Нашите кухни - 67

  • 108 907
  • 759
  •   1
Отговори
# 180
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 384
Драго, като не можеш да дадеш инфо за производителя на кухнята ти поне ни кажи колко ти излезе? С каква боя са? Събирам инфо за кухнята ми с мм, а относно майстор, Шадоумен е супер разбирач, разгледах снимки на кухни, правени от него. Wink
Не знам къде си питала за производителя ама не съм крила. Фирмата е Абанос. Вратите са масив (ясен), а цветът е Равена (на някои снимки червенее, но е кафяв). Ние я преправяхме обаче, защото се наложи да я променим спрямо друго помещение различно от планираното... Има и линк със снимки и обяснения всякакви в темата Интериорен и екстериорен стил по аматьорски.
Има и снимки от апартамента, че някой питаше и тук в темата, повечето май ги видяха вече...
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=955325.450;topicrefid=20
Eeeee аз пак не успях да ги видя тия снимки  Cry

# 181
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Една малка новина, декорите на егер се подменят (някой остават, други се спират а има и нови) и на доста цената им е на долу.

# 182
  • Мнения: 76
Предстои ми оборудване на нова кухня на вилата.
За всички в моето положение - в апартамента кухнята ми е с долен ред естествен фурнир без никакво лаково покритие. Горен ред - бял лак. Горните шкафове опират в тавана. Гръбчето между тях - най-обикновени и китайски при това, бели плочки с лаково покритие. Плотът също е бял. Мивката ми е черна на Бланко.
Това е най-удобната кухня, която някога съм имала. Имам само две забележки - по мивката остават бели петна, ако не се почисти. Белият плот е склонен да се захабява на трудно достъпни места - зад уредите, подредени върху него. Всичко останало се чисти лесно и рядко Simple Smile. Белият цвят създава простор и не тежи височината на шкафовете. Направо са незабележими Simple Smile.

За новата кухня смятам да подходя по същия начин - лак горен ред, фурнир или пдч долен. Ще го мисля. Едиствено няма да сложа бял плот по споменатата вече причина.
Въпросът ми е: Към кого да се обърна за изработката на кухнята, защото фирмата, която ни направи сегашната кухня не мога да я открия. Казваше се Д и Д мебели. Няма ги там, където бяха. И втори въпрос: Качествени и издръжливи ли са кухните на Икеа - имам предвид пада ли им покрието и разбива ли се ПДЧ-то около пантите?
Та кого бихте препоръчали за изработка на кухня?

# 183
  • Мнения: 88
Предстои ми оборудване на нова кухня на вилата.
За всички в моето положение - в апартамента кухнята ми е с долен ред естествен фурнир без никакво лаково покритие. Горен ред - бял лак. Горните шкафове опират в тавана. Гръбчето между тях - най-обикновени и китайски при това, бели плочки с лаково покритие. Плотът също е бял. Мивката ми е черна на Бланко.
Това е най-удобната кухня, която някога съм имала. Имам само две забележки - по мивката остават бели петна, ако не се почисти. Белият плот е склонен да се захабява на трудно достъпни места - зад уредите, подредени върху него. Всичко останало се чисти лесно и рядко Simple Smile. Белият цвят създава простор и не тежи височината на шкафовете. Направо са незабележими Simple Smile.

За новата кухня смятам да подходя по същия начин - лак горен ред, фурнир или пдч долен. Ще го мисля. Едиствено няма да сложа бял плот по споменатата вече причина.
Въпросът ми е: Към кого да се обърна за изработката на кухнята, защото фирмата, която ни направи сегашната кухня не мога да я открия. Казваше се Д и Д мебели. Няма ги там, където бяха. И втори въпрос: Качествени и издръжливи ли са кухните на Икеа - имам предвид пада ли им покрието и разбива ли се ПДЧ-то около пантите?
Та кого бихте препоръчали за изработка на кухня?
Може ли снимка на кухнята Ви, за да видя как изглеждат горните шкафове до тавана.

# 184
  • Мнения: 2 495
Една малка новина, декорите на егер се подменят (някой остават, други се спират а има и нови) и на доста цената им е на долу.
Изпревари ме, ще има и нови плотове и гръбчета. Hug

# 185
  • Мнения: 1 787
Здравейте!

Можете ли да ме насочите къде в София режат лазерно фаянс и гранитогрес? Става въпрос за много тънки, фаянсови плочи, само 6 мм дебелина. Калибровани са, но тъй като са доста големи като размер, вътре в тях трябва да се изрежат отвори за контакти, както и да се регулира малко ширината им съобразно конкретни размери.

Благодаря предварително!  bouquet

Не знам дали режат с лазер плочки, малко ме съмнява. По-скоро потърси в гугъла нещо за водно рязане. Като това например:

http://point-bg.net/index.php

Има и други.


Много благодаря! Hug Мисля, че това ще ни свърши работа.

# 186
  • Мнения: 15
Здравейте,

предстои ни обзавеждане на кухня и тъй като за първи път ни се налага да планираме цяла кухня би се радвал ако получа отговор тук на някои въпроси.

Общо взето имаме изграден концепт как да бъде кухнята но сме малко несигурни в следните детайли:
1. Тъй като ще имаме кухненски остров какви биха били идеалните (минималните) размери? Аз го планирах 120/75см но не е ли ширината/дълбочината от 75см малко. Няма да имаме уреди на него а ще се ползва като работен плот с шкафове отдолу.

2. Какво е идеалното разстояние между работните плотове - между плота на стената и острова?

Мислехме и за П-образа кухня но ни "изяжда" много от останалата част на хола.

Прикачам двете скици който напражих с програмата на ИКЕА ъа планиране.

Ще се радвам ако някой може да помогне със съвет.

ВАРИАНТ 1
--------------------------





ВАРИАНТ 2 (дупката в плота отляво на прозореца няма да я има / просто незнам как да я запълня в програмата )
--------------------------



Масата е по-голяма от нашата с около 20см. но просто няма как да сложа точната тъй като я няма в приложението.

# 187
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Смятам, че варианта за кухня на буквата П ми допада повече понеже всичко е едно цяло, може да направите частта към хола да е като бар, или да сядате за едно ядене на бързо или ако сте сам и не ви се занимава с масата. Варианта с остров ми изглежда разхвърлян в случая, инак място от 80-90 см поне да има между тях. В началото на темата има снимка с тези размери.

# 188
  • Мнения: 15
Смятам, че варианта за кухня на буквата П ми допада повече понеже всичко е едно цяло, може да направите частта към хола да е като бар, или да сядате за едно ядене на бързо или ако сте сам и не ви се занимава с масата. Варианта с остров ми изглежда разхвърлян в случая, инак място от 80-90 см поне да има между тях. В началото на темата има снимка с тези размери.

Проблема с П-образния вариант е че идва по издаден напред... иначе е ок

# 189
  • Sofia
  • Мнения: 291
Омайница може ли снимки от сегашната ти кухня, че и аз се ориентирам към естествен фурнир/бял гланц с шкафове до тавана и бих искала да видя как изглежда. Какъв цвят плот би сложила, ако не светъл?

# 190
  • Burgas
  • Мнения: 503
mitko007,по-добре би било да е п-образна кухнята,като всички плотове са с 60 см.дълбочина-щом като ще се ползва само за работа,не е нужно да е 75 см.Така няма да отнема толкова място.Освен това остров 120/75 е много малък и не стои добре-островите са за големи пространства.

# 191
  • София
  • Мнения: 757
Гледах острова на Ники Кънчев в Черешката на тортата. Според мен не беше много голям 120/60 ми се стори , но имах усещането,че е много удобен.

# 192
  • Мнения: 2 355
А колко квадрата са ви помещенията? Нашето е 17 квадрата и си мисля, че няма да изглежда много добре кухня и хол заедно  newsm78

# 193
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 027
Може една голяма трапезария.  Peace

# 194
  • Мнения: 6 294
А колко квадрата са ви помещенията? Нашето е 17 квадрата и си мисля, че няма да изглежда много добре кухня и хол заедно  newsm78
Ако ще имате маса за хранене най-малко 20/22 кв.м. за да е нормално. Иначе с диванче двойка, малка масичка и барплот за ядене към мини кухничка може и на 15 кв.м.

Последна редакция: вт, 14 фев 2017, 21:46 от drago_2008

Общи условия

Активация на акаунт