Против акне/пъпки по лицето 6

  • 99 389
  • 779
  •   1
Отговори
# 165
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 450
... опъпчасвам почти винаги от тях или ми омазняват страшно кожата. Последно си взех на авене 50+, който е в кутийка като ФДТ, ужасно е, след 2 седмици цялата бях в големи подкожни пъпки.
Marsala, и аз имам този проблем...
Пия хормонални и слънцезащитата е задължителна...

Миналото лято издавах стотици левове за кремове...
Какво ли не пробвах... Авен, Ла Рош, Юриаж Биодерма, Еуцерин...
Абе кажи-речи всички от аптеката и резулатът винаги е мазна кожа и пъпки...
Тъй се седят сега в гардероба тия мазила и ще ги подарявам предстоящото лято,
че ми е жал и срам да ги хвърлям...
Сега съм харесала един скромен крем от dm...
https://www.dm.de/sundance-sonnencreme-gel-med-ultra-sensitive-l … 010355326386.html

Пише, че е без мазнини и емулгатори, като второто ми е много важно,
защото обикновено те са комедогенни...
Още тези дни смятам да го издиря и купя...
На скромната цена от 4 евро е,
тъй че, ако го видиш, можеш и ти да пробваш...  Hug



# 166
  • Мнения: 711
Здравейте! Идвам с едно питане момичета, защото вече съм се видяла в чудо...използвам бензоил пероксид и заедно с него разбира се, слънцезащитен продукт, но пуста му, не мога да го улуча... опъпчасвам почти винаги от тях или ми омазняват страшно кожата. Последно си взех на авене 50+, който е в кутийка като ФДТ, ужасно е, след 2 седмици цялата бях в големи подкожни пъпки. Сега съм в Белгия, ще си купя тукашния вариант на бензоил пероксид, че и той ми свърши. Но въпросът ми е, може ли да ми препоръчате нещо, което вие използвате? Поне да не опъпчасвам, ако не друго...

Аз имам две предложения, между които се двоумях днес. Гледай да е oil-free за да не се опъпчваш. Аз съм на мнение, че слънцезащитен крем трябва да се използва целогодишно.

Скрит текст:
струва около $25

Скрит текст:
взех си този в крайна сметка, струва към $50

Важното е като си започнала да използваш един продукт да се придържаш към него поне 3 месеца преди да го отхвърлиш. Нормално е в началото положението да се влоши, с повечето продукти е така, това е т.нар. purging фаза.
 
*****************************************************************
Аз вчера бях на козметик и понеже последните две седмици кожата ми полудя и се опъпчих доста, ми сложи 30% салицилова киселина, само че според мен това не е пилинг, или пък да е, знам ли, не попитах  Laughing Та сега не знам ще се беля ли, няма ли да се беля, ще е интересна седмица. Купих си крем с ретинол, ето този
Скрит текст:
Попитах за крем с ретин А защото е по-силен, но тя беше против тъй като е много силен, а и е само с рецепта. Между дрогото, много съм доволна от онзи продукт, който изгаря пъпките (бях го споменала наскоро)
Скрит текст:
И да подчертая, не си го взех заради рекламата, но истината е, че тук е доста популярен продукт и реших да му дам шанс, не е скъп, към $20, а стига за дълго време. Спавя се отлично с по-малките пъпки, за големите мисля, че единственото спасение е търпение.

# 167
  • Мнения: 3 248
Mаrsala, слънцезащита без химични филтри пробвала ли си?

# 168
  • София
  • Мнения: 1 056
Здравейте, много благодаря на всички за отговорите  bouquet
Бих искала принципно да пробвам нещо по-бюджетно, като това на Кларинс и Клиник съм ги поглеждала много пъти, но цената ме е спирала. Май е време да се замисля за тях, щом не мога да открия нещо подходящо в аптечната мрежа, последно използвах това като пише, че е с физични филтри, до колкото разбирам, но точно от него се опъпчах жестоко, такова нещо не съм виждала до сега... Преди използвах на Ла рош 50+ от който кожата ми се омазняваше, но поне не излизаха допълнителни гадинки. В момента съм в Белгия и е идеално да намеря нещо, което не се предлага у нас.
Някой има ли наблюдения над този ?

# 169
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 450
Титаниевият ди/оксид и цинковия оксид не запушват порите....
Но само сами по себе си...
За акнетична кожа, това е последното, което човек трябва да използва...
Те винаги вървят в комбинация с олеати, със стеарати, а те са, ама много комедогенни...
Всички "аптечни" фирми си пишат кремовете некомедогенни, но не са... на 300%
Ето  част от важните съставки/inci, които трябва да се избягват във фотозащитата..
Присъстващи(почти задължително) във фотозащита с физични филтри:

Polyglyceryl-3 Diisostearate
Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate
Polyhydroxystearic acid

Ето и такива, които често присъстват във фотозащитните с химични филтри:

CYCLOHEXASILOXANE
CYCLOPENTASILOXANE
homosalate
PENTYLENE GLYCOL
Абсолютно всички завършващи на stearat, palmitate, myristate - имат роля на емулгатори и емолиенти


Marsala_, не гледай каква е марката, гледай какъв е съставът...
Понякога тая т.н. "медицинска" козметика не струва и половината от цената си...
Когато имаш време, като си харесаш примерно някакъв крем,
проверявай всяка една съствака по отделно и след това и как работят помежду си във формулата...
Информация бол... човек само да има възможност и желание да чете.  Peace








# 170
  • Мнения: 47 991
И все пак препоръка като за лаици, фотозащита добра по състав?

# 171
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 450
И все пак препоръка като за лаици, фотозащита добра по състав?
Шапка, чадър, очила, бели дрехи...
Изобщо не се бъзикам...
Това не са мои думи, а на един добър козметолог...
Помислете си как ходят японките с чадърчетата...
Тенът си е фотостареене...
За това лято вече окончателно съм решила, че ще ходя с чадър,
ако ще е да ме гледат като изстребител...
Иначе добър фотозащитен крем,
който не създава проблеми, е малко като мисията невъзможна...
От миналата есен търся такъв...
Преди няколко седмици, преглеждайки сайта на ДМ, намерих този, който показах и снощи:
https://www.dm.de/sundance-sonnencreme-gel-med-ultra-sensitive-l … 010355326386.html

Не съм го изпробвала, но довечера ще ходя в магазина,
и ако е наличен, го купувам веднага...
Няма мазнини и най-вече емулгатори...
Много изчистен ми се вижда...
Ако има проблем още след ден ще е ясно и ще ви пиша...

По принцип използвам натурална козметика,
гледам да слагам малко неща върху кожата си,
и ако имаше нещо подходящо, натурално, бих ползвала него, но просто няма...
Прегледала съм почти всичко, което има на пазара като натурални продукти с физични филтри - всичките са тежки и мазни...
Лавера, Алверде, Алфанова, Биосолис... Съставите им са в 80% процента идентични и неподоходящи...




# 172
  • Мнения: 47 991
Аз почти никога не ползвам фотозащита, освен на плажа, обаче това за "механичната" защита, демек очила, дрехи и прочие, винаги го правя. Инстинкт.

# 173
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 450
Бях обещала да пиша за крем-гела Sun Dance на dm...
Въпреки, че няма мазнини и емулгатори ми идва тежък и мазен...
Само след едно нанасяне, брадичката и бузите
ми станаха грапави от микроскопични пъпчици...
Това беше последният ми опит - отказвам се да търся повече.  Tired

# 174
  • Мнения: 156
Бях обещала да пиша за крем-гела Sun Dance на dm...
Въпреки, че няма мазнини и емулгатори ми идва тежък и мазен...
Само след едно нанасяне, брадичката и бузите
ми станаха грапави от микроскопични пъпчици...
Това беше последният ми опит - отказвам се да търся повече.  Tired


Butterfly_Lovehunter, само такива кремове ли използваш? Защо не пробваш маски за лице с естествени продукти? Може да видиш по-нагоре една рецепта, която съм написала с моркови. Мисля, че ще ти помогне.  Опитай малко и здравословни за кожата продукти, които ще ти я хидратират, подмладят и няма да има нужда да купуваш такива кремове, които са наблъскани с всякаква химия. Пуснах една статия, в която се описваше какъв трябва да е хранителния режим и какво трябва да правим, за да се предпазим от акнето, но ми махнаха коментара, защото сметнаха, че е с рекламна цел... както и да е – трябва да се придържаш към определен хранителен режим, за да нямаш такива проблеми друг път.

# 175
  • Мнения: 711
Бях обещала да пиша за крем-гела Sun Dance на dm...
Въпреки, че няма мазнини и емулгатори ми идва тежък и мазен...
Само след едно нанасяне, брадичката и бузите
ми станаха грапави от микроскопични пъпчици...
Това беше последният ми опит - отказвам се да търся повече.  Tired


Пробвай
Скрит текст:
не е мазен, цената е малко висока, но според мен си заслужава. Наистина попива за секунди. По принцип се стремя да купувам натурални продукти и все чета съдържанието, но в последно време съм склонна на малко химия в името на по-хубава кожа, уж. Използвала съм и по-бюджетен слънцезащитен, но той пък ми идваше сух и ако не се нанесе бързо ставаще на черти. Не е никак лош обаче, просто аз съм със суха кожа. Ето го https://www.amazon.co.uk/d/Health-Personal-Care/Yes-Carrots-Dail … urizer/B00367LZ9Y

# 176
  • Мнения: 21 275
Някой мнения за този крем ?

# 177
  • София
  • Мнения: 1 554
Много изсушава.

# 178
  • Мнения: 21 275
Благодаря , явно пак ще взимам на Ла рош  Hug

# 179
  • Мнения: 6 556
Хубав е, действа, но след едно известно време кожата привиква и вече нямат първоначалния ефект /поне при мен е така./ Иначе ухае много приятно. Heart Eyes И за Ла Рош мога да кажа същото.

Общи условия

Активация на акаунт