Великобритания - Тема 68 Зимно Пролетно Зелена

  • 65 942
  • 729
  •   1
Отговори
# 660
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Все още имам достъп до системата им, никога не бих се възползвала от това за да променя нещо и да им създам работа, не си падам по отмъщения, но влизам понякога да видя колко пари правят, и направо ми става мъчно как за няколко седмици провалиха две години сериозна работа... Отвратително е.

На твое място бих спряла да го правя незабавно.
Това е нарушение и го знаеш. Те са в нарушение, че са ти оставили достъпа след прекратяване на договора, но ти си възрастна жена и си съвсем наясно, че това не е редно, че може лесно да бъде проследено и да ти създаде допълнителни проблеми.

# 661
  • UK
  • Мнения: 3 959
Аз не правя нищо, не бих си позволила да бъркам, само влизам и веднага излизам, но съм го правила 2-3 пъти най много, не непрекъснато.

# 662
  • UK
  • Мнения: 5 999
Като заговорихте за помагала, то има ли, такива и за нърсъри? Тези, които са към училище  newsm78 предполагам и те, са различни за различните училища.

# 663
  • UK
  • Мнения: 4 311
Кокона, по тази програма са нърсъритата:
http://www.foundationyears.org.uk/eyfs-statutory-framework/

Тръгнаха ли вече малките коконки на градина?

# 664
  • Мнения: 8 919
Пускай им nursery rhymes по тубата да пеят и да ти надуват главата и им стига толкова на твоите. Laughing Иначе сигурно има и за толкова малки,  виж в Амазон.

# 665
  • UK
  • Мнения: 5 999
dejie Благодаря ти  bouquet

Хаха Блу Hug научили сме, доста песнички,,като по забравят текста минават на бг измишлъотинки  Joy

# 666
  • UK
  • Мнения: 4 311
Дъщеря ми в училище (на същата възраст) брои до 10 и пише букви и числа по пунктир, учат я и да си пише името, не че има някакъв напредък, но вече го разпознава като го види написано. Песнички пее много вкъщи, мелодиите разпознавам, думите, не, от тези за частите на тялото ead, shoulders...) и подобни образователни. Писането май е за 4-годишните, те са смесени групи, но учителката казва, че тя има големи мераци да пише и затова я оставят да пише. Както в училище, всяка седмица раздават книжки да четем вкъщи, много са и интересни, покрай тях научава много думи на английски, цветовете, животните.

# 667
  • UK
  • Мнения: 5 999
dejie Благодаря ти много че споделяш  Hug
Ние, също знаем доста, неща.  Броим до 20. Вече, разпознават и числата до 10, но не можем, да ги пишем, още  Laughing
Знаем цветовете и някои части на тялото. Песнички им свалям от you tube все такива за нърсъри и почти ги знаем. Азбуката я научиха като песничка.  Сега ги уча да си пишат имената на англ естествено  Mr. Green
А понеже от септември тръгват на нърсъри. Ама все пак англ не го владеят все още, как да си кажат, какво да ги науча че им се ходи до тоалетната примерно,  че искат вода и пр newsm78
Защото сега ми казват ше пишкааааам и търчат към  wc-то  Joy ама там, кой и как ще ги разбере.  Притеснено ми е  Embarassed

# 668
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Ще им помагат със знаци, които да правят, или изрязани картинки, които да показват.

# 669
  • UK
  • Мнения: 4 311
Ако още не могат, ги научи сами да се обслужват в тоалетната. Имат си малки тоалетни, до които децата имат достъп и в градината всеки си ходи, когато има нужда, без да има нужда да ходи първо да казва на госпожата. Първите два дни в първата градина, в която ходи моята, стоях с нея да свиква, тренирах я няколко пъти да ходи в тоалетната, показвах и как да си мие ръцете, сапун, хартия, карах я да ми я показва къде е, да не я забрави и после си ходеше сама, проблеми не е имало. Ако се забави детето или има голяма нужда, те ги наблюдават и ще им помогнат. И все пак са там за по три часа само, първите седмици още в влизането отивахме в тоалетната, помагах и после си тръгвах, често не се е налагало да ходи докато не дойда да я взема и я изпишам пак на тръгване Simple Smile

Относно водата, в първата градина имаха автомат с еднократни чаши и тя се научи веднага да си налива и после да си изхвърля чашата, първите дни ми разправяха, че седяла нонстоп на автомата да играе с водата и да се налива без да е жадна. Във втората градина и нося шише, знае си къде е и отива и си взема и пие, когато има нужда. Като цяло тук в градината е много по-свободно отколкото в българските, няма нужда да искат разрешение да пият вода или да ходят до тоалетна, стават и отиват и никой нищо няма да им каже. Вода беше първата дума, която научи в градината.  Simple Smile После научи мляко, раздават им безплатно мляко всеки ден. 

# 670
  • UK
  • Мнения: 5 999
dejie отново Благодаря  bouquet
Ние отдавна сами се обслужваме там. Просто незнаех какъв е реда и достъпа до тези помещения.  При нас, няма опцията, някой от родителите да остане с тях. Водиш и оставяш. Това, ни казаха, засега  Shocked

# 671
  • UK
  • Мнения: 4 311
Кокона, допълних се за водата, ти си прочела вече, докато се редактирам.  Simple Smile Много жалко, че не може да оставате с тях, при нас и на двете места имаше по два дни адаптация, седяхме си двете, играехме с играчките, показва и различни неща, разпитвах персонала за други... Според мен е важно това.

# 672
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Аз не правя нищо, не бих си позволила да бъркам, само влизам и веднага излизам, но съм го правила 2-3 пъти най много, не непрекъснато.

Не ме разбирай погрешно , но можеш да си навлечеш много неприятности ако разберат че още си позволяваш да влизаш в системата им. Знам , че не го правиш  с някакви задни умисли, но е грешно откъдето и да го погледнеш.  Hug

# 673
  • Мнения: 3 229
Тук също навсякъде има 2-3 дни за адаптация. За водата - всеки има собствено шише. В края на деня шишетата се мият и прибират. Детето като дойде, отива й си пълни неговото. Стоят на достъпно място в едната стая.
При нас четат книжките в градината, за вкъщи не са ни давали. Но се вманиячи в една и се наложи да си я купим 😂

Кокона, не се притеснявай. Добре ще се оправят и бързо ще наваксат езика. Не мисли за тукашни помагала, а какви български да си набавиш, както и книжки, защото много скоро английският ще вземе превес и ще трябва някак да съхраниш и развиеш родния език.

Аз влизам с питанка - Има ли сайт, на който могат да се видят всички предстоящи събития в цяла Англия? Нямам предвид концерти, а традиционни интересни местни събития по райони. Иска ми се лятната ваканция като обикаляме да посетим и такива места. Или поне насоки къде да гледам, защото с ключови думи в google нищо предстоящо не излиза. Интересува ме Южна Англия. Предварително благодаря!

# 674
  • Мнения: 9 806
Това намерих, ако изобщо помага:
https://www.visitengland.com/things-to-do/events

Общи условия

Активация на акаунт