УМБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 20

  • 97 583
  • 731
  •   1
Отговори
# 405
  • гр. Бургас
  • Мнения: 139
Аз също лежах в Патология 5 дена в края на юни , но платих 140лв . Честно казано сега нямам много спомен за какво точно бяха , но мисля ,че за преглед при приемането и храната за тези 5 дена . Иначе останах с много хубави впечатления като цяло от престоя си там и живот и здраве след 2 дена ми е секцото , но аз си държа следящият ме АГ да го направи и ще си платя тези 500лв .

# 406
  • Сливен
  • Мнения: 825
А защо всеки различно плаща 😏🙄
Вс клинични пътеки ли са по 5 дни ,не че нещо може утре да ме вкарат за малко там?
Извинявам се за глупавите въпроси.Просто все съм лежала по държавни болници

# 407
  • гр. Бургас
  • Мнения: 139
Всъщност аз получих кръвоизлив в 28г.с. и ме записаха като плацента превия , за да остана по-дълго под наблюдение там ... иначе повечето пътеки са мисля по 3 дни , понеже момичетата ,с които лежах в стаята ги изписваха все след 3 нощувки.

# 408
  • Мнения: 15
Добре Диляна , защо си платила 300 лв при наличие че си здравно осигурена?

Първоначалния преглед си го платих веднага, преди да ме приемат. После ти пускат кръв и урина. Всичко е ОК с изключение на хемоглобина и леко завишени чернодробни ензими ( бременна съм  ) Пускат ми системи, с какво ли не и на следващият ден пак кръв и тогава да видите резултати - чудо. Веднага решиха да викат външни специалисти, че те нямали и трябвало да си ги платя на частно по 60лв прегледа - единият е от СвС другият от Окръжна. През това време ме филмираха, че съм с прееклампсия, хепатит и анемия едновременно Angry  и продължиха да ми вливат желязо магнезии но шпа  и още някакви. На следващият ден пак кръв  и виждат,  че желязото се покачва много, та ми го спряха. На четвърти ден идват тези външни специалисти за по 3 мин всеки да ми изпишат хапчета. От тях резултатите се коригираха и ме изписаха след 5 нощувки. Влязох за подути крака без оплаквания - излязох с анемия и натоварен черен дроб и една торба нови хапчета, които да пия.
Платих храната за 5 дни, 120 за специалистите и няколко изследвания, който не били по касата. После си ходих с направления при тези специалисти и не съм платила и лев,но в болницата е друго. Иначе и аз не се оплаквам от отношението

# 409
  • Мнения: 15
А защо всеки различно плаща 😏🙄
Вс клинични пътеки ли са по 5 дни ,не че нещо може утре да ме вкарат за малко там?
Извинявам се за глупавите въпроси.Просто все съм лежала по държавни болници
Ако си с кръвоизлив ще си за три дни и ако спре те изписват. Зависи за какво те приемат, но си приготви пари.

# 410
  • Бургас
  • Мнения: 449
dilqna.bs, дано всичко с теб и бебето е наред, това е най-важното. И аз съм лежала в патологията на болницата, и на мен всеки ден са ми вземали кръв и аз съм минала през системи. Все пак всички ние, които сме били в това отделение сме имали някакъв проблем с бременността, за да сме били там. Никой лекар ей така защото му е кеф или заради друго няма да ти каже трябва да влезеш в болницата и да лежиш на системи. Понякога това се налага и лекарите са хората, които ни знаят състоянието най-добре. За мен и за теб, и за останалите някакви си данни в резултатите от изследванията може да изглеждат безобидно завишени, но лекарите преценяват дали това е така или не. Те са хора, които са учили за това. Освен това, никой насила, не ни кара или поне на мен никой не ми е опрял ножа в гърлото и ми е казал отиваш в болница и точка. Лекарят ти казва, какво препоръчва, но ти си тази която решаваш дали да влезеш в болница. По време на моя престой (миналата година) преди всяко изследване бях предупреждавана, дали желая или не да бъде извършвано, дали се поема от каса или се заплаща... повечето неща за нощувките дори се казваха още на касата при приемането.  Т.е. предварително те информират за всичко, в другите болници не е така. Не приемай коментарът ми като заяждане, защото не е такова. Лека бременност и още по-леко раждане.

# 411
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
През зимата една жена загуби бебето си в 9м, доколкото помня случая, защото беше отказала да влезе в болницата... Който смята , че искат да го вкарат вътре не за негово и на бебето добро, а поради други причини и ненужно е свободен да прави, каквото желае и на собствена отговорност.

# 412
  • Сливен
  • Мнения: 825
Значи нито имам нещо против болницата нито доктора .Просто попитах за информация ,лежала съм мн пъти в болница и то заради операции.Прекарала съм едно цяло лято в болница!
Бебето ми е толкова желано и съм минала през какво ли не за да расте в мен нов живот !Треперя постоянно за него!Но както ѝ да е просто исках малко информация но явно въпросите са ви подразнали!

# 413
  • Мнения: 15
Значи нито имам нещо против болницата нито доктора .Просто попитах за информация ,лежала съм мн пъти в болница и то заради операции.Прекарала съм едно цяло лято в болница!
Бебето ми е толкова желано и съм минала през какво ли не за да расте в мен нов живот !Треперя постоянно за него!Но както ѝ да е просто исках малко информация но явно въпросите са ви подразнали!
По-скоро моите отговори, но нека запазим добрият тон и да сме си в помощ.

# 414
  • Мнения: 15
dilqna.bs, дано всичко с теб и бебето е наред, това е най-важното. И аз съм лежала в патологията на болницата, и на мен всеки ден са ми вземали кръв и аз съм минала през системи. Все пак всички ние, които сме били в това отделение сме имали някакъв проблем с бременността, за да сме били там. Никой лекар ей така защото му е кеф или заради друго няма да ти каже трябва да влезеш в болницата и да лежиш на системи. Понякога това се налага и лекарите са хората, които ни знаят състоянието най-добре. За мен и за теб, и за останалите някакви си данни в резултатите от изследванията може да изглеждат безобидно завишени, но лекарите преценяват дали това е така или не. Те са хора, които са учили за това. Освен това, никой насила, не ни кара или поне на мен никой не ми е опрял ножа в гърлото и ми е казал отиваш в болница и точка. Лекарят ти казва, какво препоръчва, но ти си тази която решаваш дали да влезеш в болница. По време на моя престой (миналата година) преди всяко изследване бях предупреждавана, дали желая или не да бъде извършвано, дали се поема от каса или се заплаща... повечето неща за нощувките дори се казваха още на касата при приемането.  Т.е. предварително те информират за всичко, в другите болници не е така. Не приемай коментарът ми като заяждане, защото не е такова. Лека бременност и още по-леко раждане.
Нищо такова не съм казала, а само че на всички се назначава желязо, без да се пусне изследване в какви стойности е. Тъй като имам дълъг опит с хемоглобина си още от тинейджърските години ( сега съм на 32), знам че желязото не ми вдига хемоглобина. И въпреки това ми изписваха и тотема и ферофолгама през цялата бременност. Пила съм ги и не се покачва. В болницата без да проверят също ми пуснаха система желязо. Е какво да си помисля ми кажи. Че някой много се е задълбочил ли? По инерция е, точно защото са учили и в повечето случаи е липса на желязо. Е аз съм изключение- липса на Б12 е.

# 415
  • Мнения: 1 557
Ами обясни им го и откажи желязото. Последня ден, тъкмо ми бяха махнали абоката, идва Драгнева и ми назначава две банки желязо. Отказах го и още как, въпреки че ми наговори куп лъжи какво щяло да се случи с мен.
Наред с другия вид анемия обаче, от бременността и раждането масово пада и желязото. Затова и го назначават. Приятелка е с таласемия, цял живот желязо над горна граница, а после цяла бременност се наложи да го пие (при постоянни изследвания, назначени от Татарова и от хематолог) и влезе да ражда с прекрасен хемоглобин, какъвто е нямала никога.

# 416
  • Мнения: 15
Ами обясни им го и откажи желязото. Последня ден, тъкмо ми бяха махнали абоката, идва Драгнева и ми назначава две банки желязо. Отказах го и още как, въпреки че ми наговори куп лъжи какво щяло да се случи с мен.
Наред с другия вид анемия обаче, от бременността и раждането масово пада и желязото. Затова и го назначават. Приятелка е с таласемия, цял живот желязо над горна граница, а после цяла бременност се наложи да го пие (при постоянни изследвания, назначени от Татарова и от хематолог) и влезе да ражда с прекрасен хемоглобин, какъвто е нямала никога.
Да давам акъл на лекари - не мерси. После отношението става съвсем друго. За абокатите да не говоря, че съм с две калцирани вени от последният път там и ме изписаха с сини ръце. А иначе и аз съм с таласемия- наследствена но с годините не пия нищо и съм с хемоглобин 110. От бременността обаче падна под 100 и се наложи да започна хапчетата. След раждането ми казаха, че е възможно да се наложи да ми прелеят кръв и желязо евентуално, ако е паднало.

# 417
  • Мнения: 1 557
В Девата два пъти съм отказвала медикаменти - първият път лежах в патологична и от системите магнезий ми ставаше супер зле, причерняваше ми. Още първата нощ ги отказах, не помня при кой лекар, различно отношение е нямало. Единствено Давидова се възмущаваше открито, но мисля Ангелов тогава каза - става въпрос за нейното здраве и за нейното бебе, не можем да се месим, щом държи на решението си. Дори Ирмов, който по принцип си е арогантен, не реагира зле.
Вторият път беше случаят с желязото - признавам си, каквото и да ми беше назначила точно Драгнева, щях да го откажа и да се обадя на Татарова. Имах предразсъдъци, имам и куп истории от роднини, завършили зле заради нея, мнението ми се затвърди още повече след случката. На другия ден ме изписаха, нямаше различно отношение в никакъв случай.
Но по принцип мисля, че е хубаво човек да слуша лекарите и да не прави своеволия, И двата пъти бях абсолютно готова да си понеса последствията и ясно осъзнавах какви са те. Подписах и декларация за което.

# 418
  • Мнения: 15
Лошото е, че в деня на изписването ги помолих да ми направят копие на резултатите и тогава видях че съм постъпила с нормални резултати и на другия ден вече беше кашата. Никой не ти показва резултати докато лежиш. Картона на всеки се носи на визитация показва се на дежурния лекар и се прибира. Ако бях видяла по- рано, естествено че щеше да ми светне какво се случва. Както и да е - дано с раждането, всичко мине наред и да не се налага да пиша после.
Имам питане - случвало ли ви се е на ехограф в ДМ или СвС да ви кажат едни килограми не бебчето, а на фетална на друго място - други?

# 419
  • Мнения: 251
На мен в деня на секциото ми пуснаха изследвания. В деня след секциото пак пускат, но понеже лекарят се усъмни в резултатите,пак ми пуснаха изследвания. Тогава докторът ми обясни в кое се усъмни и защо иска да се повторят изследванията Simple Smile Аз смятам,че ако някой пациент се съмнява в назначеното му лечение, винаги може да го откаже.Аз лично като избера специалист, му се доверявам на 100%.Така процедирах и сега при раждането на детенце Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт