УМБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 20

  • 97 676
  • 731
  •   1
Отговори
# 390
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 562
Транспортират, но в други градове  . Моята приятелка срещу доста сериозна сума  ги закараха до специализирана клиника. Слава Богу , на бебето  нищо му няма. То не беше  родено в ДМ  ,а е прието  за лечение .

# 391
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Не разбрах - родено в друга болница, докарано в ДМ и транспортирано в трета болница?

# 392
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 562
Да , прието и лекувано в ДМ и транспортирано последствие  в друга болница , където има специалисти , защото в Бургас в нито една няма детски неврог ,нефролог, ендокринолг  и така нататък.
Важното е ,че сладура е здрав и то напълно .

# 393
  • Мнения: 93
Офф, има ли още такива мами, които вярват на слуховете за Девата... то не бяха ипотекиране на апартаменти, за да се роди там, то не бяха чудесии. Ама какво ли се учудвам и зълвата сега я тресе хормоналния дисбаланс и тя разпитва за всичко, обяснявам й как е било при мен (и двата пъти там раждах)... Да ама не..., отдавна било, сега друго било. "Ходи и разпитвай". Радвам се за приятелката ти и бебчето й Крисана, дано целият шок от чутото по време на бременността й остане в миналото и да пази само хубави спомени от престоя си в болницата.

# 394
  • Мнения: 229
Добре де, щом лекари, разправят откровени лъжи и стряскат така пациенти, то кажете коя е тази лекарка. Щом са толкова нагли да плашат хората, то те не заслужават името им да се пази в тайна,да не се накърни репутацията им. Аз пък не разбирам подобни постове: написали сте за случката , за да се успокоят бъдещи майки,че в Девата не се плаща,но не казвате кой е този лекар, който така подвежда стресирани родители. Ами моля успокойте и тези , които евентуално се следят при въпросният лекар от другата болница. Може и  други жени така да лъже, а те да вярват. Защото е супер рисково едно недоносено бебе да се транспортира и размотава от една болница в друга.

# 395
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Аз пък друго не мога да разбера. Има дни на отворените врати, където да отидеш да видиш и питаш всичко, каквото те интересува. Най-малкото да звъннеш един телефон да питаш. Че въпросната лекарка е супер долно парче е ясно, но не говори добре за един бъдещ родител да е толкова неориентиран и завеян

# 396
  • Бургас
  • Мнения: 242
Ами моля успокойте и тези , които евентуално се следят при въпросният лекар от другата болница. Може и  други жени така да лъже, а те да вярват. Защото е супер рисково едно недоносено бебе да се транспортира и размотава от една болница в друга.

Лекарят не е АГ, не следи бременности и изобщо... просто е решил да е на всяка манджа мерудия. АЗ съм преценила да не казвам името му и да не ставам и аз на всяка манджа мерудия. Постът ми не е да наплюя конкретен лекар, а да кажа, че това е лъжа. Когато приятелката ми излезе от ситуацията, сама ще пише и ако прецени- ще каже кой е лекарят. Това дребно удоволствие оставям на нея

# 397
  • Мнения: 251
Аз съм на мнение, че на всеки различни неща му правят впечатление и само посещение при отворени врата няма как да се добие цялостна представа.Родих сина си преди малко повече от седмица там.Хигиената зависи от санитарката на смяна. Имаше такива,които чистеха съвестно,хвърляха боклука,сменяха бельо, без ти да си искаш сам.Имаше и такива,които идваха да хвърлят боклука,едва когато кофите извираха. Имаше акушерки,които постоянно ходеха по стаите,питаха дали сме добре и дали имаме нужда от болкоуспокояващи. Имаше и една акушерка, която реши да не ни дава всички болкоуспокояващи, които ни бяха назначени,защото все пак трябвало и да ни боли 🤔
Преди 5 години родих първото си дете там и нещата са се променили, но не към положително. Детето беше с изцапани ританки, няколко пъти помолих да ги сменят, но не се случи.Но пък някои от акушерките бяха много отзивчиви - идваха да взимат бебетата за смяна, помагаха при кърмене Simple Smile
Но за мен голямото разочарование беше екипът от неонатологията. Имах въпроси относно състоянието на детето, но лекарката, която беше на смяна припряно ми каза да бързам с въпросите си,че има много работа и не може да се занимава с мен.Тези думи бяха придружени от жест с ръка,подканящ ме да побързам.Ето,това на мен не ми харесва!
Другото, което ме подразни, е много дребно, но не ми допада, при приемане заплащаш сумата от 4.50 лева за еднократна нощница, която пък в заявлението за раждане, е безплатна. Не са сума тия пари,но е дразнещо, поне за мен.
Иначе аг-тата,които бяха на работа тогава,също ми направиха добро впечатление. Обръщат внимание, не те претупват Simple Smile

# 398
  • Мнения: 64
Има ли мами,които са си водили жк при лекар,който не работи в Дева Мария,а са родили нормално там без избор на екип? Какво беше отношението към вас, колко се плаща,  въобще всичко ме интересува. Благодаря

# 399
  • Мнения: 101
Аз родих там секцио без избор на лекар, като ЖК я водих при лекар от друга болница.
Нищо не платих или по скоро 30 лв за обработка на документи и 4 лв за еднократна нощница.
Отношението на персонала е мн.добро.

# 400
  • Мнения: 8
Здравейте,и аз преди четири месеца родих бебчето си в ДМ.Водих консултации при Татарова.И май за разлика от всички никак не останах доволна.Самите прегледи бяха претрупани за по 5-10 минути,но върхът беше денят на раждането.Та след като самата докторка ме убеди да родя със секцио,защото аз исках нормално,ме запозна с пр-а на болницата за да попълня заявлението.Момчето беше супер мил и обясняваше всичко подробно.Кое колко струва и кое не се плаща и т.н.Изрично спомена,че раждането е безплатно и в двата случая,а избор на екип се заплаща(ако имаш такъв).Нооо....в деня на раждането нещата се случиха по друг начин.Тъй като,бременноста ми беше повече от спокойна,реших че няма да има нужда от избор на екип,съответно Татарова.Тя обаче си беше направила други планове.След преглед и оформяне на документи,на регистратурата ми казват,че ТРЯБВА да избера екип,защото не може да родя със секцио.Аз обяснявам,че не е моя прищявка,а Татарова така ми е казала,защото бебето е много голямо,а аз съм дребна и слаба.И  така става спор и викаме Татарова,която беше на смяна в родилното.А тя с цялата си наглост бута мъжа ми по крака и му казва тихичко,че трябва да плати иначе щели да и правят проблеми от болницата.Не знам кой е виновен,тя ли,болницата ли,но притеснението ми в последния час преди да родя беше ужасно.В крайна сметка,не платихме сумата,защото мъжът ми настоя,че не може така да лъжат хората и пр-а усети,че ще стане скандал и замаза положението.А аз толкова се притесних,че вдигнах кръвно.Иначе за престоя в болницата,беше добре има малко неадекватни сестри, но като цяло имаше внимание и помощ,като поискаш.

# 401
  • Мнения: 21
Здравейте, някой знае ли кога ще преглежда д-р Баракова в Бургас? Препоръчаха ми я, но разбрах че е гостуващ лекар. Има ли обявени дати някъде? Благодаря предварително.

# 402
  • Бургас
  • Мнения: 337
Д-р Баракова беше на 12 и 13 в Бургас. Обикновено се редуват с д-р Стоилов. Вероятно ще има отново прегледи началото на Септември. Следете страницата на Дева Мария в  ФБ, обявяват веднага датите, щом излезе графика за месеца.

# 403
  • Мнения: 15
  Здравейте и от мен Blush
Ще раждам след месец в ДМ - секцио, и съм поразпитала как стоят нещата ( а и имах пет дневен престой там преди месец и половина и долу горе ми стана ясна картинката) . Прочетох и всички 27 страници преди това и съм съгласна с тези момичета, който са лежали и са забелязали някой нередности и недоглеждания.
Няма да се впускам и в подробности за престоя ми там ( за който бях посъветвана да вляза от лекаря, който ме следи със съмнение за прееклампсия, при положение, че само ми отичаха краката, без останалите симптоми. Здравно осигурена съм и след 5 дни там платих 300лв. ) . Само искам да изкажа очарованието си от главната сестра в патология - ИЗКЛЮЧИТЕЛНА.
  На последните тонове, на който ходих там попитах лекаря, който ме следи как стоят нещата с раждането ако не си платя за избор. От него знам, че като отидеш и кажеш че искаш да родиш там ПР-ите започват да те омагьосват да платиш за лекар. Ако кажеш, че не искаш , дори и твоя да е на смяна се обаждат на друг да дойде и да те изроди , да не би да сте се разбрали предварително и да си му платила преди това лично. Тук чета, че доста са си платили избора, а лекарят не се е явил. Никой не пише върнати ли са му парите после Simple Smile Та всичко е късмет според мен.
Късмет на всички пожелавам и ще пиша след това кое как е минало.

# 404
  • Сливен
  • Мнения: 825
Добре Диляна , защо си платила 300 лв при наличие че си здравно осигурена?

Общи условия

Активация на акаунт