НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 112

  • 77 426
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 277
Шоки, да вероятно съм развила някаква алергия. Ще мина на по-стриктно хранене за месец, за да проверя.
Я да ви питам, след айчен фаст как процедирате с храненето? Директно ли минавате на месо и зеленчуци или постепенно?

# 706
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Мисля си, че след всеки фаст (или друга рестрикция), завръщането
трябва да е постепенно. Бях срещнала една такава препоръка - ден
или два едно от яденетата в деня да се смени с месо. В следващите
два дни пак така - постепенно въвеждане на обичайното хранене.

# 707
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
И от мен една полезна статия по повод кг, кантар и по какво трябва да съдим дали се движим добре по пътя към целта и дали това, което правим, работи: http://www.precisionnutrition.com/ways-to-know-if-your-nutrition-plan-is-working

# 708
  • Мнения: 2 199
Привет,
Някой запознат ли е с  този човек? (може и тук да съм го намерила не помня къде го намерих)
Eric Berg
обяснява интересни неща Simple Smile
Също едно от последните му клипчета е за тази добавка / билка  Gymnema, която би могла да убие желанието за сладко. Имате ли опит с подобна добавка? Може и да е полезна за някой, който не може да контролира желанието си за сладко  ooooh! (не съм го ползвала и за това нямам повече инфо)  Peace

https://www.youtube.com/watch?v=AwJd1qXSfcQ

Последна редакция: ср, 22 фев 2017, 15:18 от СМ

# 709
  • София
  • Мнения: 10 858
ПРинцеса Леа, а и голямата ми дъщеря в последно време развихме нещо подобно. Когато хапнем някакъв колбас (купешки), дали ще е луканка или салам, все тая, чувството в устата и най-вече по небцето е все едно сме се изгорили с гореща течност. Става за секунди, буквално още докато дъвчем първото парче. Мигновена реакция и без съмнение към какво е. Не знам към коя точно съставка е, защото не се случва с всички колбаси. Минава до няколко часа и е наистина много неприятно. Смятай какво има вътре.
А никога през живота си не съм била с алергии и т.н, както и не сме реагирали така на колбаси.
Според мен, също, това е алергична реакция.

# 710
  • Мнения: 6 347
Алергия може да се развие на всякаква възраст. Peace И моята към неизвестния консервант в колбасите се появи, когато бях на 18 (а може би тогава са започнали да използват този консервант, а преди това просто не го е имало Thinking). В моя случай е кофти, защото това нещо вече не се използва само в колбаси, а започват все по-често да го слагат и на обикновено месо, най-вече през лятото, явно за да се застраховат срещу разваляне. #2gunfire И реакцията ми е по-различна - пъпки като от варицела, които се задържат по няколко дни (а ако е много силна реакция, може да продължат да излизат по няколко нови на ден в продължение на 14-15 дни #2gunfire).

# 711
  • In transit
  • Мнения: 11 985
Шоки основния консервант дето го ръчкат навсякъде вече освен в колбасите е Е-250/251. Някаква консервираща сол беше. Запазва месото да седи червено и да не потъмнява.

Последна редакция: ср, 22 фев 2017, 18:12 от Mikkey

# 712
  • София
  • Мнения: 277
Момичета, закъсахме го с тия Е-та. Никога не съм имала алергий. Допоследно се съмнявах, но сега като ви чета си е точно алергия. И какво ще правим? Да купуваме животни и да ставаме мис Пепеляшка,за да оцелеем. Ходих до билкова за пелин- да трепя микробите. Видях, че продават свински колаген за пиене. Тов
а за тези,които нямат време да варят крачета е идеално. Билковата на "Поп Богомил".
Взех и сироп от черен бъз, но после видях,че е със захар и май ще го оставя само на мъжо.
Забравих- мъжът ми получава дерматит от Е-тата. Според мен минем ли 30-те организмът вече не може добре да се чисти. По- младите около мен, повечето нямат такива оплаквания.

# 713
  • Мнения: 6 347
Мики, благодаря, но дори да ги питам в месарниците, съмнявам се, че ще кажат, ако са слагали. Rolling Eyes Или може пък да кажат, не пречи да пробвам. Миналото лято просто гледах да не ям едно и също месо повече от един ден, и то веднъж за деня - после менюто беше яйца, млечни. Така поне успявах да огранича приеманото количество от този консервант. Тази година сигурно ще действам по същия начин. А купувам месо от месарници само, не от големите вериги, но явно няма значение.

# 714
  • Мнения: 6 622
Здравейте момичетата записвам се да ви следя. Още съм нова ,само от месец съм на режима и тепърва се уча.

# 715
  • Мнения: 20 224
Скрит текст:
Lemy, сега се върнах да прочета историята на Вероника. Аз й следя дневника във форума на бб тийм, но от година. Както и доста от дневниците там. При нея работата изглежда доста сериозна, а и тя си е професионалист. Днес например освен 300 гр. варено пилешко, е изяла и буквално 2 кг. зеленчуци. Бе, сериозна работа.

Впрочем във форума на бб тийм има наистина интересни и статии, и дневници, и истории. Все повече време прекарвам там, може би е време и аз да си направя дневник там.
Тя беше пускала снимки като пухкава тинейджърка, още преди да започне да се занимава със спорта и тежестите, и след това, но не ги намерих последният път когато ги търсих, може да ги е махнала. А това което виждам сега по снимките, наистина е уау, като имам предвид от къде е тръгнала. Ето една интересна статия с доста снимки:
http://www.bb-team.org/articles/5099_vsichko-koeto-nauchih-za-15 … -mechtanoto-tyalo
Тук също е качила:
http://www.bb-team.org/forums/viewthread/37435/P2160



# 716
  • Мнения: 268
Благодаря за интересните статии!

Много добре разбирам това внезапно желание за сладко и как, като му се поддадеш, тръгваш по наклонената плоскост. Онзи ден си купих шоколад и 2 бурканчета сладко от смокини и боровинки. Ометох ги за два дена, докато не свършиха. Реших, че няма да купувам нищо сладко, защото иначе мисълта ми е само там.😊 Абсолютна наркомания е! Но ако речем, че това е инцидентна слабост, какво ще кажете за това, че почти  всеки ден изяждам 1 портокал с няколко лъжици сметана? Голямо отклонение ли е? Имам много за сваляне, но не бързам.

# 717
  • Мнения: 11 575
Разбива се с миксер за фрапе или пастор/чопър/блендер.
Благодаря за отговора! Hug Обаче как се разбиват с пасатор или блендер 2 лъжици масло? Или се разбива по-голямо количество за няколко дни? Знам колко е досадно в тема като тази да се отговаря на въпроси на които е отговаряно милион пъти, но ще се радвам ако на някой му се занимава да ми отговори.  Hug

# 718
  • USA
  • Мнения: 2 159
Обаче как се разбиват с пасатор или блендер 2 лъжици масло? Или се разбива по-голямо количество за няколко дни? Знам колко е досадно в тема като тази да се отговаря на въпроси на които е отговаряно милион пъти, но ще се радвам ако на някой му се занимава да ми отговори.  Hug
Не се разбива маслото, а се разбива кафето с масло заедно.
Аз нищо не разбивам, мързелива съм. Слагам си кокосовото масло в чашата с кафето, заедно с малко сметана и канела и си го пия така. Много го обичам.

# 719
  • Мнения: 11 575
Благодаря SkyBlue  bouquet Ще опитам по този начин.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт