НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 112

  • 77 437
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 13 062
Ако не е разбито плува отгоре, като мазно петно и е гадно. Правя си кафето, слагам кокосова сметана и една лъжица масло, малко канела, разбивам в блендера и готово.
Изчетох с и терес сатите на Вероника и за сетен път се убеждавам, е кантара и цифрите, които показва нищо не означават, важна е цялостната визия.

# 721
  • Мнения: 69 273
Миксерчета за фрапе се продават в левчетата, в Икеа и в магазините за домашни потреби. С него е удобно - директно в чашата разбивам. Внимавай, ако е много мощно миксерчето, да не ти изплиска каЙвето Grinning По-дълбочка чаша и воала Peace

Аз си пия кафето със сметана.

# 722
  • In transit
  • Мнения: 12 027
моето миксерче го пенсионирах преждевременно, че оплисках цялата къща. Чашите ми за кафе са 60мл и всичко е навън с миксерчето.
Обаче от няколко дни като си го сипвам в директно маслото преди да пусна кафето ( пия късо кафе) с порцеланова лъжичка и не знам дали защото няма допир с метал не съм наясно ( нали съм видна алхимичка  Grinning), обаче маслото става като пухкава пяна и леко само разбърквам и ги няма мазните петна, а става кафе с хубав пухкав каймак. Даже днес ММ отбеляза, че моето кафе имало по-хубав каймак от неговото. Joy

# 723
  • Пловдив
  • Мнения: 1 746
Момичета,искам да си взема някакъв подсладител,ей така да ми се намира в къщи.Какво ще ми препоръчате?Аз се колебая между ксилитол и еритритол.

# 724
  • Мнения: 69 273
Мики...ама прайш ли го зелено кафето Mr. Green
Може да се сложи поизхабена батерия,така ще върти по-нефелно Laughing

# 725
  • Бургас
  • Мнения: 231
Аз ползвам само стевия за подсладител. Постоянно имаме десерт вкъщи - редувам тиквен крем-карамел, торта гараш, кокоски и чийз кейк.

# 726
  • Пловдив
  • Мнения: 1 746
За стевията съм чувала,че има по-особен вкус и не допада на всеки,затова искам нещо друго да си взема.

# 727
  • Мнения: 69 273
Не виждам смисъл от подсладители аз Rolling Eyes

# 728
  • SA
  • Мнения: 3 196
Жижи, на мен ксилитола ми допада за подслаждане от време на време на нещо. Почти неразличим е на вкус от обикновената захар. Стевията съм я пробвала, но определено не ми харесва.

# 729
  • Пловдив
  • Мнения: 1 746
Ками,благодаря,точно такъв исках,който прилича на обикновената захар!

# 730
  • n/a
  • Мнения: 3 341
От няма и месец взех ксилитол. Преди това - еритритол. Ксилитолът повече ни допада.
С по-малко количество подслажда по-добре, без да придава особен привкус.

# 731
  • Мнения: 5 108
Откъде го взимате този ксилитол?

# 732
  • n/a
  • Мнения: 3 341
От биомагазин го взимам. Зареждат предимно от Зоя. Малко над 14 лв за (да не излъжа неволно) 250 гр.
Сега погледнах - и Балев предлага ксилитол, на малко по-ниска цена.
И да припомня предупреждението на Шоки - ксилитолът не на всички
се отразява добре, може да предизвика стомашни неразположения.

По идея не съм фен на подсладителите, но с тинейджърка вкъщи - на-
лага се  Laughing

# 733
  • Пловдив
  • Мнения: 1 746
В Балев Био Маркет има,а сигурно и на други места.

# 734
  • Мнения: 7 805
четете на подсладителите дали са подходящи за термична обработка, много от тях не са

Общи условия

Активация на акаунт