до Лабиринт. ММ искаше да огледаме за сгъваема кошарка. Нищо не ни хареса, то и избора беше 3 кошарки. Искаше да се поразходим до Айко, но аз се изморих и се прибрахме.
Сега съм се излегнала на дивана и почивам.
Шишета аз взех на Авент и на Нук. Комлекти не съм взимала. Като си поръчах в Амазон помпата на Авент поръчах и шишетата.

# 687
  • Мнения: 1 111
Имайте предвид, че ако бебето спи с чувалче горен чаршаф не ви трябва. Аз не съм ползвала до 3 години някъде. Възглавница и съответно калъфка до след 2.
Шишета ако кърмите може да не ви трябват наистина. Аз си купих комплект и така си остана. Не искаше да пие вода.
Белинда, колко хубаво ми стана, представих си нацъфтяли дървета и аз разхождам отрочето Simple Smile

# 688
  • София
  • Мнения: 285
Аз ще си взема моята Асда в понеделник, че доставчикът ми бяха объркали нещата и съм им малко сърдита Simple Smile В Лабиринт ходихме в сряда и се сдобихме с креватче и хавлийка. Креватчето беше последна бройка и трябваше да го вземе сглобеното от магазина, но много ми хареса, а и ни направиха сериозна отстъпка и се съгласих - беличко е, на колелца, с 3 нива на матрака и падаща решетка на релса. Имаше някакви финални разпродажби и до нас опаковаха една мостра в синичко - общо взето разграбваха го магазина... Остава матрак да му взема. Вече имам 2 компекта чаршафи, не съм купувала още чували за спане. На бебето му плетат пелена едната баба и съм поръчала едно одеялце. Единият комплект е само чаршафи, другият е с олекотена завивка, която не знам дали ще ползвам. Не знам дали ще ми трябват още неща или да изчакам.
Аз все още се сгъвам, но съм без педикюр, само маникюр си правя и то с обикновен лак, иначе съм фен на гелиша, но престанах да си правя, може би защото не ми се разхожда в студа до моята маникюристка, която е в по-далечен квартал.
Днес ме мъчи страшен рефлукс, не са и киселини и Гавискона не помага, просто връщам храна. Голяма мъка ми е, боли ме целият хранопровод. И крампи в десния прасец за разкош. А на всичкото отгоре съм се разбрала с едни приятели да излизаме довечера и трябва да се стягам, а ми е лошо... И цял ден пак нищо не издомакинствах и вече си се дразня сериозно.

# 689
  • Мнения: 301
Спални коплекти имам 3. 2 купих сега, единият е на Brielle, страхотен е, с линейки, пожарни, полицейски коли. Другият е от Аико - с много хубави цветове, много нежно синьо с жълти и червени сърчица, с птички. Третият ми е от племенницата и е изчистен бял.
Аз също мога да клекна без проблем, но да се свия в кръста - абсурд   Joy
Забравила съм я адашката как изглежда, добре, че е огледалцето.. Mr. Green
Халката си я нося, още нищо не ми се е издуло и се надявам да не се  Whistling
Аз съм ЗА задължителните ваксинации  Party

Последна редакция: сб, 04 фев 2017, 18:57 от dimitrinadid

Общи условия

Активация на акаунт