Великобритания - Тема 68 Зимно Пролетно Зелена

  • 65 955
  • 729
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: X
МГМ, мисля, че има времеви срок за предявяване на претенции и оплаквания от неправомерно държание веднага след уволнението.
Не се кахъри, такива работи в магазини има под път и над път. Разгледай в тамошния университет програмите и студ. заеми. Като сервитьорка или барман ще изкарваш доста повече пари (бакшишите са повече от заплатата по принцип) и ще можеш да учиш през деня и да се измъкнеш от тази ситуация.
Нямаш деца, задъ;жения, къща с ипотека и никакви условности за да си закотвена там. Използвай това време разумно за да имаш добро бъдеще.

 Успех и не се отчайвай! Всеки минава и заминава през такива моменти!  Hug

Последна редакция: пн, 13 мар 2017, 23:25 от Анонимен

# 646
  • UK
  • Мнения: 3 959
Много ви благодаря. Не съм напуснала, тоест новия регионален мениджър ме заплаши, че ако не напусна сама, ще ме разследва и уволни, и няма да ми даде препоръка. Сложиха камери в магазина тайно от мен, с идеята да докажат, че крада, аз обаче никога не бих си позволила подобно нещо, така че онзи се захвана за някакви глупости, много от които не са истински правила, които аз съм нарушила. Ще ви опиша какво каза в скрит текст, който не се интересува, да не чете
Скрит текст:
Той започна работа през Октомври, след като почти година нямахме ерия мениджър - една жена започна, но я преместиха, друга запона, но трябваше да напусне... Започна този, и колкото пъти му задавахме въпроси, той все не знаеше, все щял да провери и да ни отговори... Преди това е бил еия мениджър на хранителни магазини, и няма никаква представа как работи един чарити  магазин. Съответно един ден аз бях на работа до много късно, към 9 вечерта някакъв мъж влиза в магазина с един голям куфар и изобщо не очакваше аз да съм там, обясни, че проверявал кабелите, но аз многодобре знаех, че или идва да слага камери или да ги маха. Оказа се, че ги е махал. И на 22ри декември идва въпросния ерия мениджър с една ужасно неприятна дама и започват да ми задават въпроси. Към този момент аз съм работила изключително съвестно с това, с което разполагам, и да, нарушила съм няколко правила за доброто на магазина, но такива, които, ако той искаше да ме задържи  на работа, щеше без проблем, тоест не съм направила нищо лошо. Носила съм дрехи вкъщи за да ги изпера, за да ги продам, защото дрехи с петна не продавахме. После съответно всичко съм връщала. Изхвърляла съм разни неща в собствената си кофа за боклук, защото компанията, която ни взимаше боклука, отказваше да взима електрически уреди, а също така и няколко неща като един голям пуф, защото имахме бездомни хора които ровеха в боклука, а зад магазина имаше паркинг и хората от сградата над него се оплакваха за всяко нещо. Тоест за да не създавам проблеми на компанията с проверки и тн, аз съм ги хвърляла тези неща в боклука пред вкъщи. Онзи освен това каза, че не било позволено да връщам на хората техните дарения,ако са дарили нещо погрешка. Не можело да стоя до късно в магазина (да работя, не съм стояла за удоволствие). Не можело дасменям цени за клиенти (примерно тениска има липсващо копче, някой идва и ми казва, че ще я купи за малко по малко пари, аз не съм забелязала копчето и ако клиента не я купи, отива на боклука), аз намалям цената, за да направя още няколко паунда зачаритито, а онзи ми казва, че съм нарушила правилата. Защо не съм била поискала онзи, дето дойде в девет вечерта,когато аз изобщо не би трябвало да съм в магазина, да ми се идентифицира... Такива неща. Ясно ми е, че ако това са правила, аз съм ги нарушила, но шефа на трейдинга ни беше казал да правим каквото е добро за магазина. Онзи идва от хранителен магазин и ме пита ако съм работела в Праймарк щяла ли съм да сменям цените за хората. Това са цени, които аз съм определила, без никакъв контрол от тяхна страна, това си е моя работа, тоест аз би трябвало да мога и да си сменям цените, ако искам. Ако работех в Праймарк, нямаше да ми се налага да разчитам на клиентите да ми носят нещата, които да продавам, така че в чарити магазин правиш каквото можеш за да са щастливи клиентите, а това той не го разбира явно. Знам, че се изреазявам все едно пиша за пръв път на български, но все още ме е яд толкова много... И като ме разкара, сложи в магазина онази гадост неземна дето работеше там преди мен, и сега онази разправя на всичките ми бивши клиенти, че съм била уволнена заради кражба. Много хора ме спират на улицата и ми казват, че не ходят повече там, и всичките ми доброволци напуснаха след мен, без да съм ги молила или изобщо да съм говорила с тях, просто не искат да работят с друг мениджър,вклщчително жена, работила там 22 години. И така, онзи ме разкара точно преди да направя две години там, понеже знае, че след втората година няма как да ме разкара, и то на Коледа. Също така знае, че съм с дисабилити, но ме разкара въпреки това.

Ей сега тук ти препоръчвам Legal AID. Звъниш, обясняваш и адвайзърите те свързват по телефона с адвокат със подходяща специалност, също така ти насрочват час за среща с адвокат пак подходящ за теб.Аз лично не бих оставила нещата така. Имаш ли документ от тук , че си дизейбъл? Тогава и други организации има.

https://www.gov.uk/civil-legal-advice
Имам само писмото от асесмънта, не знам какъв друг документ бих могла да имам. Имам аутизъм всъщност, не е нещо физическо, което да мога да докажа, освен с въпросното писмо от лекаря, който ми направи асесмънта. Ходих в Ситизънс Адвайс Бюро и там ми казаха, че нищо не могат да направят за мен.

В САБ ми казаха, че мога да предевя претенции за неправомерно уволнение само ако съм била на работа над две години. Според мен онзи ме разкара нарочно 2-3 месеца преди да направя две години там, защото знае, че нищо не мога да направя.

Забравих да спомена, че забравих няколко неща в магазина, а ме изгониха като мръсно коте и ме заплашиха с полиция, въпреки че нищо лошо не съм направила. И не ми ги върнаха, писах мейли, питах за нещата си, сред които рокля,  която бях направила сама, накрая като му написах, че това е кражба, той благоволи да ми отговори, седмици след Коледа, но дотогава бяха свалили моите неща от витрината (беше коледна витрина, изцяло от мои неща), и онзи каза че ги били изгубили, което знам със сигурност, че няма как да е така, но нищо не ми върнаха. Предполагам, че онази неприятна жена, която ме ненавижда, ги е изхвърлила като е разбрала, че са мои.

# 647
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Usmifchica, не е с лошо казано, но не е и за thanks  Laughing

# 648
  • London
  • Мнения: 292
MГМ,
 сА !
Първо пишеш един имайл на Adult Social Services - home help.Даваш си данните, тел за връзка, на колко си години,НИН и търсиш помощ. Ще ти дойдат на посещение и дискутирате от какво имаш нужда, а вече те ще те насочат към подходящите агенции. И най-важното ако се чувстваш дискриминиране им кажи, също могат да ти помогнат с работа почасова за начало е добре, колеж и т.н. също помагат.
И един съвет от мен мини през DWP за някакво дисабилити, въпреки, че сега menthal health issue alko го неглижират, но все пак ти трябват документи.
Ситизен адвайс е в повечето случаи с по един адвокат, а не се знае в какво е специалист.
Обади се за лигал ейд ти си елиджъбъл и ще разговаряш с пропър силиситър. Малееееееееееее,  ама как успях да напиша това, но ми забиват клавишите и вече два пъти ми изклююва писането за пресрочено време.

# 649
  • Мнения: 68
Мгм, съжалявам да чуя, че и при теб се е получило кофти със смотан шеф. Няма да се отказваш, ще намериш нещо по-добро. Наистина е много кофти когато не оценяват какво правиш, особено като е някой нов, който няма идея какво се случва. И на мен ми се падна един звяр, опитаха се да ме изритат защото забременях. Даже ми каза госпожицата, че повече няма да наемат жени, че да не плащат матърнити. Пожелавам ѝ едни хубави, здравички тризнаци   Grinning

# 650
  • UK
  • Мнения: 3 959
Благодаря за съветите, ще видя какво ще правя. Според приятеля ми трябва да спра да се ядосвам за старата работа, но е трудно, все пак толкова труд съм вложила в тоя магазин. Все още имам достъп до системата им, никога не бих се възползвала от това за да променя нещо и да им създам работа, не си падам по отмъщения, но влизам понякога да видя колко пари правят, и направо ми става мъчно как за няколко седмици провалиха две години сериозна работа... Отвратително е.

Много е неприятно като ти се падне некадърен шеф. Той може да е бил супер като ерия мениджър на хранителни магазини, но си няма представа как стоят нещата в чарити магазините, че отнема поне година да намериш свестни хора да работят там и тн. Твоите си струва да ги съдиш за дискриминация.

Всичко ще се нареди. Няма как иначе. Simple Smile

# 651
  • Мнения: 3 233
Някой беше споделил един сайт за наем на къщи от собственика-като платформа е направен (не тип gumtree), но не го намирам. Ще съм благодарна, ако може пак да го пусне bouquet

# 652
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 302
Аз Simple Smile

https://www.openrent.co.uk

# 653
  • Мнения: 9 859
Имам нужда от съвет! Поканени сме на вечеря от мой колега и годеницата му. Сгодиха се преди месец и искат да почерпят няколко роднини и приятели. Та на въпроса - трябва ли да купя цветя или подарък?

# 654
  • Мнения: 3 233
Имам нужда от съвет! Поканени сме на вечеря от мой колега и годеницата му. Сгодиха се преди месец и искат да почерпят няколко роднини и приятели. Та на въпроса - трябва ли да купя цветя или подарък?

Аз бих занесла картичка.

Илейн Hug

# 655
  • Мнения: 686
Имам нужда от съвет! Поканени сме на вечеря от мой колега и годеницата му. Сгодиха се преди месец и искат да почерпят няколко роднини и приятели. Та на въпроса - трябва ли да купя цветя или подарък?

Аз без подарък не бих отишла. Нещо не много скъпо, но интересно или ваучер. Картичка задължително. Цветя не толкова задължително.

trouble ме наричат на работа редовно, особедно по възрастните. Младежи не съм чувала да го ползват. Непознати не са ме наричали така. Не ми е много за тенкс, но се смея с тях.

# 656
  • Мнения: 9 859
Pampers, Miss Fine Hug

# 657
  • Лондон
  • Мнения: 403
Моля ,кажете ми от къде да закупя учебници за year 3 и year 4  .Книжарници не съм виждала.Ако някой има и не са му необходими,моля да ми пише на лични.
Благодаря предварително.

п,п,Как намирате евтини билети за БГ ,не знам.Нашите са винаги НЕ евтини.

п.п.п.Прекарват ли децата ви лятото в БГ ? И там с какво се занимават ? Чудя се, лятото тук ли да прекарат децата или в БГ.

# 658
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
ЕМСИ добре дошла!

Учебници по какво за year 3 и 4? Имам дете в  year 4, друго в  year 1 и по-голямо в  year 8. Учебници тук не се купуват за малките класове. Но виж ако искаш тетрадки по математика и англ. за упражнение в къщи има в WHSmith, Waterstones книжарници.

Билетите по време на училищна ваканция са винаги скъпи за съжеление. Децата ми последните 6-7 години са тук лятото (6 седмици е обикновено ваканцията), ходим на почивка, посещават лятни музикални лагери и тенис турнир. Има много неща да правят тук децата. Тази година плануваме за 2-3 седмици да сме в България

# 659
  • Мнения: 8 921
ЕМСИ, от Амазон също можеш да поръчаш помагала. Има национална учебна програма/план по години, която се следва от училищата, но различни училища избират различни подходи. В сайта на училището ви трябва да е качена програмата за y3 u y4, но едва ли ще е толкова детайлна, че да ти задоволи интереса.

Много ми е сложно с тези пътувания до България, не мога да измислят вариант, който да ни е най-удобен и да няма сърдити. Нашия апартамент е в един град, на моите родители - в друг, на родителите на ММ - в трети. Миналата година си ходихме за почти месец и ММ работи от нас, но не му беше никак удобно. Странно се чувствах у дома си, а едва 2 години не съм била там. У свекърва ми също никак не ми е удобно. У нашите сякаш ми е най-добре, но свекърва ми ще е обидена. Най-лесно ми беше, когато те ни гостуваха тук, но пък на тях не им се пътува. Направо не знам как ще го измислим, иначе ми се ходи в България на топло и горещо дори.

Общи условия

Активация на акаунт